Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza lehet? Tudom hogy jót...

Igaza lehet? Tudom hogy jót akar, de nem értek vele egyet.

Figyelt kérdés

Párommal, akit lassanként már a Nagy Ő-nek hiszek, családlátogatáson voltunk egész hétvégén nálunk. Nagyon pozitívan sült el minden.

Mégis, mikor ma beszélgettem anyukámmal, nagyon lehordott. Az egész családom be van rezelve hogy én most majd jól "elhülyéskedem" ezt a komoly kapcsolatot - ez nagyon megrendített.

Évek óta dolgozok a suli mellett, igyekszem szüleim válláról az én anyagi terhem levenni, nem vagyok egy komolytalan huszonéves, mindenki érett, felvilágosult hölgynek (igen, mert adok is magamra) ismer. Pár párkapcsolaton túl vagyok, de általában nem miattam értek véget, pedig mindig kedves, megértő voltam, legtöbbször hiába (a rossz választás átka).


Párom ezekben a tekintetekben (meló-előző kapcsolatok) ugyanilyen, ezért is örülünk, hogy megtaláltuk egymást. Már kapcsolatunk legelején mondta, hogy nagyon érett vagyok a koromhoz képest. Őszinték vagyunk egymással, ha valami nem tetszik vagy bántó, azonnal megmondjuk, és nagyon toleránsak is vagyunk egymással.


Anyukám mégis olyanokat olvasott a fejemre, hogy miért lát engem reggel gyűrötten a párom (teszem hozzá egy ágyban alszunk...), ne flangáljak a srác előtt melltartóban (épp csak átvettem egy felsőt) mert nem leszek többé izgi mint nő, ha bármikor láthat fehérneműben, meg egyáltalán, mindig bűbájos legyek és engedő, mindig nyeljem le a rossz hangulatom. A minap mikor fájt a fejem, mondtam páromnak, lefekszem fél órára, erre anyum kibukott, hogy ne hisztizzek (szokása nem megérteni mikor rosszul vagyok vagy megbánt) és legyek párommal...


Én természetesen szeretem, becsülöm és tisztelem párom, sokszor mondom neki. Találkozásaink 80%-nál nálam bűbájosabb, kedvesebb, elnézőbb (kedvesemnek is vannak rossz napjai, de kinek nem?) barátnőt nem is lehetne találni. Természetesen a párom is figyelmes, bocsánatot kér, stb. nincs velünk semmi baj.

De én anyukám hozzáállását nem tudom elfogadni. Nem játékbaba vagyok aki mindig tökéletes és mindig arra figyel hogy "jaj most mit kéne tennem hogy kívánatos maradjak?". Nem tudnék ilyen stresszben élni. Nem érzem úgy sem hogy el kéne nyomnom, ha igazán mély keserűség árad szét bennem. Összeköltözni tervezünk, nem akarom hogy páromban álomkép éljen rólam, amit anyum formázott tetszése szerint.


Arra is gondoltam, hogy a családom engem még mindig gyereknek tekint (én vagyok a legkisebb), és régi hisztijeim rávetíti a jelenre és a kapcsolatra. Most viszont a látogatás alkalmával új belekötnivalót is talált anyum... Tudom, jót akar, de ezt már napok óta hallgatom és elegem van belőle.

Mit gondoltok, igaza van? Ennyire fontos mindig a topon lenni, odafigyelni ezekre, görcsölni rajtuk?


2011. aug. 1. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Amit anyukád mond, annak nincs alapja, azért köt beléd, mert ő is nő, ráadásul idősebb, és valószínűleg elég vonzó a párod, jó benyomást tett tá. Félre ne értsd, nyilván nem vonzódik hozzá igazán, de a nők sosem fogják kikapcsolni a nőiességüket, ezért mondja meg a "tutit", hogy ő hogyan csinálná, ha a helyedben lene, mert titkon szeretne is. (Fiatalabb lenni, ilyen helyes férfival élni.)

Lényeg a lényeg, ne töprengj ezen, ne rágd magad rajta, ez pont olyan, amit el kell engedned a füled mellett.

2011. aug. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igaza, add önmagadat. Ezt a szerepet úgy sem lehetne évekig fent tartani, a végén mindenképpen kibukna az "igazi éned".


