Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok mit tegyek?

Mit tanácsoltok mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy 26 éves egygyerekes anyuka vagyok. A második babámat várom és nagyon boldog vagyok a férjem mellett! A gond a szüleimmel van: apám rendszeresen bántalmazott fojtogatott, mert nem volt rend a szobámban egy csőtörés után, aztán meg beszakította a dobhártyám szintén azért mert nem volt rend a szobámban. Megrugdosott, hogy kék zöld lett a lábam. Szerencsére azóta elköltöztem és boldog kiegyensúlyozott életem van. 4-en vagyunk testvérek, az öcsém 25 éves hiába dolgozik és adja haza a megbeszélt összeget folyton piszkálja és azzal fenyegetik hogy kirakják. Az egyik húgom 17 éves lesz ő bele van bújva a fater s*ggébe, mert cigivel és alkohollal tömi. A másik húgom 15 hónapos és egyáltalán nem foglalkoznak vele. Anyám (16 éves volt akkor, túl egy 2006-os abortuszon, mondván nem kell a gyerek mert örül, hogy már nagyok vagyunk nem akarja újra kezdeni az egészet) 8 és fél hónapos terhesen ment el az első vizsgálatra, mert ahogy ő fogalmazott "nem tudatosult benne" máskor meg azt mondja, hogy az elejétől tudta. Végig cigizte és itta a terhességét. A lányomnál 8 és fél hónappal fiatalabb a kicsi a kora ellenére járni se tud és szellemileg is le van maradva (a lányom 16 hónapos állapotához képest, bár tudom a gyerekek nem egyformák, de ez azért feltűnő). Max 20 percre viszik ki levegőzni a többi időt az ágyában tölti és tv-t néz, már amennyit lát belőle a szeme sarkából! Pedig amikor kiderült, hogy terhes én támogattam és én kerestem neki orvost aki hajlandó volt elvállalni! Nos fater teljesen saját képére formálta anyámat olyan szinten, hogy csak a kicsivel kapcsolatos vizsgálatokra szeretnék elmenni (nem moziba, nem bulizni) és hiába laknak 1 utcára tőlünk soha sem vigyáz rá. Múltkor ezért kellett szegényt végigcipelnem a városon összesen 4 órát oda-vissza utaztatni, délután nem tudott aludni, nagyon sajnálom szegényt! Nincs kocsink vásárolni is úgy vittek el régen (ma már nem)az 5 km-re lévő üzletbe, hogy havi 1 bevásárlásért kifizettem 3000 Ft-ot, sajnos babakocsival nem tudtam ezta bevásárlást megcsinálni! Fateromék nagypapám házában élnek és mindent megtesz, hogy papámat megalázza. Múltkor lehülyézte és azt mondta szemétkedik. Pedig papa az egyik legjószívűbb ember akit ismerek. Nagyon nincs is otthon inkább a barátnőjénél van. Teljesen a család ellen fordította anyámat is aki sz*rik bele mindenbe egész nap csak a számítógép előtt ül, nagyon igénytelen magára is van kb 3 foga nagyon el van hízva és tényleg nem törődik semmivel. Nincsenek barátaik a rokonok is utálják őket! Elnézést, hogy hosszú lett, de a lényeg sajnos csak ennyibe fért bele! Minden tanács ötlet jól jön!
2011. jún. 16. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de pias nagyszuloknek oda sem adnam a gyerekemet vigyazasra. Nem yg nezz ki hogy normalis eletet elnek.
2011. jún. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
És mégis mit szeretnél tenni? Változtatni a viselkedésükön nem nagyon tudsz, ők így érzik jól magukat. Vagy a másik, szembeszállsz velük, és elmondod édesanyádnak, a véleményed. Az a kis csöppség nem kérte, hogy megszülessen, de ha már a világon van kötelessége nevelni, óvni. Mert ha ezek a dolgok a gyámhatóság fülébe jutnak, akkor abból jó nem sülhet ki.
2011. jún. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Fater bizonyíthatóan megcsalta anyámat, anyám mégsem hisz nekünk. Inkább saját gyerekei ellen fordul. Este isznak "csak" így nem részegen fetrengenek a nap nagy részében, hanem egyszerűen csak nemtörődömök. Azt szeretném ha fater valahogy elhúzna onnan. Akkor nem bomlasztaná, rohasztaná tovább a családot. Ha a pici húgomat áthozták régebben, hogy vigyázzak rá akkor 20 perc kellett, hogy rendbe rakjam úgy a kicsit, hogy ne hányjam el magam tőle a füle kívülről a látható részen állandóan tiszta kosz (zsír) volt a körmei óriásira megnőve, az orra úgy televolt, hogy alig kapott levegőt. 16 hónapos korára tv függő, hisztériázik ha valaki beáll a tv elé vagy kikapcsolja. Úgy mondtuk el anyámnak, hogy érkezik a második kicsi, hogy a 2 éves lányom odavitte az ultrahang fotót neki és közben mondta, hogy "tesóm, tesóm". Erre anyám reakciója: elvette a képet vetett rá egy pillantást és lerakta maga mellé a képet és annyit mondott, hogy "Na menjünk Niki!" (így hívják a kisebbik húgomat). A teraszon amikor kikísértem őket megkérdeztem, hogy nem is örülsz? Mire ő "Minek örüljek az se biztos hogy megmarad?!" Képzelhetitek mennyire jól esett! Megpróbáltam már vele 1000x is beszélni, de szerintük ők csinálnak jól mindent és mi vagyunk a szemetek! Tehát hogyan tudnám fatert onnan kipucolni?
