Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek az én helyemben?

Mit tennétek az én helyemben?

Figyelt kérdés
Apukám elég forró fejű és mindenen kiakad...éppezért sokat kiaabál (néha torkaszakadtából üvölt) voltak olyan helyzetek amikor majdnem megvert (2x sajnos meg is vert) és nagyon félek tőle ha elkezd kiabálni.. anyukámmal is volt 1-2x incidense (nem akarom leírni mi volt az, mert az emléke az nagyon fájó) és mindig féltem, hogy úgy begurul, hogy valami hülyeséget csinál. Sajnos én is hamar felkapom a vizet (ezt tőle örököltem) és félek, hogy én is ilyen leszek és én nem akarom, hogy a gyerekeim így nőjjenek fel ebben a fajta rettegésben, hogy bármi történhet és, hogy féljenek tőlem. Bár lány vagyok és még csak 15 éves én rettegek ettől. Mivel voltak alkalmak, hogy nagyon felkaptam a vizet. És széttéptem a füzetem meg nem is tudom..:( Mit csináljak? Hogy tudom ezt megakadályozni? :(
2011. aug. 2. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha dühös vagy, akkor "tombolás" helyett menj el futni, vagy sportolj. De a meditáció sokat segít az érzelmi kitörések kontrolljában. Gondolati szinten is le tudsz nyugodni. Ha egy helyzetre vagy dühös és nem emberre, akkor beszélgess valakivel erről. Ha emberre, inkább kerüld el az illetőt, majd később, amikor már lecsillapodtál, ülj le vele megbeszélni normálisan.

Lobbanékony természet vagy, de nem hiszem, hogy megütnél mást. Ugye?

2011. aug. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem örökölted, hanem eltanultad tőle, amit ugyanígy meg is tudsz változtatni pozitív példaképek követésével, akiknek a problémamegoldása nem merül ki másik lelki és testi kihasználásában.
2011. aug. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen megértelek, mert az én apukám is ilyen volt. (8 éve meghalt) Ő alkoholista volt, és állandó rettegésben tartott minket. (Anyát és a 2 nővéremet) Nem lehetett elhívni a barátnőket, később az udvarlókat, mert retttegtem, hogy lejárat. Ennek révén én is kissé idegroncs lettem, és gyakran dühöngtem, szétvertem a berendezést, belefejeltem a tükörbe stb...volt, hogy még magamban is kárt akartam tenni.

Hogy nőttem ki? Egyszer, amikor már észrevettem, hogy a környezetem sem igazán tolerálja a dühkitöréseimet, leültem és átgondoltam, hogy jó e így nekem? Nem csak a fejemben, de a környezetben is rendet raktam. A szó szoros értelmébe. Kitakarítottam a szobámat, a ruháimat rendbe raktam, és ezután igyekeztem arra, hogy ez mindig így legyen. Javaslom Neked is ezt, illetve, hogy beszéj erről valakivel! Én sajnos nem tudtam senkivel. Ma már 27 éves vagyok, és kiegyensúlyozott életet élek. (ez nem apukám halálának köszönhető, mert akármilyen is volt, nagyon hiányzik)

2011. aug. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
én nem tudnék megütni embert...nem akarnám és nem is lennék rá képes. amúgy apu nagon jfej csak ha valamin felkapja a vizet akkor nagyon durva..:( és most elég sok gond van így a mnkája miatt és ez se tesz jót..:S
2011. aug. 2. 15:52
 5/12 A kérdező kommentje:
15:52 én teljesen ugyanilyen vagyok mint te. én mindig elutasítom ha valaki meghív valahova, mert nem akarom, hogy úgy lásson és én se merek senkit se elhozni...:( teljesen átérzem a te helyzeted :()
2011. aug. 2. 15:56
 6/12 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján apukádat kezeltetni kellene idegorvossal,nyugi,nekem meg anyám veszekedik sokat főleg velem,nekem az olvasás segít levezetni a feszültséget
2011. aug. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az hogy felismerted hogy eltanultál bizonyos negatív szokásokat, berögződéseket az már egy jó alap.

Erre építve tudatosan meg tudod változtatni a személyiségedet. De ne legyenek illúzióid ez nem megy pár perc, pár nap, pár hónap alatt, ehhez sokszor 2-3 év kell. Egyszerűen annyi a dolgod hogy mielőtt idegesen reagálnál (és itt jönne be a képbe az eltanult téves viselkedés) egyszerűen nem akadsz ki, hanem visszafogod magad. Ez persze csak így elmondva egyszerű, abban az adott helyzetben nagy önmérsékletet kíván.

2011. aug. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
anyu mindig mondja neki, hogy őrült meg bolond. ő be is látja, de egy idő után megint elkezd kiabálni és megint belátja. amúgy tényleg nagyon jófej. csak hamar felkapja a vizet és ezek megmaradnak. jobban mint a szép pillanatok. :(
2011. aug. 2. 16:03
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm :) általában az ujjaimon vezetem le a feszültségt. ropogtatom és ha azokat nem tudom akkor vagy a gerincoszlopom vagy a lábujjaim vagy a térdem..:/ és ezzel így nem jó de megnyugtat és nem sokat segít. Köszi a válaszokat :)
2011. aug. 2. 16:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Jujj inkább rágd a körmöd az kevésbé veszélyesebb
2011. aug. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!