Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már bánom, hogy megkérdeztem,...

Már bánom, hogy megkérdeztem, mi legyen ezután?

Figyelt kérdés

Napokba felhoztam férjem drága anyjának hogy mi lenne ha leülnénk, megbeszélnénk nyíltan, mi a bajunk egymással, minden kérdésére tudok válaszolni ha kíváncsi rá, mindenre nyitott vagyok, amit mond, nem fogok megsértődve elrohanni. Csak ne hívogassa a párom és ne szidjon neki a hátam mögött órákat, mert úgyis megtudom és nem is haladunk előre ezzel.

Erre azt válaszolta, hogy képzeljem el, talált a neten egy új puzzle-s flash játékot és már az 5.dik szintnél jár.

(53 éves nőről van szó)

Mit csináljak, hogy álljak hozzá ezután ha esetleg mégis beszélgetni akarna velem egyszer, vagy szóba se álljak vele mostantól vagy mi legyen szerintetek?


2011. aug. 1. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen jó dolog, hogy felhoztad! Ezek után hagyj neki egy kis időt - max 1 hét - és ha nem hozza szóba, akkor tehetnél rá még egy kísérletet. Ha az is sikertelen, akkor szerintem ne érdekeljen mit beszél rólad, a férjed biztosan nem veszik komolyan, mikor mindenféléket összehord rólad. Esetleg elmondhatod a férjednek és akkor majd ő is megérti, hogy nem veled van a baj. És próbáljatok együtt élni vele, szerintem most, hogy látta, hogy te intelligensen akarod megoldani, nem pedig gyerekes módon, ahogy ő viselkedik, csak le fog szépen lassan kopni rólad... és az ilyenekről.
2011. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mintha nem lenne teljesen százas... Teljesen ok agyilag?


Amúgy nem vagytok egy szinten, ez látszik.. Hát ez lutri lesz, hogy hogyan tovább :( Mindenesetre én nem tartanám vele nagyon a kapcsolatot (csak a kötelező ünnepi pofaviziteken, a férjem miatt), és nem foglalkoznék azzal, amiket mond a hátam mögött.. csak akkor, ha ez a férjemet is zavarná.

2011. aug. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a helyzet tényleg elég nehéz, főleg, hogy próbáltad elsimítani vele az ügyet, ő meg rád se hederített. Szerintem még próbálkozz meg ezzel a beszélgetéssel párszor, ha továbbra sem megy, a párod elé vezesd ezt a dolgot, vele szemben valószínűleg toleránsabb lesz és oda fog figyelni rátok az anyja, ha hárman ültök le beszélgetni.
2011. aug. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

normális egyébként szóval nem szellemi fogyatékos de kicsit olyan hogy "ha én nem látom őt akkor biztos ő sem lát engem" gondolkodása van.

férjemet is halálra idegesíti amikor ilyen miatt hívja. ő is tudja milyen az anyja, őt sem kíméli, csak a férjem hibái természetesen miattam vannak.

várni azt fogok, csak nem nagyon tudok mert a türelem nem az erősségem sajnos :-(

2011. aug. 1. 14:06
 5/6 anonim válasza:
Nem akarlak elkeseríteni,de nálunk ugyanez volt a helyzet,annyi különbséggel hogy mi le is ültünk beszélgetni,mindent tagadott,nem volt hajlandó megmagyarázni a szemétségeit,játszotta az ártatlant... Az a dühítő hogy én tényleg rendbe akartam hozni a kapcsolatunkat főként az unokája miatt. De egyáltalán nem hajlandó rá. Azóta én azt csinálom amit egy fenti válaszoló írt: az ünnepeken elviselem,nem vagyok vele bunkó,de nem is nagyon foglalkozok vele ha itt van(persze megkínálom ezzel-azzal,de nem érdrklődök a hogyléte felől).Nehéz ez így,de úgy voltam vele ha neki nem fontos a jó kapcsolat,akkor én sem fogok erőlködni,főleg hogy ő kavar alám állandóan. például 1 hónap múlva lesz az esküvőnk,és még egy szót nem kérdezett róla,hogy hogy állnak az előkészületek...(január óta tudja hogy esküvő lesz) Igazi barom!!
2011. aug. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

utolsó, tökéletesen megértelek, nálunk sem érdeklődtek, arról meg hogy megkérdezik, miben segíthetnek, nem is álmodtunk de meg se tették!

hát elkeserítő ez a helyzet, és ezek szerint nem sok esély van a változtatásra.

én is teljesen izgultam amikor felhoztam, hogy most mi lesz, hát, egyáltalán nem ezt vártam.

2011. aug. 1. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!