Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gyermeket képzelnétek...

Milyen gyermeket képzelnétek ehhez a névhez? Tetszik ez a név?

Figyelt kérdés
Villő
2011. júl. 29. 22:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
74%
Egy sápadt, szőke, szemüveges, de aranyos kisfiút képzelek el. Aki nem igazán tud érvényesülni, mert félretolják... Pedig nem ismerek egy Villőt sem. :)
2011. júl. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
a villő jelentése: telet űző tavasztündér. szóval egy tündért :) az én lányomnak is ez lesz a neve
2011. júl. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
1.: a Villő lánynév!
2011. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tetszik, aranyos, kissé akaratos fiúscsajt képzelek hozzá. A real "tomboy"...
2011. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%

hmm...én először azt hittem, hogy ez fiú név.

De 2.komment után már én is egy tündért képzelek el! :)

2011. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

pedig nekem is inkább fiúnév hangzású, hiába fogadom el ugye, hogy női név :)

hangzásából amúgy nekem is a kis vékony szőke hajú, kék szemű fiatal jut eszembe, halk szavú, de kedves :)

2011. júl. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes.

Én is először azt hittem, hogy fiú név és nekem is egy kék szemű göndör , szőke hajú kisfiú jutott eszembe aki halk szavú és aranyos, kis félénk..

:D:)

2011. júl. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Villő - A Villő ősi magyar eredetű név, tündért, fűzfa-tündért, átvitt értelemben rügyfakadást, tavaszt jelent.


[link]

2011. júl. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyik legszebb névnek tartom. Én már nem tudok elvonatkoztatni a tavasztündértől, úgyhogy egy gyönyörű kis tündérlány jut róla eszembe, aki este egy virágos mezőn, holvilág alatt, tábortűz mellett táncol, és a többi tündér körben ül, nézi.

Jaj, nagyon szép név, és szerintem határozottan lányos. Én első hallásra sem gondoltam, hogy fiúnév lenne.


Sokan a Kincsőt is fiúnévnek hiszik.

2011. júl. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%

Úristen, de gyönyörű név!

Szívből gratulálok a kisbabához. Én az Artúr és a Villangók című mesefilm szépséges lányára gondolok. Szerintem mindenféleképpen egy vidám, de szerény lány, aki vöröses hajú és csodaszép!

2011. júl. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!