Nagyon fontos, hogy adj magadra, akkor is ha 10-20 éve együtt vagytok (és ez a férfiakra ugyanúgy vonatkozik!), de nem robotok vagytok. Az otthon azért van, hogy kikapcsolódhass, miért is kellene pont ott megjátszanod magadat és pont azelőtt az ember előtt, akit szeretsz? Hidd el (a normális) férfiak tudják, hogy a nő is emberből van, azt, hogy nekik is kell kakilniuk, néha kicsúszhat egy puki is, reggel pedig nem úgy nézünk ki, mintha egy divatmagazin címlapjáról jöttünk volna, bármennyire is jó nőnek számítunk. Ez a természetes.

2011. aug. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám mégis olyanokat olvasott a fejemre, hogy miért lát engem reggel gyűrötten a párom (teszem hozzá egy ágyban alszunk...), ne flangáljak a srác előtt melltartóban (épp csak átvettem egy felsőt) mert nem leszek többé izgi mint nő, ha bármikor láthat fehérneműben, meg egyáltalán, mindig bűbájos legyek és engedő, mindig nyeljem le a rossz hangulatom. A minap mikor fájt a fejem, mondtam páromnak, lefekszem fél órára, erre anyum kibukott, hogy ne hisztizzek (szokása nem megérteni mikor rosszul vagyok vagy megbánt) és legyek párommal...


Igen csak ez a szolgalelküség sem jó,mert sok esetben a férjnek akinek a felesége a seggét is kinyalja,mindent eltűr nyel,nem beteg,tip top,pont azt csalják meg....

2011. aug. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass anyukádra. Olyan tanácsokat ad, mintha a múlt században egy kis faluban lennénk.
2011. aug. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Nagyon szívesen várok még, ide nem önigazolásokat várok, csak jó lenne megtudni hogy az én gondolkodásmódom rossz-e.


22:59

Szívemből szóltál minden szavaddal. Én sem hiszem, hogy az embernek meg kéne játszania magát otthon, szerepet játszani pedig nincs értelme. Természetesen nem akarom magam elhagyni (nem is tudnám), de úgy jön le számomra hogy anyum szerint az is elhagyás ha mackóban-pólóban tévézgetünk a kedvesemmel. Szerintem ebben nincs semmi, pláne majd a közös lakásunkban.

2011. aug. 1. 23:07
 6/11 A kérdező kommentje:

23:03

Kisvárosi a családom, szerintem ez is közrejátszik. Én már nagyvárosban/a fővárosban érzem a legjobban magam (párom is odavaló), anyum részéről a cikizést emiatt már évek óta nyelem.

2011. aug. 1. 23:09
 7/11 SzilKa ***** válasza:
Tarts ki amellett, hogy onmagadat adod. Ha valaki igazan szeret, akkor szeret reggel is gyurotten. Termeszetesen idonkent meg kell ujulni, nem szabad elslamposodni, de amit Edesanyad mond, az nonszensz, ha ugy tennel, sosem lehetnel onmagad, meg kellene jatszanod az illedelmes, jokedvut akkor is, amikor nem vagy a top-on. Emberek vagyunk, nem babuk!
2011. aug. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Aki kiábrándul, csak mert valódi, halandó ember vagy, meg sem éri a fáradságot.
2011. aug. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Két hónapja voltam együtt a férjemmel, amikor egy durva betegség ledöntött a lábamról, kórházban saját felelősségre nem maradtam bent.

40 fokos láz - ennek megfelelő volt az állapotom is. A férjem odabújt mellém, közölte, hogy jó büdi vagyok és ölelt tovább. Egyszerűen felfogta, hogy 40 fokos lázzal igenis görényszagom van, mert három takaró alatt is vacogtam és nem vágytam a hideg(nek tűnő) vízre.


Ha egészségesen lenne ilyen szagom, akkor piszkálna, de mondta, hogy lázasan ő se virágillatú, ilyenkor gyógyuljak, majd zuhanyzom, amikor jobban leszek.


Görcsölni szerintem hülyeség.

Ha terhesség esetén jön róka koma, akkor azt is rejtegetni kellene a leendő apa elől? Jó, megcsókolni nem kell rögtön utána, de rejtegetni se.

2011. aug. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Dehogy van igaza.


Átlag normális férfi nem barbibabát akar magának,hanem NŐT...

2011. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!