Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adam Joyrider: Visszaszerzem...

Adam Joyrider: Visszaszerzem az exem című munkája járt már pozitív eredménnyel?

Figyelt kérdés
Nem tudom ki ez a Joyrider, nem valami magyar neve van. Ő azt hirdeti, hogy jó megoldásterve van. Arra lennék kíváncsi, hogy aki végigcsinálta, mit hozott az életében a dolog?
2011. aug. 4. 06:32
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Nos, Hölgyeim és Uraim!


Ha már a 7 éves kérdésem reneszánszán éli, akkor ideje annak, hogy megszólaljak én, aki a kérdést annak idején kiírta.


2011-ben, amikor 11 éve éltünk (13 éve voltunk) együtt, a párom elbizonytalanodott. (Én F, ő N)

Sajnos 7 évvel ezelőtt ott tartottam mentálisan és önbecsülésileg, hogy egyszerűen elképzelhetetlennek tartottam, hogy mi szétmenjünk. Szerettem őt. Szerettem azt, hogy párkapcsolatban élek, befutottam, nem kell szinglizni, nem kell vadászni stb, mert van párom, stb stb. Ráadásul nem akartam egyedül lenni, féltem is az egyedülléttől. (Félig meddig totál jogosan - így utólag ezt kell mondjam)

Sokan félreértették a kérdésemet, azt hitték, hogy könyvből akarom megtanulni, hogy hogyan hozzak rendbe egy elcseszett kapcsolatot. Ez nem egészen így volt, de azt bevallom, hogy nagyon el voltam keseredve akkor. Mondjuk világéletemben az a típus voltam, aki felelősséget vállal, illetve tanul a hibákból, sosem sepertem a dolgokat a szőnyeg alá. Elfogadom, elfogadtam, hogy az ún hiba sem hiba, maximum tévedés, és a folyamat része ez is. Senki és semmi nem tökéletes és olyan nincs, hogy - csakhogy a témánál maradva - soha nincsenek hullámvölgyei a párkapcsolatának kezelésében. Aki azt vallja, hogy képes évtizedekig 110%-on 'teljesíteni' az hazudik.

Akkortájt arra voltam kíváncsi, hogy az egész kapcsolati bizonytalanság mennyire volt valós és visszafordíthatatlan dolog vagy mennyire játszott benne szerepet mindkét fél esetlegesen túlfűtött egója. Hiszen azért sok sok ilyen eset ismert, amikor az egó, a büszkeség szakít és a két kis gyermeki lélek magukra marad a büszke egók harcában.


Végül nem vettem meg a könyvet és abban az évben örömmel kommenteltem, hogy rendbe jöttünk.


Akkor ezt is hittem. De aztán azt a sok sok sok bizalmatlansági érzetet és fájdalmat senkinek sem kívánom, amit aztán a 2013-as végleges szétmenésünkig megéltem.

Mert sajnos nem maradtunk együtt.


Tanulság? Nincs. Két ember közös utazása az utolsó állomásra ért a sorsvonatukban. Ennyi.


Ma már, ennyi év távlatából azt mondom, hogy az a sok sok energia, amit beleöltem az önmarcangolásba és saját magam ízekreszedő elemzésébe, eljuttatott egy olyan szintű önmegvetésig, aminek az utórezgéseit sajnos most, a szakítás után majd 5 évvel is megszenvedem.


Gyerekek nem kell! Egészséges önkritika és fejlődni, tanulni akarás az előrevisz, de az a rengeteg kattogás, önhibáztatás, bűntudat stb stb, az lerombolja az önbizalmat, az önszeretetet, az önbecsülést és öntiszteletet.


Szemen nem kell köpnöm magam, semmit nem hagytam ki, mindent elkövettem. Hogy nem lett tartós az eredmény, semennyire nem rajtam múlt.


Más. Sokan ilyenkor szeretik kioktatni a másikat, hogy bezzeg így meg bezzeg úgy, meg hogy "addig gondolkodtál volna amíg nem jöttek elő a hibák"-hát van egy rossz hírem.

Már én nem akarnék egy olyan kapcsolatot, amit csak a folyamatosan kimódolt és hatalmas erőfeszítések által fenntartott kontrollálás és tudatosság tud életben tartani. Tekintve, hogy nem vagyok egy elviselhetetlen alak, csak egy egyszerű ember, erényekkel és gyarlóságokkal, mint bárki más, egyszerűen nem vagyok hajlandó azért megvetni magamat, mert a másik nem fogad el.

