Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor átvert anyám? Mit...

Most akkor átvert anyám? Mit tanácsoltok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gimnáziumban kezdtem a középiskolai tanulmányaimat 8. után, de mivel nem tanultam (mert akkor nem érdekelt és elbagatellizáltam) kénytelen voltam átmenni egy szakiskolába. Itt rájöttem, hogy h*lye voltam a gimiben, hogy nem tanultam és most már inkább tanulnék, mint, hogy gyakorlatra járjak, de most már anyám nem engedi, hogy otthaggyam ezt az iskolát (1 évem van hátra). Viszont megígérte, hogy ha ezt az iskolát befejeztem, akkor leérettségizhetek utána. Én ebbe belementem, viszont ma meg szóba került megint és azt mondta, hogy ha ezt befejeztem, akkor megyek dolgozni, ha utcát fogok seperni, akkor azt... Akkor most mégis hányadán állunk? Ennyit arról, hogy ha ezt elvégzem utána leérettségizhetek? Szerintetek mit csináljak? Én csak azért csinálom végig a mostani iskolát, mert ő megígérte, hogy ha ezt elvégzem utána leérettségizhetek, erre most akar elküldeni utcátseperni?! Mit tehetek ebben a helyzetben? Én utcát biztos, hogy nem fogok seperni, akkor inkább megölöm magam!! Tudom, hogy vannak olyanok, akik diplomával utcaseprők, de én biztos, hogy nem leszek az, nekem épp elég megalázó ez a 3 év szakiskola.
2011. aug. 2. 01:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Megalázó? Édesem, tanulni kellett volna.


Az érettségit estin is leteheted, mellette dolgozol, így a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad.


Ilyen egyszerű az élet.

2011. aug. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
14%

miért megalázó? ígyis-úgyis ugyanannyit tanultál volna mert ha lerakod az érettségit(4 év) az nem elég mert szakma nélkül sehova nem vesznek fel.ezért el kell menned egy OKJ-s képzésre(MAGYARUL: szakiskolába) ami 3-4 év.mondd meg anyudnak hogy te le akarod rakni az érettségit ebbe nem szólhat bele mert ez a saját dolgod.

sajnos néha szembe kell szállni velük

2011. aug. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Miért megalázó? Menj már végig a városon nyakig sárosan, munkásruhában az egyik városban, ott szállj fel egy buszra, majd szállj le abban a városban, ahol laksz és menj haza a főutcán... :]

Tanulni kellett volna, tudom, hogy én vagyok a hibás és hidd el, hogy ha kapnék még egy lehetőséget arra, hogy tanulhassak, akkor örömmel élnék vele!! Ha egy utolsó bűnöző, senkiházi cigánynak, aki lopott, csalt, ölt, hazudott jár még egy lehetőség, akkor talán nekem is meg lehet kegyelmezni és nem rögtön utcaseprőnek tenni.

2011. aug. 2. 01:51
 4/24 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is állandóan ezt szajkózza anyám, hogy majd utcaseprőként, árufeltöltőként végzem, de az állandót értsd úgy, hogy minden nap hallgatom, holott egyetemen mérnök informatikusnak tanulok, és néha már nagyon ki tud akasztani. Elköltöztem, akkor meg azt hallgattam, hogy majd kiraknak kollégiumból, és mehetek majd a híd alá, fizethetek albérletet, satöbbi - ezt is minden nap.


A helyedben egyszerűen elengedném a fülem mellett a megjegyzéseit, becsülettel végigcsinálnám, ami jutott, aztán esti tagozaton leérettségiznék. Szerintem ő se gondolja komolyan, amit mondott, csak abban a tévhitben él, hogy majd ettől jobban odateszed magad a tanuláshoz. Nem volt valami előzménye, pl veszekedés, vagy ilyesmi? Mert dühből sokszor mond az ember olyasmit, amit nem gondol, komolyan.

2011. aug. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, szokd meg, ez az oldal tele van keményen ítélkező. mások feje fölött gondolkodás nélkül pálcát törő emberekkel.


