Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindig azoknak van...

Miért mindig azoknak van szerencséjük akik megcsalják a párjukat vagy nem becsülik meg őket?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy a környezetemben és tapasztalataim szerint is akik becsületesek és őszinték a párjukkal, azoknak soha semmi nem jön össze, és mindig lapátra tesznek :S

Bezzeg akik összevissza csalják a pasijukat/barátnőjüket vagy "csak" pusztán nem becsülik meg őket, azoknak minden összejön :/


Például engem nem becsült meg a pasim, el is hagyott, és már van barátnője ... tök boldog, én meg boldogtalan vagyok még mindig.

"Barátnőm" megcsalta a pasiját, meg is bocsájtott neki a pasi és minden rendben van a kapcsolatukban, mintha semmi nem történt volna.

Egyik ismerősöm megcsalta a pasiját, aztán akivel megcsalta azzal jött össze, őt nem becsülte meg, el is hagyta, és most van egy harmadik akivel már több mint 1 éve együtt van, és minden oké, szeretik egymást.

A másik két exe még mindig boldogtalan.


Lehet hogy irigynek tűnök, és nem hazudok, az is vagyok, mert nekem soha semmi nem jön össze :/

Ezek a gerinctelen emberek annyira szerencsések, lehet nem éri meg becsületesnek és őszintének lenni?


22/L


2011. júl. 22. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Ez nem igaz. Egyszerűen csak szerencséje van az illetőknek de nekik is forgandó a szerencséjük. Ha valaki ezt hiszi akkor sajnos ugy is lesz!
2011. júl. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Ez nem igaz, csak a csalódás miatt mindent ilyen szemmel nézel. Ne legyél ilyen keserű, ne a volt pasiddal foglalkozz, hanem a saját jövőddel.
2011. júl. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet hogy irigynek tűnök, és nem hazudok, az is vagyok, mert nekem soha semmi nem jön össze :/ "


Akkor nem csoda. Ki szeret irigy, besavanyodott, morgolódó ember közelében lenni?

2011. júl. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a pasid már továbblépett, míg te még mindig ezen agyalsz...
2011. júl. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akiket itt jellemeztél, ők valószínűleg tényleg gerinctelen, lelkiismeretlen emberek lehetnek, akik pedig megbocsátottak nekik, ők pedig becsületesek, őszinték, stb.

De van egy különbség, ahogy az eseteket olvasom, amiket leírtál: az előbbiek mindent megtettek a saját boldogságukért, ha valami nem tetszett, odébbálltak, kerestek nekik jobban megfelelőt, nem vállalták, hogy szenvedjenek, keresték a lehetőséget a boldogságra (igaz a másikkal nem törődve). Az utóbbiak pedig inkább megalkudtak egy-egy boldogtalan kapcsolatban, tűrtek, szenvedtek és inkább a másik érdekeit tartották fontosnak a sajátjuk előtt.

Nem az előbbieket pártolom, de az utóbbiak, szegények sokszor nagyon feladják és beleragadnak a saját boldogtalanságukba. Nem szabad áldozatnak lenni. Mindenkiben megvan a boldogság lehetősége, csak élni kell vele. Nem másokon átgázolva persze, mint ahogy egyesek teszik, de az örök áldozat szerep sem jó.

2011. júl. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Da ezért 90%-ban mindig úgy van ahogy a kérdező leírja.

Akik rendesek, meg minden soha nem részesülnek olyan megbecsülésben, mint mások.

2011. júl. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért van az, hogy aki bogáncskórót vet az búzát arat?

Nos.... nincs így. Aki bogáncsot vet, az tüskét eszik majd, aki búzát az meg meleg kenyeret. Várj türelemmel amíg kihajt, amit vetsz, no meg persze az aratásig.


Sokszor évtizedek telnek el, amíg az adott mentalitás "megtermi" a lelki halál és összeomlás "gyümölcseit". Soh az életben nem láttam olyat, hogy a gazembert nem érték utol a cselekedetei.

2011. júl. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Van egy mondás, hogy a "becsületest egy hajszál választja el a balektól". Na az nem mindegy, hogy valaki balek, de becsületesnek címkézi magát esetleg.


Ha túlzottan megalkuszik valaki és HAGYJA, hogy kutyaként bánjanak vele - mikor annak tartja ő is saját magát, az sajnos elkerülhetetlenül belesodródik ilyen helyzetekbe.


"Potya" pedig senkinek sem értékes, az az értékes, amiért meg kell küzdeni.

Ezért van sok embernél, hogy "de hát én mindent megadtam neki" - igen, és a másiknak kellett ezért tennie valamit?

Ha kéretlenül adunk, akkor viszont nem illik hálát várni.

2011. júl. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A megcsalás mentalitásában benne van a büntetés. Plusz, amikor másokon átgázolsz és használati cikkként tekintesz embertársaidra, te magad válsz hitvánnyá és semmirekellővé, és egy idő után semmiben nem lesz már örömöd. Egy kiégett, kinullázott, tartás nélküli senki leszel.
2011. júl. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akik csalnak nem szeretnek és nyitott szemmel járnak, így könnyen ismerkednek. Te szeretted és még nem felejtetted el, így még ha lenne is alkalmad összejönni valakivel, nem veszed észre.
2011. júl. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!