Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya nevén a gyerek? Mi a...

Anya nevén a gyerek? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Utolsó sarj vagyok a családban, lány. Az egyetlen előző fiúnak nem jött össze fiú, csak én egymagamban. A família már jó régóta aggódott is, hogy senki nem lesz, aki tovább vinné a nevet, és hát már biztos, hogy nem is születik majd fiú testvérem, aki vihetné.

A leendő férjem felajánlotta, hogy a gyerekeink kaphatnák az én vezetéknevemet, mert nekünk fontos. A kötőjeles forma egyikőnknek sem tetszik. Én tulajdonképpen örülök a dolognak, de szerintetek nem bánná meg? Nem vágná a fejemhez, vagy mit tudom én?


2011. júl. 26. 22:19
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a véleményeket!
2011. júl. 26. 22:35
 12/18 anonim ***** válasza:
28%

Nem primitív dolog ezt gondolni, ez a valóság. Nagyon ritka az, amit a kérdező is tervez.

Ismerek ilyen kislányt, az apa nem vállalta és rábizonyítani sem tudták, hogy övé a gyerek, szóval fogalma sincs, hogy ki az apa.

A másik ilyen ismerősöm már idősebb, szintén lány, na neki tippje sincs ki az apja, külföldről terhesen ért haza az anyja.


Többnyire ezek a gyerekek viselik az anya nevét.

2011. júl. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értettem, hogy nem kell ide-oda levelezni az illetékes szervekkel (sok pénzért és eltelt időmennyiségért cserébe), hogy engedélyezzék, ráadásul miért ne fogadnád el, ha a párod felajánlotta, és szerinted is oké a dolog? Érted? :)
2011. júl. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ó azt nem neked írtam. Valaki beírta, hogy az apának márpedig joga van ahhoz, hogy a nevén legyen a gyerek. Itt senki nem írta, hogy nincs neki, nem arról van szó. :)
2011. júl. 26. 23:10
 15/18 anonim ***** válasza:
78%
engem zavarna a kérdezősködők miatt, de ha nektek ez így jó, akkor csináljátok így, a gyerek életét nem sokban fogja befolyásolni, kinek a vezetéknevét kapta, ha EGY család vagytok :)
2011. júl. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos engem az apám nevével áldottak meg, amit hamarosan lecserélek anyáéra. Ha szép, hangzatos a neved, nyugodtan adjátok a gyereknek. Mondjon mindenki amit akar, egy szépen csengő névvel jobban lehet érvényesülni. Kedves gesztus a férjedtől, hogy felajánlotta ezt- én örömmel fogadnám el. Nálunk is örült anya családja, hogy az ő nevüket szeretném továbbvinni.
2011. júl. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóképpen gondolkozom, és szeretném, ha a családom neve tovább élne, valamilyen módon tovább fogom adni a nevem a gyerekeimnek. (Valószínűleg kötőjellel, de majd meglátjuk)

A magyarázkodás nem jó kifogás, ma már boldog-boldogtalan olyan nevet visel, amilyet akar. Hogy kit csúfolnak, az kizárólag személyiségből fakad. Ha a gyerek áldozat típus lesz, akkor abba kötnek bele, hogy nincs rajta sapka, de ha a másik oldalhoz tartozik, akkor egyenes király lesz hogy milyen modern felfogás szerint kapta a nevét. A "mit szólnak hozzá" érvet nem érdemes komolyan venni ilyen kérdésnél..

Nekem is fontos a neven, éppen azért, mert különleges. Ha átlagos lenne, nem is érdekelne.. Ezt szerintem nehezen fogja megérteni a másik oldal, és sznobságnak, éretlenségnek tartja, pedig a legtöbb esetben messze van az igazságtól.. Aki úgy nő fel, hogy szép kék szeme van, az arra büszke, aki VIII. Henrik leszármazottja, annak az egy különleges pont az életében, aki vörös hajú és szereti, az pedig attól érzi magát különlegesnek kicsit. Nyilván ezek nélkül az adalékok nélkül is ugyanaz az ember lenne, de mindenki ragaszkodik valamihez, még ha nincs is tudatában. Szóval az én nevem marad:)

És szerintem a kérdéses gyerek is nyugodtan kaphatja az anya nevét, ha a szülők így egyeznek meg, ez nem lesz semmiféle bajnak okozója később sem.

2011. júl. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjednek ez így jó és neked is, akkor hajrá. Nekem nem visszás és nem szólnék be miatta, nekem nem a gyerek neve a lényeg (főleg másé), hanem hogy szeretetben nevelkedjen.

Más véleménye meg ne érdekeljen, főleg a mai világban, miért, ki szólná meg? olyan nő pl. (én is ismertem ilyet) akinek a három apától született három gyerekének más vezeték neve volt? Vagy az akinek a férje más férfi miatt lépett le neki már új férje és az új kapcsolatából van gyereke?

2011. júl. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!