Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik évtizedek óta együtt...

Akik évtizedek óta együtt élnek, mi a "titkuk"? Milyen tulajdonságokkal kell ahhoz bírni, hogy valakit ilyen sokaáig szeressenek?

Figyelt kérdés

Kiskoromban mindig arról álmodoztam, hogy lesz majd egy társam, akivel halálig együtt leszünk, az 1. pasim lesz az igazi stb.

sajnos az élet mást hozott. a bizonyos 1. pasi 4 hónap után msn-en szakított, másnap már más lánnyal volt. mindezek után is keresett, én meg még szerettem, és hagytam hogy rábeszéljen dolgokra, megcsaltuk a barátnőjét többször.

aztán később csúnyán összevesztem vele, fél évig nem beszéltünk.

közben összejöttem egy idősebb pasival. akkor már nem akartam többé kapcsolatot, de mégis belementem.

ő családot szeretett volna, és vele maradok, ha nem derülnek ki durva dolgai a múltból.

egy év után összevesztünk és végleg szakítottunk, de néha még beszélünk és összefutunk.

a szakítás után előbukkant az előző srác, közös haveri körben találkoztunk. beszélgettünk, mondta, hogy nem felejtett el, de én haragudtam rá.

akkor több sráccal is randiztam (nem egyszerre), és sajnos mindegyikről kiderült valami, ami miatt nem tudott kialakulni kapcsolat( az egyik alkoholista volt, a másik börtönben volt, mert v.kit annyira megvert, a harmadiknak volt másik barátnője is, a negyedik drogozott, az ötödik meg akart erőszakolni stb.).

nagyon belefáradtam az egészbe, hogy mindig ilyen embereket fogok ki, kérdeztem is azokat, akik jól ismernek, hogy vajon mit rontok el, de a legtöbb barátnőm is hasonló cipőben jár (aki nem, az nem pasizik:D), nem tudtak segíteni.

közben egy év után megint megjelent az 1. exem, hogy nem tud elfelejteni, és el akar búcsúzni. mivel én is így voltam, együtt töltöttünk egy napot.

utána 2 hónapig nem beszéltünk, de nemrég írt és újra találkoztunk.

valamennyire őt is szeretem, és a másik exemet is, de szívem szerint keresnék 1 3. személyt, mert szeretnék hinni abban, hogy nekem is sikerülne ilyen évtizedes kapcsolat, mint másoknak.

tudom, le leszek szólva ezek után, de azt hiszem, mindenki követ el hibákat, még ha nem is ezen a téren.

én pedig nem jövök rá, hogy mit rontok el, mert mindig úgy indul a kapcsolat, hogy nem szórakozunk(legalábbis én nem). valahogy mégis elromlik útközben.

arra gondolok, talán valamiért nem vagyok szerethető, v. nemtudom.

20/L


2011. júl. 28. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Hol rontod el?

1. mindig visszamész /visszafogadod az exeidet..Akik már elmentek azokkal nem kell foglalkozni,Végleg le kell zárni a múltat.Ha állandóan hátrafelé mész akkor ne várd hogy jobb legyen.

2.Vonzod a hülyéket,bunkókat...Talán mert túlságosan ragaszkodó vagy,vagy nincs benned meg az a + ami kell.


Én több mint 10 éve élek boldog házasságban és mi most is elmondhatjuk hogy lángol a szerelem.Még ma is ugyanolyan szerelmesek vagyunk,mint az elején.Még ma is elpirulok ha szerelmet vall,és ő is úgy készül egy éttermi vacsorára mintha első randira hívnak.

Mi a titok? Nincs titok..De van

-szeretet

-megbecsülés

- bizalom

- nem akarjuk megváltoztatni a másikat

- adunk a másiknak is némi szabadságot

- támogatás

-segítség..

-kölcsönös tisztelet..

2011. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"mindenki követ el hibákat" - igaz, de okos ember tanul belőle! Azaz nem áll szóba újra és újra a régi pasijával, amikor biztos, hogy ő nem az igazi.


Sürgősen erősítened kell az akaratodat, mert most nagyon sodorhatónak, önnyen befolyásolhatónak tűnsz a írásod alapján. Mintha egyik fiútól sodródnál a másikig, mindenféle elképzelés és ELVÁRÁS nélkül. Olyan érzésem van, mintha mindegy, milyen a fiú, csak udvaroljon egy picit neked, és ez már elég is.


