Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista az anyám, mit tegyek?

Alkoholista az anyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám évek óta alkoholista,azonkívül hánytatja magát és antidepresszánsokat szed.

Most 3-man lakunk együtt,a párom,anya és én.

(A barátom minden hónapba fizet anyának,mhogy itt lakhat)

Már úgy érzem nem bírom tovább,az idegeim tönkremennek mire normális életet élhetnék.

Pár éve erősen fontolgattam az öngyilkosságot is,szörnyű,hogy az egyetlen élő rokonom(a nagyimon kívül)ilyen sokat kötekedik és föcsög belőle az utálat.

Ezzt úgy értsétek,hogy abarátom dolgozik,én mindíg mindent megcsinálok itthon,de neki soha semmi nem jó.hihetetlen dolgokba köt bele és letagadja amiket tesz.

Pl olyanon ordítozott tegnap,hogy kivette a sárgadinnyét a hűtőből,2 perc múlva szó szerint ordított,hogy mért vagyok olyan szar alak,hogy nem rakom issza ha kiveszem.

De ilyen apróságokból és tényleg mindenbe beleköt.Aki élt már agresszív alkoholistával az tudja milyen ez.

Szerencsére itt a barátom,akiből erőt meríthetek,de már így sem tudom mindíg tolerálni.

Nagymamám szemet huny felette,azt mondja nem ad neki inni,miközben most is találtunk 2l pálinkát anya szekrényébe.Reggel felhívtam nagymamám és azt mondta sosem ad neki.Egyszerűen nem vesz tudomást a dolgokról.

Félek ha így folytatja hamarosan nagyon beteg lesz,hisz már az is épp elég,hogy hánytatja magát,de a gyógyszerek és az alkoholizmus is...

Már beszéltem vele,normálisan,szemtől szembe,de nem érdekli semmi,csak saját maga.

Ha most látnátok nagymamám,egy tündéri,jószivű öregasszonynak gondolnátok,de vele is gondok vannak,ha segíti az alkoholizmusban anyát.

Anya mosrt is 2-ig dolgozik,aztán hazajön és máris veszi ki a töményet,aztán jön a megszokott kötekedés.

Én meg tudnék neki bocsájtani mindent amit ellenem tett.

A páromnak egy józan pillanatába azt mondta,már nagyon rég elrontott mindent kettőnk közt(mármint anya lánya viszonyt),de ez nem igaz,ha leszokna én mindent elfelejtenék.

Hamarosan elköltözünk,egy év még,de addig nem tudom nézni.Mit tegyek?Beszéljek vele agy ne?Nem menne orvoshoz,ezt tudom.

Ne haragudjatok,hogy ennyit írtam,de olyan tanácstalan vagyok.Nem tudom mi lenne aa legjobb!Kérlek írjatok valamit.


2011. júl. 24. 13:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért hánytatja magát?
2011. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben voltam, anyám mindent pénzt elivott, de ő nem is dolgozott sosem.Alig vártam,hogy 17 legyek és leléphessek, nővérem elment 15 évesen, én vártam amíg kikerülök fősulira, koliba.

Gyerekkoromtól kezdve csak olyan emlékeim vannak róla,hogy fekszik vagy dorbézol. Már 24 vagyok, 4 éve hogy nem iszik. Ehhez az kellett,hogy a kissebb testvéreimet elvigyék állami gondozásba és észhez térjen. Mondjuk egy hétig észre sem vette,hogy nincsenek otthon.

nem tudsz mit tenni ez ellen, ha ő nem szeretne változni nem is fog. Csoda,hogy dolgozik!!!

A kapcsolatotok valószínű már nem is lesz soha tökéletes, az ember hiába szeretné elfelejteni a rossz emlékeket, nem lehet. Főleg akkor ha csak rosszak vannak!

2011. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Addig ameddig ő nem szánja rá magát a gyógyulás útjára, te tényleg tehetetlen vagy.Van munkája, van otthona, van anyja, egy kedves lánya, egy szorgalmas vője semmi gondja nem lenne, ha nem inna.Na, épp ezért iszik.Ha mindez nem volna, akkor meg azért.Józan ésszel egy alkoholfüggő gondolkodását megérteni nem lehet.Az a helyzet, hogy a nők 80 százaléka elvonó után is visszaesik.Így meg, hogy ennyire beépült az életébe, sőt még gyógyszert is szed, ami a maradék akaratát is elveszi... Sokat éltem, sokat tapasztaltam, azt is tudom, hogy akarata ellenére meggyógyítani senkit nem lehet.Szerencséje, hogy te még mindig anyádnak tekinted és nem egy szánalmas alkoholistának. Pedig, ha nem változtat, előbb-utóbb ez is bekövetkezik.Nem könnyű a helyzeted, te leány, de ne add fel.
2011. júl. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnátok addig is (míg eltelik az 1 év) a nagymamánál élni?
2011. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyim egy elég Isten hátamögötti helyen lakik és nem tudnánk bejárni dolgozni/suliba,tehát nem megoldható.

16éves lány,nagyon örülök,hogy anyukád ilyen lelkiismeretes és biztosan nehéz volt neki,szerethet ha sikerült lemondani az alkoholról.

Az én anyám életébe is oltak problémák,de ha minden ember alkoholba menekülne a párkapcsolati gondok,munkehelyi feszültség elől,akkor a lakosság 80%-a alkoholista lenne.

Az én idegeiim is gyengék,meg is látszikm az asok évv boldogtalanság,könnyen elszakad a húr,de tudom,a gyógyszerek és az alkohol nem megoldás.

Anya előtt sírtam,könyörögtem,ordítottam,toporzékoltam kértem szép szóval,megbeszéltük,de nem.Nem is hajlandó bevallani ,hogy alkoholista és ha megkérdezem,már megint ittál?

akkor Ő"Szemtelen vagy tudod!Utállak!Én nem iszok és ilyenkor sorolja a kamu indokokat,hogy azért ordít mer,ilyen szar vagyok olyan szar vagyok"

Reménytelennek érzem.Tényleg igazatok an,nem vagyok pszichologus,egyedük nem segíthetek.Utánaolasok komolyabban,hogy az okosok mit tesznek ilyenkor.Ha sehogy sem tudom orvosolni,akkor...akkor nagyon sajnálom.

2011. júl. 24. 14:03
 16/17 A kérdező kommentje:

Egyébként azért,mert van egy kis hája,(de mozogni nem akar)és csúnyának látja magát.De nem kövér.

Minden pénzét fodrászra,ránctalanítóra,szolira és alkoholra költi.

Olyan mint egy tini lány,csak még iszik is.

Köszi a válaszokat!

2011. júl. 24. 14:05
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Önértékelési zavarai vannak, amit rendesen tetéz az alkohollal (gondolom, azt használja feszültségoldásra). De tény, hogy anyukád elhatározása nélkül nincs leszokás. Ezt te nem teheted meg helyette. Ahogy olvasom, még addig sem jutott el, hogy elfogadná, hogy ő alkoholista. Pedig ez volna az első lépés.
2011. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!