Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem magamat vérig...

Miért érzem magamat vérig sértve, ha valaki jogosan leszid?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az nem vérig sértve érzés, hanem inkább ciki, főleg, ha az ember nincs hozzászokva hogy leszídják. Hasonló tünetekkel jön elő tudom, én is tapasztaltam már.
2011. júl. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nem tudod elfogadni a kritikát. Próbáld kihámozni az esetből, mit tanulhatsz belőle, így előrébb jutsz az önismeret útján.
2011. júl. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert valahol mélyen szégyelled magad, de ezt magadnak se vallanád be, ezért inkább megsértődsz. Tipikus ösztönös reakció, érdemes változtatni rajta, hogy inkább tanulj a kritikából és a szidásból.
2011. júl. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az igazságot mindig fáj hallani más szájából. De azért nem szabad átesni a ló túl oldalára, mármint a másik fél részéről. El lehet valamit mondani kultúráltan, nyugodtan, egyszer. Úgy máris nem érzed annyira sértőnek, mintha valaki folyton azt hajtogatja, esetleg vádlón, agresszíven.
2011. júl. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szoktasd magad hozzá. Van egy jó recept, nekem bevált: a páromat kértem meg, hogy legyen őszinte velem minden téren. Ha nem lett finom a kaja, akkor finoman utaljon rá. Először az is rosszul esett, de aztán egy idő után hozzászoktam. Ma már ha megkérdezem, hogy jól áll-e ez a ruha egyenesen rámondja, hogy igen vagy nem. Egy éve egy direkten mondott "nem"-ért vérig sértődés lett volna részemről.

Nos így megy a dolog a szidásig. Ha olyan munkahelyed lesz/van, akkor egy idő után ahhoz is hozzászoksz. persze csak ha kulturáltan kapod azt a negatív kritikát!

2011. júl. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert az ember ilyen, ha olyan mondaná akit lesz*rsz,akkor nem érdekelne, lásd sztárok, de ha a pl. a párod akit szeretsz vagy a szüleid leszidnak akkor egyértelmű h. rosszul esik, hisz azt várja az ember h. nekik te vagy aminden és te vagy a legjobb, legszebb,legokosabb stb.
2011. júl. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!