Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha lenne egy házad hány év...

Ha lenne egy házad hány év együttélés után iratnád felét a férjedre?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 16:48
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
32%
Ha a lányod elég érett ahhoz, hogy ne legyen befolyásolható akkor ez akár egy korrekt megoldás is lehet.
2011. aug. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
Most akkor végül is kinek a nevén van a ház? A szüleidén? Ha igen, jól van az úgy, én nem piszkálnám. A Nők lapjában volt régebben egy családi történet, ahol a szülők a közösen használt házat jóhiszeműen a fiukra íratták, aztán az megnősült, autóbalesetben meghalt, az asszonyka, aki megörökölte a házat a gyász kiheverése után újra házasodott, és kitette az eredetileg saját házukból a szülőket.
2011. aug. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

"Ez nem fórum úgyhogy utoljára:

"A házassági vagyonjog:A házasság megkötésével a házastársak között a házassági életközösség idejére házastársi vagyonközösség keletkezik. Ennek megfelelően a házastársak osztatlan közös tulajdona mindaz, amit a házassági életközösség ideje alatt akár együttesen, akár külön-külön szereztek""


és nem és nem és nem, attól, hogy ismételgeted még nem lesz igaz... Csjt. 28. §

2011. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:

Amugy nem vagyok jótündér,korántsem és remélem hogy az egésznek nem lessz jelentősége és együtt öregszünk meg de azért a földön járok.

Csak ez igy most előjött hogy én szarul érezném magam a helyében.Ő sha nem kérné hogy bármit is adjak,megbizik bennem de főleg magunkban hogyha arra kerülne a sor szépen megegyeznénk.


Egy opcio van hogy semmit nem kap,kirakoma szürét egy zacskoval,de ezt ő is tudja és nem olyan aki megtenné.(abban az esetben ha megver,mennie kell )

2011. aug. 5. 17:38
 45/55 anonim ***** válasza:
Hát akkor gondolj arra, hogy ha a fél házat ráíratod, akkor is jár neki váláskor, ha azért dobod ki, mert elnáspángolt. :)
2011. aug. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:

ne írassatok a kiskorú gyerekre a házat (pláne ha csak a férjed kapna haszonélvezetet...ugyanis ez esetben a gyereket és téged is kirakhat, ha ne adj isten úgy alakulnak a dolgaitok) - ha kiskorú a tulajdonos, akkor a gyámhatóság engedélye nélkül gyakorlatilag semmit nem tudtok csinálni és eladni is csak úgy lehet az ingatlant, ha a gyerek annak értékében új ingatlant kap


a korrekt lépés, ha az apukád rád íratja az ingatlan nagy részének a tulajdonjogát, a közös befektetéseitek felének értékében pedig a férjedre - mindenképp konzultáljatok egy ügyvéddel

2011. aug. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:

17:37


Apukám nevén van a ház,én nem akarom iratatni ő erősködik.

Ha apu most meghal akkor fele fele arányban örököljük a tesommal,de a tesomnak is lessz háza amiből meg nekem jár fele,igy egymás javára kell odavissza lemondogatni,gondolom ez is valami költség,nemtudom.

2011. aug. 5. 17:42
 48/55 anonim ***** válasza:
Ne korlátozd a lehetőségeidet. Adni mindig tudsz annyit amennyit akarsz. Soha sem tudhatod mit hoz a jövő.
2011. aug. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:

17:41


Ebben az esetben amit leirtál engem már ki nem rakhatna hisz nem élnék,ez csak erre az esetre vonatkozna.

2011. aug. 5. 17:44
 50/55 anonim ***** válasza:

nekem is van lakásom, igaz nem vagyunk házasok, de nem is szeretnék az lenni.

én fizetem a lakás összes költségét (javítások, rezsi) ő pedig a kaját.

így egy szava sem lehet, ha el kell cuccolnia. őt sem ejtették a fejére, elég jó fizuja van, tud belőle spórolni, már van is neki egy finom kis összeg a bankszámláján, szóval ha ne adj isten kenyértörésre kerül a sor, nem fogom magam kellemetlenül érezni.

2011. aug. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!