Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti régebben soha nem...

Anyukák! Ti régebben soha nem féltetek attól, hogy majd később nem lesztek jó anyák?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, szóval messze még a családalapítás gondolata. A gyerekekkel nagyon jól megvagyok, én vagyok a legidősebb "unoka" a családban, szóval csak nálam fiatalabb (10-12 évvel) unokatesvéreim vannak, akik szeretnek és várják a találkozásokat a szülők elmondása szerint. De ennek ellenére nem gondolom hogy én jó anya leszek. Kaptam egy cicát 2hónapja, megígértem hogy felelősséget vállalok érte, gondoskodom róla, etetem, tisztítom az almot stb. És mindezt meg is csinálom, de amikor harmadszorra pisil a padlószőnyegre és ezt kell kisúrolni néha elgondolkodom rajta hogy visszaküldeném. Persze imádom ezt a kiscicát és rengeteg örömömet lelem benne, egy kis bújós szőrmók és kárpótol a kis aranyos dolgaival de attól még néha nem tudom eldönteni jó-e nekem hogy itt van vagy sem. Tudom, ez "csak" egy cica, de nem vagyok benne biztos, hogy nem érezném a későbbiekben ezt a gyermekemmel kapcsolatban is. Érzett már valamelyikőtök ilyet? Vagy mindig tudtátok hogy erre vagytok "hivatottak"? Én túl önzőnek érzem magam ehhez.
2011. júl. 27. 05:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ne gondolkodj ilyenen, nem leszel ettől rossz anya. Érdemes kicsit beleolvasgatni a gyereknevelés rovatba, mert ott is sokszor visszakívánják a szabadságot az anyák. Ez természetes még egy anyától is, de ettől nem gondoskodank rosszabbul a gyerekeikről, csak néha ők is torkig vannak.

Az, h a sokadik pisitakarítás után sem tetted ki a cicádat, csak bizonyítja, h van benned felelősségtudat.

Egyébként én is utálom, mikor a macskám telehány mindent v hoz egy döglött madarat és mindezt nekem kell eltakarítani. :)

2011. júl. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
sokan azt hiszik, hogy a bulizós csaj a szülés másnapján átváltozik önmagát teljesen feláldozó türelmes anyukává. Hát nem. Persze biztos van, aki örömmel pucolja ki a szart a szőnyegből, de szerintem a többség nem. Ettől még nem utálják a gyereket, de a pluszmunkát igen.
2011. júl. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én már tizenkét éves koromban írtam egy nyolc oldalas tanulmányt arról, milyen anya akarok lenni. Be is tartottam.
2011. júl. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy 17 évesen igy gondolkodsz, teljesen természetes. Hidd el, a legtöbben ilyen korban még nem igazán tudták elképzelni, hogy egy gyereket el kelljen éjjel-nappal látniuk. Ezen kivül a jó anyukáknak is jön néha - ugyan nem egész komolyan -, hogy a legszivesebben visszaadnßak a gyereket, amikor egész éjjel sir, vagy éppen tisztába rakják és azonnal bekakil, stb. De ahogy te nem adod vissza a cicádat, ugyanúgy ök sem gondolják tényleg igy, csak ezzel kicsit leengedik a feszültséget.


Viszont az, hogy TE és MOST erröl elgondolkodsz, arra mutat, hogy igenis jó és feleleöségteljesn anya leszel - aki ugyanis nem ilyen, annak eszébe sem jut ez a kérdés.

2011. júl. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem leszel rossz anya!


23 vagyok, van egy 16 hónapos Fiam akit IMÁDOK!

DE!

Rohadtul unom én is, hogy állandóan átpisili a pelust és állandóan suvickolnom kell az ágyat mert néha velünk alszik.

Utálom, ha fáj a foga és sír egész éjjel úgy alszik olyankor, hogy az arcomra fekszik alig kapok levegőt tőle... :D

De engem nagyon kárpótol egy vihogó nevetése amikor kergetőzünk, vagy amikor kapok egy nyálas maszatos puszit amit rendszerint a számra ad :D


Igazából azt utálom, hogy még mióta megszületett nem aludtunk végig egy éjszakát sem de viszont nagyon szeretek hozzá felkelni mert olyankor magamhoz húzom és megpuszilgatom :D


Nem leszel Te sem rossz anya! Sokan szeretnének a pici mellett is elszabadulni 1-2 napra! Ettől Ők se rosszak! Csak elfáradtak a "24 órás szolgálatban"! Sosincs pihenés egy gyerek mellett, de ettől szebb dolog nincs a világon!

2011. júl. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
17 évesen még Te is "gyerek" vagy, no ne haragudj meg érte, de ahhoz, hogy "anyaként" viselkedj gyerekkel, macskával, mindegy mivel, még nagyon fiatal vagy. Ne izgulj ez általában később megváltozik. :) Az tény, hogy egy gyerek óriási felelősség, de az ember beleérik ebbe az idővel. Én ilyen fiatalon nem igazán foglalkoztam még a gondolattal, most már, hogy gyerekem van, tudom milyen és bennem ilyenkor fordul meg sokszor az, hogy jó anya vagyok-e, de ez szerintem minden anyában megfordul. :)
2011. júl. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!