Így most a "jövőböl" ezt üzenem vissza az egykori önmagamnak "senki, de tényleg senki nem ér annyit, hogy kicsináld magad miatta és örökké csak te akarj változni, élj úgy, hogy egyszerűen csak adod önmagad, légy tisztában az értékeiddel, légy nyitott a fejlődésre és élj, egyszerűen csak élj, ne kattogj, ne komplikálj, ha magadat adod, az a legjobb szűrő..."

2018. febr. 3. 22:21
 22/26 LACIKA1990 válasza:

Kedves egykori kérdező. Én pont ebben a cipőben járok 3 hónappal a szakítás után. 8 éves kapcsolat volt a miénk. A lány vetett véget neki. Most az önmarcangolós időszakban vagyok, és úgy érzem soha nem akar véget érni. Én megvettem a csomagot. Nagyon hasznos. Sokat lehet belőle tanulni. Kipróbáltam a módszert. Nem sikerült megmenteni a kapcsolatot. De borzasztó sokat tanultam belőle. Nagyon hasznos anyag. Nagyon jól leírtad a problémát. Ha Ő szeretett volna még engem, akkor már rég megkeresett volna. De nem tette. Sajnos nehéz, de el kell engednem.

Én 27 F/ Ő 26 L

2018. ápr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:

Igaz, már több éves a topic, de hátha még hasznát veszi valaki a válaszomnak.

HA SZERETED, AKKOR MINDENT MEGTESZEL AZÉRT, HOGY HELYREHOZD!

A szakítások legfőbb oka, az, hogy baromira nem tudnak az emberek párkapcsolatban élni. Sokszor vagy nem is szeretik igazán a párjukat, vagy szakítás után megnyugtatják magukat, hogy el kell engedni, lesz jobb, aztán valamiért az esetek 90%-ban a következő kapcsolat vége is ugyanaz. Nem véletlenül. Tessék ezen elgondolkozni.

A saját életemben is van olyan ex, akire ódzkodva gondolok vissza és örülök, hogy vége lett, viszont van olyan, akit a mai napig sajnálok hosszú éve távlatából is.

Ha vissza akarja szerezni és tenni érte, akkor menjen és csinálja. Saját magát fogja felépíteni belőle. Miért olyan nagy baj ez? Nem lehet mindenki olyan okos és tapasztalt, mint azok az emberek, akik azt mondják, nem baj ha szereted, nem baj ha hiányzik csak felejtsd el gyorsan. Őszintén... erre képes valaki?

Ha nem jön össze neki, akkor is több azzal a tudással, amit megszerzett.

2018. nov. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Köszi 23-as. Jól esett a bejegyzésed.
2018. nov. 6. 20:57
 25/26 anonim ***** válasza:

Én annak idején elolvastam a srác könyvét (azaz könyveit, e-bookjait). Vagyis pontosabban rongyosra olvastam. Nekem segített. Nem mondom, hogy csak az önmagában, de sok értékes dolog van benne. Többek között már a legelején: ne alázkodj meg, ne kezdj könyörögni, ne próbáld féltékennyé tenni, ne legyél csúszómászó, ne hibáztasd, nyugodj le. Aztán, hogy nézd meg, miben hibáztál te, elemezd ki az elmúlt kapcsolatot. Aztán nézd meg, hogy valóban kell neked, vagy csak kész vagy, mint a házi feladat. Valóban van-e értelme az újrakezdésnek, ezt ki kell elemezni, ebben is segít az anyag. Arról is ír részletesen, hogy miért mennek szét a kapcsolatok, mi kell a nőnek, mi a férfinak, hol lehet elrontani és miért. Azt mondja, hogy hozd helyre magad, tedd rendbe az önértékelésed, önbizalmad. Ehhez van egy hosszabb gyakorlat is. Elég sok munka van a könyvben, ez látszik rajta, nem egy összecsapott okoskodáshalmaz meg nesze semmi fogd meg jól. Józan, értelmes anyag. Kevés "trükk" van benne, csak apróságok, ami nem működne, ha nem lenne ott az, hogy az ember előtte rendbe tette magát, és készen áll. És igen, arról is ír, hogy az ember nézze meg, hogy VALÓBAN van-e, lehet-e jövője a kapcsolatnak megint, vagy sem. Arról is ír a végén, hogy mit tegyél, ha mindent megpróbáltál, de nem sikerült a visszahódítás. Szerintem korrekt kis anyag, és segít annak, aki benne csücsül egy veszteségben.


