Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha lenne egy házad hány év...

Ha lenne egy házad hány év együttélés után iratnád felét a férjedre?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 16:48
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:

A büdös életbe soha!!!

Az első házasságomból 7 év után váltam el, és nagyon úgy tűnik, most fogok szintén 7 év után válni a másodiktól is.

Nem így terveztem, nagy szerelem volt mindkettő, de most a guta megütne, ha még a házasságba vitt dolgaimat is felezni kéne vele. Most már.

Változnak a dolgok, soha nem tudhatod mit hoz a sors, inkább ülj biztonságban, mint a híd alatt sopánkodj később.

2011. aug. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
minek íratnám rá? o.O
2011. aug. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:

Sokat költött a házra,ő a pénzkereső a családban.

Ez igy elég gáz hogy együtt elünk 9éve,minden pénzét ide költi és ha válás lenne semmit nem kapna.

Kicsit igazságtalannak érzem.

2011. aug. 5. 16:58
 14/55 anonim ***** válasza:
Sosem íratnám a nevére, miért kellene? Attól, hogy papíron az én tulajdonom, még élhetünk benne együtt életünk végéig, ha együtt maradunk. Ha elválunk, nincs probléma, hogy kié. Ha meg meghalok, a házastársnak úgyis jár a haszonélvezet, illetve ha nincs gyerek, akkor ő az örökös is.
2011. aug. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
Soha, az az enyém...
2011. aug. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:

Soha. Mi értelme lenne? (Az én szüleim amúgy 22 év után váltak el. Szerencsére békésen megosztották a vagyonukat, de ez felettébb ritka.)


Gondolkozz el: Ő kereste a pénzt a házra? Ő nála maradnak a gyerekek egy válás esetén? Jótékonykodni mindig ráérsz ha akarsz.

2011. aug. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
76%
Lehet hogy koltott, de 9 evig hol lakott volna, ingyenesen? Csak a lakbert kaptad/kapod tole.
2011. aug. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt, hogy ha válás lenne semmit sem kapna? Ez azon múlik, hogyan egyeztek meg. Ha te úgy érzed, hogy visszajár neki az a pénz, amit a házra költött, senki nem akadályoz meg abban, hogy visszafizesd. De ne kötelezd el magad jogilag olyan irányba, amit megbánhatsz.
2011. aug. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:

A ház mostanában lessz rámiratva,azért gondolkoztam el ezen hogyha iratva lessz irathatnám felét a nevére.

Na mindegy,igazatok van.

2011. aug. 5. 17:04
 20/55 anonim ***** válasza:
38%
Akkor így is úgy is a fele az övé, mert a közös együttélés alatt tettél szert rá.
2011. aug. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!