Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarja mindig megmondani...

Miért akarja mindig megmondani a barátom, hogy mit vehetek és mit nem? A saját pénzemről van szó, mégis beleszól

Figyelt kérdés

Elmegyek egy hónapban egyszer vásárolni a barátnőmmel, fél napot együtt töltünk, jól érezzük magunkat, kikapcsolódunk. És hazajövök és a barátom letol, hogy minek költöm a pénzt? Pár ezer ft-ról van szó (3-4 ezer). Olyanokat mond, hogy nincs pénzem, és hogy nem tehetem meg hogy igy öltözködjek. Azt mondja, hogy 100 ft-ért van ruhám, de a kutyájának sohasem vennék kaját! Igen ám, lehet hogy 100 ft, sőt lehet több is, de miért szól bele? Gondoljon már bele, hogy mi az a pénz, még nem is sok, egész évben van mint hordanom. (alkalmi ruhák,cipő, táska, utcai és itthoni ruhák, téli-nyári)

Én nem szólok bele neki hogy ő mire költ, pedig ő ha elmegy vásárolni, 30 ezer ft-ért vesz 1 cipőt, meg 40 ezerért 1 napszemüveget! És a többit hagy ne mondjam. Felháborít. Mondtam már neki,hogy szálljon le a témáról, én sem mondom neki, hogy ő meg fizesse ki a telefonszámlámat, úgyis vele beszéltem, vagy hozzon már valami kaját, úgyis ő eszi meg a felét!

Hogyan állítsam le?


2011. júl. 22. 14:57
 1/7 anonim válasza:
85%
Rém egyszerűen : küldd el ultimátummal. Vagy kussol, vagy húzzon el.Aki képes 40 ezerért venni napszemüveget ( nyilván fontos hogy márkás legyen, méginkább, hogy látszódjon a márkajelzés)az képes lelki terrorra. Sőt, később testire is.
2011. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt vagy csírájában el kell fojtani, vagy megkeserítheti az egész együtt töltött időtöket.

Most még semmi köze hozz.Ha esetleg hozzá mennél..Ah, de hagyjuk is.Semmi köze hozzá, és kész.

2011. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem viselném el, hogy ilyeneket mondjon nekem. Azonnal kidobnám.
2011. júl. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Á, ...

Volt egy ismerősöm, akinek a barátja kezelte a pénzüket. A csaj pénzéből kajára, rezsire költöttek; aztán a pasi meg magának mindenféle "hasznos" dolgot vett; tehát nagyjából ua a helyzet.

Kérdező! nehéz a helyzeted, mert alapból szakítanék vele és ezt is javaslnám, de próbáld meg egy türelmes beszélgetés keretében elmondani, hogy van az ő pénze, meg a tiéd, és gazdálkodjon az övével.

2011. júl. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért vagy még egyáltalán vele? Komolyan nem értelek...ha nekem így beleszólnának a dolgaimba nem éppen nyavalyognék hogy miért ilyenek velem. Mond neki hogy a te pénzed nem ő dönti el hogy mit veszel belőle, PONT.
2011. júl. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a te pénzed, és ha már ebbe beleköt, hogy mire költöd, gondold el, ha gyereket szülsz és ki leszel neki szolgáltatva milyen lesz. Sürgősen beszéljétek meg, mert egyre csak rosszabb lesz.
2011. júl. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engedd el a füled mellett és zárd el előle a pénzedet.
2011. júl. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!