Ha hosszútávú kapcsolatot szeretnél, akkor VÁLOGASS. Gondolt át, milyen főbb tulajdonságokkal rendelkezzen a leendő párod, és ne alkuld meg sokkal gyengébb "kivitellel", hanem keresgélj tovább! Legyenek igényeid. Például, hogy tiszteljen. Mert a régi fiúd nem tisztel egy cseppet sem, csak használ, amikor eszébe jutsz... Hagyd őt, és ne magadat győzködd arról, hogy "még szeretem egy kicsit". Ez butaság. Olyan fiút keress, akivel szeretitek egymást NAGYON. Addig meg ki kell bírnod párkapcsolat nélkül, de ne elégedj meg a kevesebbel.

2011. júl. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

de ezek, amiket írtál, az én kapcsolataimban is jelen voltak kezdetekkor.

igen, vlsz az a baj, hogy gyenge vagyok, és nem tudok elszakadni főleg az első exemmel. sokszor elhatároztam, hogy nem keresem és vége, de akkor meg tuti ő keres. :/

a 2. ..hogy lehetne bennem az a bizonyos +? ez szerintem olyan, amivel születni kell. most akkor egész életemben peches leszek emiatt?

ez annyira nem fair :'(

2011. júl. 28. 13:38
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az az + mindenkiben benne van...csak sokan nem tudják kihasználni,vagy elnyomják magukban


De igaza van a másik írónak.Amíg nem vagy képes lezárni a múltat,amíg állandóan mit az ingaóra ide-oda csapódsz addig ne is várd hogy boldog legyél..nem leszel az

2011. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik titok: tisztelni a másikat.


A te fiúid tiszteltek, megbecsültek téged?

2011. júl. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Magadat tiszteld. Itt kezdődik. Ha ez megvan, legyintve hajtod el azokat, akik csak használnának.
2011. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy mikor vége akkor tudod, hogy miért van vége, de ahogy eltelik egy kis idő, meglátod a helyes mosolyát vagy valamit ami az elején megfogott benne és hajlamos vagy elfelejteni miért is lett vége. Egyébként ezzel nemcsak te vagy így, én is hajlamos vagyok rá, csak aztán észbe kapok, de sztem sokan így vannak vele. Egyszer nem tudom filmen láttam-e vagy valami könyvben olvastam, lényeg, hogy a lány mindig azt csinálta, hogy amikor vége lett leült és leírta, hogy miért lett vége, mi vezetett odáig stb. És amikor elbizonytalanodott 1-2 vagy akár több hónap múlva, akkor elővette amit írt és elolvasta és rájött hülyeség lenne újrakezdeni. Sztem ez jó módszer, próbáld ki. egyébként meg 20 éves vagy hova rohansz? Van még 10-15 évet hogy megtaláld az igazit és még akkor se leszel elkésve.
2011. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

ez a leírás jó ötlet...

egyébként vele nem tudom, miért van így...másokat kapásból elhajtok, ha kiderül róluk valami, és a 2. exemmel ezért is szakítottam (vele azóta tényleg pusztán baráti a viszonyunk).

az 1.-vel vagyok bajban, és nem tudom miért.

talán mert ő volt az 1.?

2011. júl. 28. 14:04
 9/12 anonim ***** válasza:

Egymás kölcsönös megbecsülése, tisztelete, odafigyelés a másikra, mellérendelő kapcsolat és nem alá-fölé rendelő. Hasonló világnézet, hasonló IQ, hasonló végzettség, sokban hasonló érdekődés, sok közös program, hasonló célok, tervek; sok közös vonás, de jó néhány (nagyon) eltérő is, egymástól különböző hobbik. Magány engedése, elvonulás tudomásul vétele - ha a másiknak arra van szüksége. Munkamegosztás (házimunka is), támasz a bajban, amikor a másiknak arra van szüksége.


Bizalom a másikban, nincs szoros póráz (sőt póráz sincsen!). Sok-sok közös beszélgetés, a problémák megbeszélése, a sérelmek kibeszélése és megoldása (nem feltétlenül a másikét, mindenki a magáét is teheti), nincs hazudozás, nincs mellébeszélés. És hasonló szexuális habitus.


Boldog párkapcsolatban élek, évtizedek óta. Jó ideig csak barátok voltunk, aztán évekig együttjártunk, ma házasok vagyunk. Sok bajon mentünk keresztül, sok problémát oldottunk meg együtt, sokat szenvedtünk együtt is, külön is, egymásért is és sok jó is történt velünk ennyi idő alatt.


Vallom, hogy a boldogságért minden nap tenni kell, és nem várni, mint a sült galambot.


Szép napot!

2011. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
így van ...amiket írtak tiszteld, nézz fel rá, becsüld meg, légy rá büszke azért aki, és imádd....15 voltam mikor összejöttünk...20 vok...nem is tudnám elképzelni mással és ő sem..ja és ő az 1. és uccsó:P
2011. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!