Azoknak pedig, akik szerint ha egy kapcsolat szétment, akkor felesleges bármit is tenni, és tovább kell lépni, néhány nézőpont:


- Attól mert valakik együtt vannak, az nem jelenti azt, hogy a kapcsolat jó, és az, mert valakik külön vannak, nem jelenti azt, hogy nem lehetnének együtt vagy nem lehetne jó a párkapcsolatuk. Sőt, én pl. anno az exemmel messze jobb és barátibb, tiszteletteljesebb volt a kapcsolatunk, mint sok házaspárnak, akik állandóan veszekszenek és lenézik egymást. Jobban szerettük egymást, mint sok pár :( Ezt meg kell nézni, nem lehet látatlanban következtetéseket levonni. Ezt szerintem főleg azok hajtogatják sokat, akiknek volt már ilyenben részük és a keserűségüket kivetítik a másikra akarva-akaratlan.


- Valaki képes leragadni hosszú évekig az elmúlt párkapcsolatában, reményeiben, így érdemes amit csak lehet megtenni, hogy az ember helyrehozza, amit csak tud. Szerintem ezért is érdemes tenni egy próbát a visszaszerzésben, mert úgy talán könnyebb tovább is lépni, ha mindent megtett valaki, nem pedig úgy, hogy még reménykedik folyamatosan, meg bár megpróbáltam volna ezt meg azt.


- Néha tényleg az emberek csak hülyeségek miatt mentek szét. Mi pl. egy évig voltunk külön, sokat fejlődtünk egyedül, nem lett új párunk (de randiztunk), majd egyre jobban visszaépült a barátságunk, és újra rátaláltunk egymásra. Azóta már az eljegyzés is megvolt, és az esküvő is tervezés alatt.


Amit még én ajánlanék Tolvaj Norbert anyaga (videósorozat, fizetős). Nekem az is sokat segített, sokat is hallgattam, ráadásul összeszedett lelkileg is. Néha kell az ilyen, aki úgy igazán érti, hogy min mész keresztül. Én ezeket éreztem ezeknél az embereknél. Sokkal jobb, mint ha valami kedves barát még lejjebb húz, hogy "felejcsedel", szeddösszemagad, ne rinyájjjá. Ez nem segítség. Ráadásul mindkét ember anyagaiban ott van az is, hogy egy adott ponton, ha nem jöttök újra össze, tovább kell lépned, és ebben is segítenek. Viszont ha nem szeded magad össze, soha nem tudsz továbblépni, akárki akármit is próbál okoskodni, mivel bennevagy egy brutális lelki fájdalomban.


Ja még jó könyv a témában Tari Valériától a 99% Légy az egyetlen. De elsősorban nőknek.


Sok sikert mindenkinek, aki akár a visszaszerzésben, akár a továbblépésben gondolkodik!

2022. jún. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Az előző kommentelő vagyok, egy gondolat még:


Azt ne feledjük el, hogy az, hogy újra visszaszerezni a volt párom, majd miután már együtt vagyunk helyrehozni magát a kapcsolatot, új alapokra helyezni, és egy jó kapcsolatot fenntartani... nos, ez két külön téma. Nem feltétlenül azzal van a baj, hogy egy kapcsolat újra egyben van, hogy emberek újra összejöttek, hanem azzal, hogy nem tanultak az előző hibákból. Mert ha nem tanulnak, és ugyanúgy folytatják, akkor nyilvánvaló, hogy ismét a szakítás felé mennek. Hiszen nem kezelték azokat az okokat, amik a szakításhoz vezettek. Szerintem ezért van sok ember, akik élből elvetik azt, hogy ismét együttlegyünk az exünkkel. Így valóban nincs értelme.


Erről is írnak ezek az anyagok, nagyon is bölcsen.Ráadásul sok embernek fogalma sincs arról, hogyan kell jól csinálni egy kapcsolatot, és ezért mennek szét. Nem azért, mert nem szeretik egymást, nem illenek össze, az egész el van b*szva, minden nő/férfi ilyen-olyan stb. Ha valakik újra együtt vannak, és örülnek egymásnak, vagy ha most jöttek össze elsőre, onnantól sok munka vár még rájuk.

2022. jún. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!