Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jövője lehet egy olyan...

Milyen jövője lehet egy olyan kapcsolatnak, ahol a felek 8 éve vannak együtt, a gyerek meg 7 éves?

Figyelt kérdés

Egy ilyen hamar született gyerek nem rombolja szét a kapcsolatot? Nem is volt idejük a feleknek ismerkedni,élni szinte,hanem 3 hónap múlva már teherbe is esett a nő.

Vélemény?


2011. aug. 4. 14:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
26%
Én 6 hónap után estem teherbe. 3 éves a gyermekünk. Képzelj el egy 6 éve tartó kapcsolatot,ahol még nincs gyerek,de már unják egymást, a gyerek meg azért kell,mert fel kéne dobni a kapcsolatot. Akkor inkább gyereknevelés közben ismerem meg a párom. És a legszebb az egészben,hogy csak 6 hónapja ismert és úgy kiállt értünk,hogy ámulatba estem.Pedig csak szexpartnerek voltunk. Azóta viccesen azt szokta mondani nekem: k__vából lesz a legjobb feleség! :)
2011. aug. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
utolsó 2 példának örülök! akkor vannak ezek szerint kivételek is :)
2011. aug. 15. 01:56
 13/14 anonim ***** válasza:
Szia,én nyolc hónap ismerettség után lettem babás,nagyon nagy szerelem volt a miénk.Eszünkbe sem jutott elvetetni,boldogok voltunk és azok vagyunk most is.Nagy lányunk nyolc éves, pici lányunk két éves.Az az igazság,hogy én sosem féltem ettől,nem is kellett,hiszen tudtam,hogy a párom is felelőségteljes édesapa lesz.Jó akkor ő 32, én 27 éves voltam már,jól kereső állással,önálló lakással rendelkeztünk mind ketten,tehát az anyagi háttér is klappolt.Szóval miért is kellett volna máshogy döntenünk?
2011. aug. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Júniusban megismerkedtünk, októberben terhes voltam. Azóta már két gyerekünk van, tervben a harmadik. Megesküdtünk, házat vettünk, szépen élünk.

Ezek a dolgok nem azon függnek, mennyit "éltél" előtte. A tartós kapcsolat titka nem az, hogy "élnek" még pár évet, de még csak nem is a lángoló szerelem. Szeretet, elfogadás, türelem, bizalom, egymással törődés, megbocsájtás, közös célok kellenek a hosszú, tartalmas közös élethez. Ha ezek hiányoznak, tök mindegy, mennyit éltek a gyerekvállalás előtt, nem fognak együtt maradni. Egy kapcsolat akkor működik, ha működésben tartják. Magától nem megy akkor sem, ha évekig "éltek" a családalapítás előtt. A szerelem nem lángolhat folyton, akadnak hullámvölgyek, nehézségek, olyan is van, hogy valamelyik félnek olykor le kell nyelni a békát, tudni kell bocsánatot kérni és megbocsátani, tudni kell adni a másiknak, főleg, amikor nagyon rászorul, mert rosszabb passzban van, stb. És törődni egymással, odafigyelni a másikra, szeretetet adni, megbecsülést, elismerést. Ettől működik egy kapcsolat.

2011. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!