Pár hete kezdtem el komentelni ,akkor egy tinilány annyit kérdezett, hogy fog- haragudni anyukája, hogy eladta valami cuccát a tudta nélkül (mármint a lány a saját cuccát, ammit nyilván a szüleitől kapott, csak már nem volt rá szüksége ) és az volt az első reakció, hogy tuti drogra kell neki.. le voltam döbbenve.


De már megszoktam,rengeteg itt a rosszmájú, pedig semmivel se különbek Tőled, de mindenbe belekötnek.

Ez van. Megszoksz vagy megszöksz.

Én már nem is nagyon kommentelek, kérdezni meg nem is merek.


Bocs az offért, csak az elsőről ez jutott eszembe.

2011. aug. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%
Ja, és nehogy azt hidd, hogy az első saját magára is érvényesnek tartja ezt a "kemény az élet, megérdemled a sorsod" dumát. Csak másokra baromi könnyű rámondani.
2011. aug. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi veszekedés, halál nyugodtan dumáltunk. Egyébként nem is estin kellene megszereznem az érettségit, mert ebben a suliban, ahol most tanulok van szakközépiskolai rész is, ami érettségit és szakmát is ad, csak nekem szerintem már fizetni kéne ott, de mondtam anyámnak, hogy az sem gond, mert havonta kapok ösztöndíjat és ha mehetek arra a szakra, akkor szépen elraknám magamnak rá a pénzt és neki egy fillérjébe nem kerülne.
2011. aug. 2. 02:21
 8/24 anonim ***** válasza:
jaj.. az en apam is ezzel sokkolt allandoan hogy majd mehetek utcat seperni. elvegzed ezt a sulit, nyilvan szakmat tanulsz es nem utcaseprest, elmesz szepen dolgozni utana es kozben le tudsz erettsegizni. ennyi az egesz. ne hagyd abba az iskolat, nekem is ez volt a hibam hogy otthagytam minden sulit, vegezd csak el szepen, nemkell kapkodni, a kapkodasbol sosincs semmi jo.
2011. aug. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
02:18 és 02:19 - Ha hiszed, ha nem, pont ezen gondolkoztam az előbb, hogy ha anyámnak kéne menni utcátseperni, akkor neki hogy állna a szája. Szerintem ő is mindent megtenne, hogy ne azt kelljen csinálnia. Végre egy ember, aki megérti a másikat és nem leugatja, csak mert nekinincs ilyen gondja.
2011. aug. 2. 02:26
 10/24 anonim ***** válasza:

miért szégyen a munka?

egy utcaseprőé nem szégyen, aki kinn áll a 6-oson, inkább azé... bár ha nem kap máshol, és csak így tudja eltartani pl. a gyerekét, még őt is meg lehet érteni.

végezd el ezt a sulit. legalább lesz egy szakmád.

az én b.nőm is így járt, mint te. suli után elment esti suliba, ott felvvették 11.-esnek, mert megvolt a 9. 10. osztálya. munkát viszont nem talált, az anyja hiába rikácsolt.

most van érettségije. így sem megy egyetemre, de szeptembertől olyan szakmát tanul, ami érettségihez kötött.

én kétszer megbuktam gimiben, anyám mondta, csak szívjak, maradjak csak a gimiben.

maradtam, elvégeztem 6 év alatt, utolsó két évben komolyan vettem.

felvettek állami képzésre, és nem egy töltelékszakra.

de azt mondom, lehet, hogy mégis a barátnőmnek lesz jobb.

neki 2 év múlva 2 szakmája lesz, nekem még 5 évig kell tanulnom, hogy egy legyen.

de ebből az a tanulság, hogy ha hibázunk is, sokszor a hibákat ki lehet javítani.

tedd azt, amit a barátnőm. keress munkát suli utána.

maximum "véletlenül" nem találsz, és hát mit csinálj, hogy ne unatkozz otthon? megmondod anyukádnak, hogy az lesz a legjobb, ha hasznosan töltöd az időt, és leérettségizel ;)..belátja majd, hogy igazad van. :D

20/L

2011. aug. 2. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!