Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kíváncsi vagyok a véleményetek...

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Hogyan döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Válófélben vagyunk 20 év után. Mivel nem tudja egyikőnk sem kifizetni a másikat, el kell adni az ingatlanunkat. Osztatlan közös tulajdonról van szó. Jogilag az egész telek fele és a rajta lévő ház közös néven van. A telek másik fele a házzal csak az én nevemen, mivel 5 éve örököltem és az külön vagyonnak számít. A "férjem" csak akkor hajlandó bele menni az eladásba, ha fele-fele arányban osztozunk az egészen, mert nem tudja tudomásul venni, hogy ahhoz semmi köze.


Kérdésem az lenne, hogy menjek bele a fele-fele arányú osztozkodásba és akkor hamarabb szabadulok tőle, vagy évekig pereskedjek???


2011. aug. 2. 16:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kéne évekig pereskedni, A tulajdoni lapon tisztán látszik, hogy 3/4 részben a tiéd. Eladjátok és így osztozkodtok.
2011. aug. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
47%

_Fagyimama válasza_


Gyakorlatilag akkor a pénz negyede járna neki, de én a helyedben mindenképpen belemennék a felezésbe, elvégre közös ingatlan volt, hiszen 20 évig együtt voltatok ott, együtt csináltatok rajta ezt-azt (gondolom), továbbá az sem elhanyagolható szempont, hogy így hamarabb túl vagy az egészen.

2011. aug. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
35%
te is tudod h az lenne a tisztességes ha feleznétek. ráadásul házasság alatt szerzett vagyon eleve feleződik. ne akard kisemmizni
2011. aug. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%

GYerekek vannak? Mert akkor nehogy már a felét vigye.


Ha csak ketten vagytok, és neked nem létszükséglet az a pénz, akkor add oda neki, hamarabb lezaljik az egész. Ha nagy szükséged van erre a pénzre a továbblépéshez (új lakás vásárlás) akkor viszont ne hagyd! Tisztán látszik, hogy mi kié.

2011. aug. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Sajnos jól ismerem és megmondta, hogy nem engedi be az ingatlanközvetítőt, sőt elzavarja az esetleges érdeklődőket is.
2011. aug. 2. 16:15
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én ragaszkodnék ahhoz a háromnegyed arányhoz. Ami az enyém az az enyém. Ha együtt maradtunk volna nem hangoztatnám, hogy az enyém a 3/4-e, de így hogy válunk kiveszem a részem a dologból! Ne profitáljon még a válásból is!
2011. aug. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem az én örökségemben laktunk 20 évig, azt csak 5 éve örököltem, és albérlők laknak benne. De persze az albérlet pénzt is ő veszi át, mert kell a rezsire.
2011. aug. 2. 16:18
 8/22 anonim ***** válasza:
24%

Én feleznék. Igaza van az egyik hozzászólónak, ne akard kisemmizni!

Évtizedeket éltetek együtt!


Aki azt írta, hogy ragaszkodna a 3/4-hez, mert az övé, de kapcsolat alatt nem gondolna rá, hogy az övé, az bizony a kapcsolat alatt is ezen agyalna! Annyira undorító ez a hozzáállás! A férfi nem tett érted semmit a 20 év alatt?

2011. aug. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
A fele örökölt rész, semmi köze a férjének hozzá, erre nem igaz a közösen szerzett vagyon. Menj bíróságra, kérd a közös vagyon megszüntetését, akkor nem tehet semmit.
2011. aug. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
szerintem inkább legyen pereskedés.a ház a tiéd. de amit közösen felújítottatok annak a fele az az övé.sajnos csak a pénzed kell :( nem érdemli meg
2011. aug. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!