Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért társfüggőzik le azt,...

Miért társfüggőzik le azt, akinek fáj egy szakítás?

Figyelt kérdés
Korábban mindenhol azzal találkoztam, hogy az ember társas lény és az a természetes, hogy van párja, esetleg családja. Hogy nem jó egyedül, hogy az embernek társ kell. Aztán egy új szindróma ütötte fel a fejét a médiában, a KODEPEDENCIA azaz a társfüggőség. Mi az, hogy társfüggőség? Eddig arról volt szó, hogy az embernek természetes állapota, hogy társaslény, most meg hirtelen kitaláljuk, hogy mindez "betegség"? (Azzal én is egyetértek, hogy a magánynál nem jobb egy rossz kapcsolatban élni, de abszurdnak tartom, hogyha valaki sajnálja azt a biztonságérzettel is járó érzelemvilágot, ami a párkapcsolattal járt és ennek elvesztésétől elkeseredik, akkor az egyből társfüggő, beteg)
2011. aug. 2. 05:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem azt társfüggőzik le akinek fáj, hanem azt aki mély depresszióba zuhan, betegesen vissza akarja kapni az exét, vagy keres mást, mindegy ki az csak legyen mellette valaki alapon, mert egyedül képtelen elfoglalni magát.
2011. aug. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

fogalomzavar,normális ha az ember egy hosszú kapcsolat végét meggyászolja ,olyan ez mint amikor valaki szomorú vagy rossz napja van és azt halljuk depressziós vagyok,pedig közel sem ugyanaz.

Szakításom után azt hittem megzavarodok,olyan volt,mintha a lelkem szakadt volna ketté,13 évet sok idő meggyászolni 1,5-2 év kellett hozzá,azt hittem én is,hogy társfüggő vagyok.Szerencsére nem ,sokat tanultam ebből az időszakból is.

2011. aug. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én olvasatomban a társfüggőség azt jelenti, hogy az alany akkor sem szakít, amikor kellene, tehát nem a párjáért, hanem a kapcsolatért magáért van elsősorban oda.

Nem bír meglenni egyedül, mindig kell hogy legyen mellette valaki, néha még szinte az is másodlagos, hogy ki.


Második jól mondja, ha valakit azért társfüggőznek le, mert fáj neki egy szakítás, az pont olyan, mint amikor valaki depresszióként aposztrofál egy szar napot, vagy anorexiásnak nevez egy vékony valakit. Köze nincs a kettőnek egymáshoz.

2011. aug. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 B.angel ***** válasza:

Egyetértek az előzőekkel, jól leírták. Mindössze azt hadd tegyem hozzá, hogy persze a 13 év rengeteg idő, de ugyanúgy sokat jelenthet egy 5 hónapos, 1 éves kapcsolat is. Mondjuk nekem még nem volt nagyon hosszú párkapcsolatom, a mostani párommal vagyok fél éve, de mégis rengeteg időt töltünk együtt, rengeteg programon vagyunk kettesben, stb. Tehát a hónapok, évek nem számítanak, hanem inkább az, hogy abban a "kis" időben mennyit voltatok együtt, illetve, milyen intenzitású volt a kapcsolat.

Nekem előtte voltak egy, másfél hónapos kapcsolatok, az egyik elég sokat jelentett, de azért úgy érzem, kihevertem őket, mert nem voltunk sokat együtt, alig találkoztunk. Ellenben a mostani szerelmemmel.

Bocsánat a hosszú szövegért, csak gondoltam leírom. :)

A fogalomzavarral kapcsolatba meg annyit, hogy néhány ember igen tudatlan, aki azt hiszi, hogy azért, mert nem száll ki egy szerelmes ember egy kapcsolatból azonnal, az már társfüggő... De velük nem kell törődni. :)

2011. aug. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
szerintem csak akkor az, hogyha minden egyes szakítás után nyavalyog, még egyhetes kapcsolatok után is, és aztán mindegy neki kit, csak keres magának valakit. ^^
2011. aug. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A függőségek trendjét éljük,és valóban a létfenntartás függőség.
2011. aug. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

sonáj1

Te is 13 év után kerültél lapátra?

Én dettó. :(

2011. aug. 2. 07:25
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert tele van a világ önjelölt pszichológusokkal. Elolvasnak egy cikket egy napilapban, amiben nyilatkozik egy szakember, vagy megnéznek egy filmet és ráhúzzák az összes emberi problémát egy kaptafára. Még a személyiségkutatók sem állítanak fel diagnózist öt-hat mondatból, én is meglepődök, itt milyen hamar "diagnosztizálnak". De az élet nagyon sok területén észrevehető, hogy egyre több a magát bármilyen témában illetékesnek tartó emberekkel. Tudás nulla, de öntudat végtelen.
2011. aug. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
emberekkel helyett ember.
2011. aug. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem, olvastam el a válaszokat, így lehet írták már, de van egy bizonyos szint, ami után valaki társfüggő.

Pl. nem bír meg lenni nélküle, nem hajlandó elmenni a párja nélkül, bele őrül, ha egyedül kell legyen, elintéznie valamit, állandóan csak rágondol, de már beteges szinten, más se tölti ki az agyát (nem csak a rózsaszín ködös hónapokban).

2011. aug. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!