Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miben érzitek hogy különlegese...

Miben érzitek hogy különlegesek vagytok?

Figyelt kérdés

Az ember sokszor átlagosnak ,vagy épp jelentéktelennek érzi magát,az életét .És nyilván mindeni felteszi a kérdést időszakosan -mik az én értékeim ? miben vagyok más ?


Látok idősödő embereket ,akik búskomorak megtörtek,és elgondolkodtam mennyien küzdünk önbizalom hiánnyal..


Annyiszor visszadob az élet pl viszonzatlan szerelem ,elbocsátás munkahelyről, egyéb csalódások az emberi kapcsotokban -mégis mi tartja meg az egyént .. ?


Sokan mondják mikor összeomlanak -hogy de legalább a párom itt van mellettem -ezek az emberek semmivel sem védettebbek mert megint egy külső tényező befolyásolja az identitásukat. Tehát teszem azt a barát ,pár ,elhagyja v meghal ő teljesen megsemmisül..


Én csak azt tudom, nem szeretnék olyanná válni ,mármint megkeseredetté, viszont gyakran kétségbe esem, mert mi van ha az embernek aztán tényleg nem marad semmi .Se barátság, se kapcsolat, se gyereke se lakás . Én hiába mondom a tükörbe magamnak h amúgy szép a lelkem, kedves vagyok aranyos ,és van x diplomám .. -mert csak el telhet az élet különösebb produktum nélkül..


Mégis min múlik hogy az ember békességben kiegyensúlyozottan tud létezni ebben a világban .. ?


(Remélem érthető amit mondani akarok .)


26 l


2011. aug. 3. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok "különleges", de teljes mértékben rászolgáltam, hogy megfeleljek magamnak. Kitörtem a mélyszegénységből, csináltam egy diplomát akitől mindenki óva intett, és olyan karriert értem el vele, amiről álmodni sem mertem. A munkámnak köszönhetem azt is, hogy megtaláltam a szerelmemet, aki ma már - 12 évvel később - a gyerekeim apja. Nekik nem úgy kell felnőni, ahogyan nekem kellett, és ez rajtam múlt - ezt tartom a legnagyobb dolognak.
2011. aug. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmiben nem vagyok különleges. Igazából senki nem különleges, de jobb ha azt hiszi mert szerintem az kell a boldogsághoz. Persze a boldogsághoz az is kell, hogy önmagadat egy élőlénynek tartsad, ami megint csak hit kérdése. A gondolataidon múlik minden. Ha boldog akarsz lenni, akkor először is gondold magadról, hogy létezel. Gondold azt, hogy rajtad múlik mi történik körülötted, legalább egy részéről gondold azt, hogy befolyásolod. Ezután gondold, azt hogy a befolyásolásod jó volt, jót tettél az Univerzummal, ilyenek. Gondold azt, különleges vagy, más mint a többi, hiszen te te vagy. Mások meg csak azok amiket látsz magad körül a világban, tehát vagy te és élsz a világodban és ebben a világban élnek fák, almák, más emberek, akiket magadhoz hasonlónak gondolsz. Igazából talán a legnehezebb azt elhinni, hogy létezik az ember, ha ebben tudsz hinni, akkor már onnan könnyebben lehet haladni a boldogsághoz vezető úton.
2011. aug. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én kettő közt szoktam ingadozni, biztos a fiatal korom miatt van. Egyszer azt gondolom, hogy különleges vagyok, mert nem is tudom, sose voltam olyan, mint a többi velem egykorú, persze ez nem mindig vált előnyömre, sőt... De néha eszembe jut, hogy valójában biztos van egy csomó ilyesmi ember, mint én, csak esetleg még szebbek vagy okosabbak is nálam. Erről meg az jut eszembe, hogy akkor meg olyan is van, aki kevésbé szép vagy kevésbé okos, akkor nekik még rosszabb :D Meg az, hogy tulajdonképpen soha senkit nem ismertem, akik ugyanolyan lett volna, mint én... Persze, saját magát máshogy látja az ember, de az ismerőseim szerint is ez így van, nem ismernek olyan embert, mint én.
2011. aug. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Láma Ole Nydahl: Ahogy a dolgok vannak


Láma Ole Nydahl: Könyv a szerelemről


Mindkettő könyvet nagyon ajánlom figyelmedbe!

