Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudjam feldolgozni azt a...

Hogy tudjam feldolgozni azt a tenyt hogy szeretett nagypapamnak mar csak par napja van hatra? ! Mit tegyek? !

Figyelt kérdés
16 eves lany vagyok.. eleg sok idot voltam nagyszuleimmel.. masik nagypapamat 5 eves koromban vesztettem el.. es tegnap mondtak meg hogy rakos :((( es mindig a temetes jar az eszembe hogy masik tatamat is halva lattam a sirba :(( allandoan sirok nem tudok masra gondolni csak hogy egyre romlik az allapota :((( soha nem volt beteg egyik naprol a masikra kerult korhazba!!!
2009. ápr. 3. 07:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. Menj el hozzá, akár busszal, vonattal, vhogy!

Jobb lesz a lelkednek.

Legyél nagyon erős, annyira sajnállak :(((

2009. ápr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
jaja nagyon érdekes..
2009. ápr. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
szia, én 4 éve veszítettem a nagypapámat. szintén 16voltam. egyik napról a másikra lett rákos, és nem tehettünk semmit. ő akkor húsvét második napján hunyt el. sajnos nem lehet mit tenni. meg kell nyugodni. nekem a legnagyobb nyugtató mondat a papunknak volt amikor azt mondta, gondoljunk bele, mennyire felemelő érzés, hogy Krisztus szent napjaiban mehetett el. gondolj te is arra h tavasszal a legszebb elmenni. meg kell nyugodnod, és arra gondolni, hogy ahova ő megy, neki ott már sokkal jobb lesz, és vigyáznak majd rá sokan. mindig segíteni fog téged. és te sem felejtsd el sohasem.
2009. ápr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

kosoznom midnekinek a valaszokat!!

sajnos vegul ma reggel meghalt papam :(((( hazafele vittuk volna a korhazbol mert lemodntak rola az orvosok..

mar a korhazba rosszabbul lett ott ujraelesztettek vagy nem tudom pontosan .. innekciot is kapott mert lement a pulzusa 30 ra es hidegek votlak mar a vegtagjai.. stb nem akakrom reszletezni :((( mert reggel ora csak sirok :(((

es vegul csak az lett hogy nem lattam es nem beszeltem vele:(((

apum felhivott a korhazbol mikor rosszabbul lett en akkor a kocsiban vartam es oda akarta adni papamnak a telefont.. mert meg maganal volt es felismerte a hangom.. de aztan intett apumnak hogy ne adja oda neki mert mar nem tud beszelni:((

szornyu erzes nem tudom hogy fogom feldolgozni..

nagyon bant hogy nem koszontem el tole:((((

es nem jon hogy elhiggyem..

most midnen a nyakunkba szakadt.. torra megvenni midnen uditot mindent... bar nem ertem mire jo az unnepelgetes az egyik csaladtag eltemetese utan :(

haat nem kivanom senkinek ezt amin keresztul mentem ma.. szornyuu volt foelg apumnak mikor mar a fejet se birta tartani es apum ott volt vele..de vegul mamam karjaiba hugyt el a mentobe :(

ahh vasarnap lesz a temetes :((( hogy birom kii majd ?!

2009. ápr. 3. 20:46
 15/20 A kérdező kommentje:

amugy beszeltem apummal.. es elvitt de a korhazba nem engedett fel mert hogy majd otthol latom mikor hazaerunk..

ot rogton elvittek a mentok mi mentunk utanna amennyire csak tudtunk..

de meghalt a mentobe :(( es csak nem lattam..

ugy erzem soha az eletben nem fogok ebbe beletorodnii :((

ma kivittuk a kapolnaba a koporsoba..es ahh a szivem szakadt meg.. egesz nap bogtem nem birtam abba hagyni!!!

foleg mikor a falu kozepen vagy 5 hazzal tatamek haza elott mar keresztmamam azzal a hirrel fogadott hogy meghalt:(( azonnal elzsibbadt a ket kezem es remegtem az idegtol felelemtol fajdalomtol szomrousagtol.. nem is tudom mitol de nagyon rossz votl :(

midnenki oszinte reszvetet nyilvanitott es vigasztaltak mert szeritnuk sirogorcsot kaphattam volna emrt vegig egesz nap sirtam :(

olyan uresnek erzek msot midnent.. most is tiszta fekete ruhaba vagyok :(((

istenem nem jon hogy elhiggyem meg msot sem !! miert pont o ?!?!?! hisz soha nem volt beteg!! miert pont most ?!?! miert egyik naprola masikra ?!?!? miert nem bucsuzhattam el tole ?!?!

2009. ápr. 3. 20:51
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyon sajnálom ami történt. Engedd,hogy őszinte részvétem nyilvánítsam ki,és osztozzak fájdalmadban! A Nagypapid jó helyen van már,és onnan néz le Rád. Ne emészd magad,hogy nem köszöntél el Tőle! Hidd el,Ő tudja,hogy mennyire szeretted,és biztosan Ő sem akarta,hogy ilyen állapotban lásd. Így megmaradt az emlékedben a mindig vidám Nagypapinak,akit egész életedben a szívedben őrzöl,és senki nem vesz el tőled soha!

Nagyon sok erőt kívánok,és ne sírj,mert a Papikád nem szeret Téged szomorúnak látni!

Imádkozom érte!

