Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kiskorúként a nevemre...

Ha kiskorúként a nevemre írattak egy lakást (tehát én vagyok a tulajdonos) és apám a haszonélvező, akkor neki több joga van? Eladhatom a lakást?

Figyelt kérdés
Amúgy egy ismerős szerint ez már elavult, fél éven belül kellett volna jelezni, de a szerződésben ő, mint osztrák állampolgár szerepel, holott mai napig nem az. Megtámadható a szerződés?
2011. júl. 25. 19:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
15%
Az én esetem hasonló. Örököltem nagyfatertól egy lakást.anyám haszonélvezettel terhelte meg-kiskorú voltam még -.-. most beköltöztem,de mivel az "édesanyám" gyűlöl, hát kilakoltatott belőle..mert megteheti, ugye a haszonélvezeti jog felülírja a tulajdonit- annyira faja ez a magyar törvényrendszer, imádom!később az újságban látom, hogy meghirdette az ingatlanomat...lol! de eladni nélkülem úgysem tudja, úgyhogy ma is nyugodtan alszom el :) Ez egy ördögi kör, nem szabadulhatsz belőle,ügyvéd megkeresése nem hülyeség, úgy tudom a haszonélvezeti jog megváltható az ingatlan értékének nem túl jelentős hányadáért;kb.25% asszem. és ezt tán nem utasíthatja el a haszonélvező. legalábbis én így tudom
2011. júl. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm!

Kedves 19.52-es! Az "ügy" és a részletek ismerete nélkül kérlek ne ítélkezz! Nagyon sok mindent kikellett bírnom, ami még hagyján, mert fiatal vagyok, könyebben kezdhetek új életet, de ami igazán fáj, hogy anyukámat annyit bántotta, pedig ő csak engem akart védeni.

De tényleg köszönöm a válaszokat :)

2011. júl. 25. 21:54
 13/13 huzoro válasza:
Eladhatod, de csak ha a haszonélvezetről lemond. Elvileg eladható a lemondás nélkül is, de úgy nem piacképes. Te sem vennél meg egy olyan lakást ahol gyakorlatilag nincsenek jogaid. (Ha a haszonélvező 100 éves, vagy a rák utolsó stádiumába van az természetesen javít a piacképességen.) Egyébként a haszonélvezet nem örökölhető, nem eladható, csak lemondani lehet róla, illetve a tulajdonos közös megegyezéssel pénzbe megválthatja. Az állampolgárság ebbe az esetbe nem releváns.
2014. febr. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!