Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a leghelyesebb?

Mi lenne a leghelyesebb?

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre venni a sztorit, amennyire csak lehet:


Szüleim tiltanak a (színes bőrű) barátomtól, jelenleg nem is tudják, hogy együtt vagyunk, mert már többször botrány volt belőle...Ők ezt kijelentették, hogy nem lehet, mert rasszisták és nem lennének képesek kezelni a helyzetet, hogy Ő nem magyar és még fekete is. Megállapításuk szerint szülőként kudarcot vallottak, már hogy egyáltalán belementem ebbe a kapcsolatba. Általában én azt érzem, hogy túlzottan próbálják egyengetni az utamat, rendben van értem hogy szülők aggódnak, de túlságosan beleszólnak mindenbe...saját véleményem nem is nagyon lehet mert az általában nem jó, és ők elmondják hogy lenne jó, majd bizonyítgatják, hogy ugye ők megmondták, hogy nem látom be hogy rájuk kell mindenbe hallgatnom?!...ugyanez van a barátommal is...ők hatalmas hibának látják azt, hogy "nem akarok beilleni a társadalomba" ami speciel nem igaz, csak annyiból, hogy igen egymásba szerettünk nagyon hamar, és nem vagyunk hajlandóak szakítani, mert nehezen bírnánk ki...(próbáltuk)...Szerintük nem tanulok elég jól, másodikos egyetemista vagyok és olyan 3-4 között van mindig az átlagom is...(államira át is vettek az első év után)...szerintük nem bulizok eleget, a barátaim közül mindenkit csak kritizálnak, senkit se kedvelnek, és most úgy neveznek, hogy a végletek embere, hogy mindig csak egyik rosszból a másikba ugrok, hogy nem találom meg az arany középutat...holott vannak barátaim, és szüleim szerint tuti biztosan mindenki lenéz barátom miatt, nagyon kevés negatív visszajelzést kaptunk eddig (tudom, hogy ez nem ennyire egyszerű, nem vagyok buta)...egyébként 20 éves vagyok és szerintem nem lenne semmi baj az életemmel, a sulit is tudnám még jobban csinálni, ha nem kellene titkolóznom vagy veszekednem a szüleimmel...

A kérdésem ugye az volt, hogy mi lenne a leghelyesebb...ezt arra értem, hogy persze a szülők hiányába bele lehet betegedni, és ahogyan ők is mondják még gyerek vagyok, "túl" fiatal...de ha megpróbálnánk ketten szerelmemmel, hogy összeköltözzünk és "kicsit" hátat fordítanék szüleimnek, segítene megváltoztatni a nézeteiket...pl, hogy biztosan kimosták az agyam, vagy hogy milyen könnyen irányítható vagyok...vagy tegyem azt ami a leglehetetlenebbnek tűnik? - hogy szakítsunk?! :S :( Hogyan tudnám megértetni szüleimmel, hogy nem fogok semmiféle hátrányba kerülni az életbe, boldog leszek és a sulit is jól el fogom végezni, valamint még tisztességes munkát is képes vagyok szerezni...és nemcsak barátomra (szüleimre)vagy diákmunkákra támaszkodom...

Kérlek, adjatok tanácsokat! Most már nagyon kétségbe vagyok esve! :( 21 hónapja tart és "halálosan" szerelmesek vagyunk, kisebb nagyon akadályokkal és kitartunk egymás mellett...


2011. júl. 31. 00:15
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm a bátorító üzeneteket nagyon édesek vagytok, így csak még több erőt érzek ahhoz, hogy igenis kiálljak az "elveim" mellett!!! :)


És, hogy miért "pont egy feketével"? Mert nem a bőrszínt, hanem az embert nézem...nyitott vagyok a világra és liberálisan kezelek sok mindent...ezt igen talán a társadalom nem tudja és nagy "általánosságba" nem is fogja megérteni...nagyon utálom az általánosítást, valamint azt, amikor azt mondják, hogy a "társadalmi" normáknak kell megfelelni! Most ha nekem valami jó és boldoggá tesz, miért érdekelne egy olyan közösség vagy éppen személy támadó, elutasító véleménye, aki a saját háza táján meg nem tud zöld ágra vergődni...csak mert a "normák szerint él"...nem tudom, talán az én felfogásom fura és elrontottak, valamint igen annyit mondtak nekem is szüleim, hogy magyar(!) legyen...de úgy érzem valahogy ezt nem is én választottam...ezt kaptam, ez jött és én ebben vagyok boldog...


Kedves kommentező, akinek a román sráccal van kialakulóban a kapcsolatod, drukkolok nektek! :) Remélem összejön és boldogok lesztek ti is! :)


A "lázadás" (ha lehet annak nevezni), pedig tényleg nem tudatosan jött...csak később amikor rádöbbentem mennyire megtaláltuk a lelki társainkat egymásban szerelmemmel, akkor döbbentem rá, hogy nem érdekel amit a szüleim mondanak, én biztosan ezzel a fiúval fogom leélni az életem...

Remélem 20-25 év múlva, majd boldogan írok hasonló kommenteket, biztatva másokat, hogy soha sem szabad feladni az álmainkat, és majd egyszer - ha küzdelmek árán is - azért csak összejön az a várva várt "önálló élet" és a "gondtalan" boldogság! :)

2011. júl. 31. 11:21
 12/13 anonim ***** válasza:
Koszi, en is nagyon szoritok neked! ;)
2011. júl. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
sok sikert, legyetek boldogok! szorítunk nektek! :)
2011. júl. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!