2011. jún. 16. 16:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Na es mire varsz meg? Ha tenyleg ilyen a helyzet, miert nem mesz a gyamhivatalba. Lehet ha apad le is lepne, anyad kovetne. Elso kerdesedben az faj, hogy nem vigyaznak a kicsidre. Most meging megkerdezem. Tenyleg rajuk hagynad fel orara is? Fetrengenek, nemtorodomok.
2011. jún. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha boldog vagy a ferjeddel es a gyerekedel,akkor hagyd oket.Amiket irtal,h bantott az apad.........hat oszinten en orvendenek hogy megszabadultam nem,hogy meg a gyerekemet rajuk bizzam.Annyit tehetsz,h szepen elbeszelgess az anyukaddal de az sokat nem segit.
2011. jún. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most komolyan, ha nincs segítséged (más) akkor kire hagyod a gyereket ilyen vizsgálatoknál? Az orvos(ok) nem mindig nézik jó szemmel a kicsi (néha visítozó, rohangálós, pakolászós gyerekeket). Most már amúgy sem viszem oda amikor ott volt mindig rendesen kaptam vissza. A gyámügy azt mondta, hogy egy gyereket 30 mp-ig sem tart kivenni az ágyából ott abban a pillanatban mutathatja, hogy jó szülő és nem ülhetnek hétfőtől vasárnapig 0-24-ig lesben, hogy mikor nem foglalkozik a gyerekkel. Annyira kreatív szülők, hogy pont ugyanazokat a játékokat veszik meg mint ami nekünk van, mintha ettől jobb szülők lennének... Szegény öcsém sem tud lépni semerre, hiába mondtam, neki, hogy ide bármikor jöhet (naponta ajánlom fel) azt mondja, hogy nem akar zavarni. Ha délutános akkor éjfél körül ér haza rendre ki van zárva a házból, nem tud enni és lezuhanyozni. Van kulcsa de direkt benne hagyják az övékét, hogy ne tudjon felmenni enni. Apropó evés a hűtőjük állandóan üres nincs normális étel max az az undi Tacskós sonka vagy még az se. Legalább annyit elfogad tőlünk, hogy itt eszik vagy innen visz ételt magával a munkahelyére. Anyám sajnos egy követ fúj faterommal így kb olyan mintha faterral beszélnék. Tudom, hogy hülye vagyok hogy a boldog családi életem ellenére foglalkozok ezzel, de nem tudom megérteni, hogy 46-47 éves "emberek", hogy tudnak ilyenek lenni?! A nagypapámat az öcsémet és a kishúgomat sajnálom csak! Ezért kértem a segítségeteket illetve tanácsot! És köszönöm szépen, hogy akár csak egy ráébresztő kérdéssel, de segítetek!
2011. jún. 16. 17:01
 7/11 anonim ***** válasza:
De ő a picit félti / sajnálja ha jól értem :S Mármint a húgát.
2011. jún. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen Őt is meg az öcsémet és a nagypapámat is. Szerencsére a gyerekemet nem verik, szereti is a nagyapját mert mézes mázos vele. A múltkor elkezdett ordibálni azért mert a nagypapám azt merte mondani, hogy amíg Ő él én oda haza megyek. A kicsi lányom meg nagyon megijedt tőle, azóta nem láttuk. Nem viszem ők se jönnek, fel sem hívnak, hogy hogy van a lányom vagy a születendő picike. De nem várok mást tőlük, csak szeretnék a fatertól megszabadulni valahogy! Ki kell szedni a rohadt almát a rekeszből, mert a körülötte lévők is megrohadnak!
2011. jún. 16. 17:13
 9/11 TOMAtm ***** válasza:
nincs barát/barátnő akire bízhatnád a kicsit?az ilyen szülőkre 2 pillanatot nem pazarolnék nemhogy gyereket bízzak rájuk,akkor inkább adok 2ezret egy diákcsajnak h figyeljen rá.
2011. jún. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A barátaink nagy része dolgozik, aki itthon van pedig ikres anyuka és saját gyerekeivel se bír nemhogy + 1-gyel! Most a következő ultrahangot úgy oldom meg, hogy Írországból egy látogatásról jön haza a barátnőm, kb. du 1-re ér haza 3-ra jön velem az orvoshoz vigyázni a lányomra. Vásárolni is egy barátnőmmel járok (a 3 éves kisfia és a munkája ellenére megpróbálja úgy alakítani a dolgait, hogy tudjon segíteni, persze ez se jön össze mindig) egy Túró Rudolfot sem fogad el, azért mert elvisz, nemhogy 3000-et..... Van, hogy szabadnapot kér a munkahelyén vagy másik nap megy be, hogy tudjon vigyázni a babámra. Szóval van segítség csak nehéz összeegyeztetni! :)
2011. jún. 16. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!