Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miben érzitek hogy különlegese...

Miben érzitek hogy különlegesek vagytok?

Figyelt kérdés

Az ember sokszor átlagosnak ,vagy épp jelentéktelennek érzi magát,az életét .És nyilván mindeni felteszi a kérdést időszakosan -mik az én értékeim ? miben vagyok más ?


Látok idősödő embereket ,akik búskomorak megtörtek,és elgondolkodtam mennyien küzdünk önbizalom hiánnyal..


Annyiszor visszadob az élet pl viszonzatlan szerelem ,elbocsátás munkahelyről, egyéb csalódások az emberi kapcsotokban -mégis mi tartja meg az egyént .. ?


Sokan mondják mikor összeomlanak -hogy de legalább a párom itt van mellettem -ezek az emberek semmivel sem védettebbek mert megint egy külső tényező befolyásolja az identitásukat. Tehát teszem azt a barát ,pár ,elhagyja v meghal ő teljesen megsemmisül..


Én csak azt tudom, nem szeretnék olyanná válni ,mármint megkeseredetté, viszont gyakran kétségbe esem, mert mi van ha az embernek aztán tényleg nem marad semmi .Se barátság, se kapcsolat, se gyereke se lakás . Én hiába mondom a tükörbe magamnak h amúgy szép a lelkem, kedves vagyok aranyos ,és van x diplomám .. -mert csak el telhet az élet különösebb produktum nélkül..


Mégis min múlik hogy az ember békességben kiegyensúlyozottan tud létezni ebben a világban .. ?


(Remélem érthető amit mondani akarok .)


26 l


2011. aug. 3. 13:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Te már attól különleges vagy, hogy ilyen gondolatok foglalkoztatnak -> ettől fejlődik a személyiséged. Ráadásul nagyon szépen, érthetően tetted fel a kérdést.


Én attól érzem magam különlegesnek, hogy túl tudtam lendülni olyan helyzeten, amiket éppen példaként említettél: elhagyott az akkori párom, összetörtem, de összeraktam magam és azóta sokkal erősebb vagyok, ide nekem az oroszlánt is :)

Megtaláltam önmagam, a párom, a boldogságom. Ismerem a személyes értékrendemet és próbálok következetesen, ezeknek megfelelően élni.

2011. aug. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem érzem magam különlegesnek. Sőt a legszívesebben elbújnék a világ elől. Akkor érezném a legjobban magam, ha jó anya lehetnék, sok mindenre megtanítanám a gyermekem, szüleimet tudnám támogatni, a párommal türelmes és megértő tudnék lenni, tudjak szeretni, ne felejtsem el néha én is megölelni a párom, a tehetségem ne hagyjam elveszni. Talán akkor különlegesnek érezném magam. Nem szeretem hogy a párom apja azt mondja engem isten küldött, különleges vagyok stb. Nem szeretem ha a párom állandóan dicsér, mert meg kell felelnem valaminek aminek nem tudok. A legszívesebben tényleg elbújnék. Talán nem is akarok különleges lenni.

Nem akarok se jó, se szép, se különleges lenni. Megfojtana a dolog.. és huzamosabb ideig nem tudnám csinálni, azt pedig nem szeretném ha csalódnának bennem. Inkább szürke egér szeretnék lenni.

2011. aug. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Abban, hogy sosem volt olyan a környezetemben, akiben teljesen megbíztam volna, akinek bármit elmondhattam volna és a saját gondjaim erősebbé tettek. Még előttem az élet, még alakíthatok "nagyot". Az, hogy boldog leszek-e csak rajtam múlik, hogy merre, mit és hogyan csinálok.
2011. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem a tanulmányaimmal van, családommal volt elég küzdelmes viszonyom. Amiatt nem voltam csak a padló alatt mindig, mert megtanultam feledékenynek lenni, valamint fejjel előre a falnak menni, és ha nem sikerül valami, akkor újra nekimenni, amíg sikerem nem lesz.

Jövőbeli tervekre nézve, meg mindig megnézem azokat az embereket, akikre valami miatt felnézek, és azzal összhangban próbálom a terveimet alakítgatni.

2011. aug. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!