2009. ápr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom én is. :( Őszinte részvétem, hadd szorítsam meg lélekben a kezed - tudom, hoyg érzed most Magad, nekem is szörnyű volt drága Papikám elvesztése. 7 évvel ezelőtt történt, 20 éves voltam akkor - de most is nagyon szomorú vagyok, ahogy ezt írom, néha most is rámjön a sírás, ha Rá gondolok, nagyon szerettem. Évekig úgy beszéltem róla, mintha meg se halt volna, pl. ha a nagyszüleimről kérdeztek, nem említettem meg, hogy már Mamikám egyedül van.

...Segít valamennyit, ha a családtagokkal sokat beszélgetsz Róla. Ne a haláláról, hanem úgy, ahogy élt! meséljetek történeteket, vidámakat, ami eszetekbe jut - én ezeket le is írtam, te is próbáld meg! bármit, ami közös élmény, kiskorodtól kezdve, nem kell sorba, mindig hozzáírsz majd, ha eszedbe jut valami - idézzétek fel, hogy milyen ember volt, mennyire szeretetreméltó! Én Papikámnak egy verset is írtam, persze nem közvetlenül a temetés után voltam erre képes, hanem később.


Van egy chiei írónő, aki szintén nagyon szerette a Papáját, Isabel Allendének hívják.

[link]

Papája 99 évesen meghalt, Isabel pedig úgy próbálta feldolgozni a bánatot, hogy levelet kezdett írni Hozzá. Végül a levél alapján dolgozta ki leghíresebb regényét (Kísértetház). Azóta a halál évfordulóján mindig egy újabb könyvbe kezd.


Ha nem tudtad Neki elmondani, amit szerettél volna, írd le. Hidd el, meg fogja kapni.

2009. ápr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

nagyon kosoznom midnekinek!!

sokat segitettetek igy is a vigasszal meg minden..

holnap 2 tol van a temetes de ugy erzem nem fogom kibirni..

ma meselgettunk rol hogy milyen vidam volt.. hogy mindenkit szeretett es tisztelt.. hogy hogy imadta a lovait :(

akarmire neztem mindig o jutott eszembe kepekrol.. a lovakrol .. pont azert elkezdtem fesulni a lovak szoret mert azt mindig vele csinaltam 2 esbe :((( aztan midnenrol csak o volt a fejembe..

de meg most sem tudom es szerintem nem is fogom tudni megemeszteni a tenyt hogy nem koszontem el tole!!!

annyira faj.. midnig arra emlekszek hogy mikor mar a korhazba majdnem elhunyt aztan jobban lett kicsit az orvosoknak kosoznhetoen.. meg akkor is maganal volt es mar messzirol felismerte a hangom meg ha en apummal is beszeltem telefonon.. de viszont mikor apum a telefont nyujtotta volna neki mar intett hogy nem.. mert mar nem jott ki hang a torkabol :((((

annyira faj :(((

le se tudom irni hogy mit erzek..

itthon nem tudok aludni etvagyam se nagyon van..

de most ahogy falun voltunk es kivoltam mar gfaradva a sok sirastol nem alvastol.. aludtam vagy 2 orat.. ott ahol nagypapimmal pihentunk ezelott meg 3 hete abba az agyba :(

es ettem is..

valahogy nem tudom de ott csak kozelebb erzem magam hozza es erzek egy megnyugvast..

csak hianyzik mindig o van az eszembe :((

2009. ápr. 4. 21:57
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

:((((( Szegénykém, próbálj azért erős lenni... (Első vagyok, aki egyenlő az utolsóval) Én annak idején úgy éreztem, beleőrülök a gyászba, és noha lelkiismeretfurdalást éreztem emiatt (bár azóta úgy érzem, ez nem volt hiba), de ugyanúgy minden órára bementem az egyetemre már a halát követő héten, és hétvégén társaságba mentem, igaz,kb. mint egy zombi, de úgy éreztem, bedilizek egyedül a gondolataimmal, és a figyelemelterelés ha nem is igazi megoldás, de akkor segített. Meg mondom, ott volt az írás.


Annyit mondok még Neked, hogy dehát tulajdonképpen igenis ELBÚCSÚZTÁL tőle a leírtak alapján, hiszen azt mondod, hallotta a hangod így is, hogy Ő nem tudott Hozzád szólni!!! Tudta, hogy kerested, hogy akartál Vele beszélni, hidd el, e körülmények között ez felér a búcsúval, a Papád tudta, hogy szereted, hogy gondolsz Rá, hogy fontos Neked, és ez a lényeg!!!!

2009. ápr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

koszi hogy irtal !!!

sokat segitettetek ti is..

de nagyon nehez !! de en is ugy erzem nem birom ki beleorulok :(((

nagyon nehez.. es bennem van a tudat hogy ot mar soha nem latom es nagyon faj hogy az utolso perceibe nem lehettem vele..

a temetesen mar midneki engem vigasztalt annyira sirtam :(

de kisse csak megnyugodtam hogy lattam ott fekudni szegeny nagypapim a koporsoba.. mert lattam hogy igy mar csak jobb neki hogy nem faj semmije.. es mindki azzal nyugtatott hogy o mar jo helyen van es hogy milyen szepen alsizk :(((

hat igen jo volt azert meg lattni mert hogy 2 hete nem lattam :((

de mikor vittuk ki a kapolnabol es ratettek a koporso tetejet azt hittem megorulok annyira elkezdtem zokogni hogy mar nem birtam.. :(((

szerintem egy ilyen kozeli csaladtag elveszteset nem lehet feldolgozni soha..esetleg beletorodni hogy igen sajnos ez tortent :|

mely fajdalommal van eltelve az elgesz csaladom :(

remelem hogy azert csak szep emlekeim maradnak vele es azert majd egyszer meg latni fogom :((

2009. ápr. 6. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!