S kérdéseid válaszra találnak. Az utóbbi könyvet pont ma olvastam ki. Rengeteg igazság van benne. És útmutatás.

(a 2. könyv fent van a Magyar Elektronikus Könyvtárban

az elsőt nem tudom :) )

2011. aug. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A boldogság kulcsa szerintem az elégedettség. Ha olyan életet élsz, amivel elégedett vagy (olyan munkával, annyi pénzzel, olyan párral, annyi gyerekkel stb.), akkor boldog vagy.

Ha örökké hajszolsz valamit, vagy mástól várod a csodát (a párodtól, az államtól, a univerzumtól, a horoszkóptól, hogy jobb legyen, idős korodban a gyerekedtől, hogy pátyolgasson), akkor elégedetlen leszel, aki elégedetlen, az meg nem boldog.

2011. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem szabad(na) senkire támaszkodni csak saját magadra. Pontosan azért mert a párunk elhagyhat, a barátok elfordulhatnak tőlünk vagy olyan élethelyzetbe kerülünk amikor csak magunk vagyunk. Azt szokták mondani hogy az ember legfontosabb kapcsolata az önmagával való kapcsolat, amíg az rendben van addig nem kell attól félni hogy elvesztesz mindent mert az nem történhet meg. A válasz tehát az hogy az embert saját maga "tartja meg" a csalódások után, az önbecsülése. Tudod, egyedül jössz erre a világra és egyedül is fogod elhagyni, bármennyi ember is vesz körül, bármennyire is szereted a párodat, barátaidat, mindenki saját magáért felel, senki nem élheti a másik életét. Úgy élj hogy magaddal mindig el tudj számolni.

Szerintem mindenki különleges, nincs két egyforma ember, hogy mik a te értékeid azt saját magadnak kell megtalálnod, azt nem mondhatja meg senki más. Nekem sosem kellett azon gondolkodnom miben vagyok más mert én mindig nagyon eltértem másoktól, annyira hogy sokszor úgy éreztem nem is tartozom ide. Az hogy szép vagy, kedves vagy, jólelkű vagy, szeretnek az emberek, van diplomád, jól fizető állásod még nem üdvözít, az édes kevés. Ha nem vagy magaddal békében és harmóniában akkor semmi sem lesz elég.

2011. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Az illatok világában vagyok különleges.Szinte bármilyen parfümöt felismerek az utcán,bárhol.Megmondom az összetevőit,na nem mindet,de sokat.Azt mondják parfümőrnek kellene lennem.Jó lenne...
2011. aug. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Sajnos az idő múlásával az a mondat,hogy "különleges vagyok" nagyon meg tud kopni.Szerintem ez ellen nem tud tenni érdemben senki mert az ember alapból társasági lény és ha a másik ember nem segít neki akkor nem tatja magát különlegesnek.

Most én mondhatom magamnak,hogy különleges vagyok mert nem is tudom elvégeztem az orvosit.De lópikulát sem ér ha nincs aki ezt tudatosítja bennem.Mert 100 másik ember is elvégezte az orvosit.

Szóval szerintem önmagadban nem tudod fenn tartani ezt az érzést.A különlegességet.

Remélem nem írtam butaságot...:)

33/L

2011. aug. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sajnos én nem érzem magam különlegesnek. Van egy diplomám, és 2 nyelvet egész jól beszélek, de mégis semmi sikerélmény nem ér ilyen téren. Talán ha nem egy kisvárosban dolgoznék, ahol alacsony a bér, meg nem igazán becsülik meg a munkámat, akkor többre tartanám magam. A páromnak és a fiamnak vagyok talán különleges, de egyébként semmi. Ha eltűnnék, rajtuk kívül talán senki sem venné észre. Sajna nekem is nagy önbizalom-hiányom van :-((
2011. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
szerintem a kiegyensúlyozottság igenis a családban keresendő, társas lények vagyunk, egymásért vagyunk, egymagam sose tudnék boldog lenni. minden más csak buborék.
2011. aug. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!