Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit szólnátok ha...

Szülők! Mit szólnátok ha ekkorát csalódnátok a lányotokban?

Figyelt kérdés
A gyerek 19 éves egyetemista. Kiderült hogy áttették költségtérítésesre, de nem mondta meg. Második félévben a vizsgáira el sem ment. Ezt sem tudtuk. Ott akarja hagyni a szakot és átmenni egy másik egyetemre. Nem akartuk elengedni, ezért kitalálták az egyik ismerősünkkel hogy összejöttek, mert vele elengedtük volna. Most mit tegyek? Tanácstalan vagyok. Nem erre neveltük...
2011. aug. 6. 12:00
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
89%
velem is ezt csinálták a szüleim és nagyon rosszat tett a kapcsolatunknak... én is otthagytam és most azt tanulom ami érdekel, nem érdekel mit mondanak, de nagyon nagyon rosszul esik hogy semmilyen támogatást nem kaptam tőlük amikor szükségem lett volna rá.
2011. aug. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
98%

Akkor pedig ti szurtátok el, ezzel az erőltetéssel.

Nem kell csodálkozni ha ilyeneket hazudozik.

2011. aug. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
95%

"És még mindig oda akar menni..."

MIÉRT? MIÉRT? MIÉRT NEM ENGEDITEK????


Ha szereted a gyermeked, engedd a saját útját járni. (svadharma)

régi szanszkrit közmondás

2011. aug. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem, hogy minek erőltetitek rá azt a sulit, ami nem is érdekli? Miért nem mehetett oda, ahova ő akar? Ha nekem így lett volna valszeg én is ugyanezt csináltam volna dacból, csak hogy lássák a szülők, h marhára nem akarok ide járni
2011. aug. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
100%
Miért akartátok ti élni a lányotok életét?mi az,hogy "erőltettük" és mi az,hogy nem engedtétek oda menni,ahová szeretett volna?Nem kellett volna ilyen erőszakosnak lenni,hanem azzal is kellett volna foglalkozni,hogy a lányotok mit akar.hisz az ő élete.Ti pedig belekényszerítettétek valamibe,amit ő nem akart.Akkor nem kell csodálkozni,hogy nem bízik bennetek és nem őszinte hozzátok.Szerintem úgy érezte,hogy nem mellette vagytok,hanem ellene.
2011. aug. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom bírálni, de szerintem a szülőknek is köze lehet ehhez. Valószínűleg azért nem mondta meg, mert tudta, hogy a szülei nem néznék jó szemmel. Nyilván valami nyomós oka van annak, hogy át akar menni egy másik egyetemre.

Én csak a saját példámat tudom felhozni, én költségtérítésesre jártam egy szakra, de nagyon nem tetszett, szüleim egyáltalán nem segítettek a szakválasztásban, így jól beleválasztottam. Most felvételiztem újra, és felvettek egy másik szakra államira (ez nagyon érdekel). De még nem mondtam el, csak akkor fogom, ha egy sikeres félévet zártam, mert nem hiányzik azt hallgatni, hogy milyen béna vagyok, meg ha az első szakot nem tudtad elvégezni, ezt se fogod tudni.

Velem ez a helyzet, nem érzem magam ettől rossz gyereknek (sokan mondták, hogy nagyon jó gyerek vagyok) csak tudom, hogy szüleim nem értenék meg, és csak a veszekedés lenne belőle. Ha megértők lennének a szüleim, akkor el mondtam volna nekik.

2011. aug. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 A kérdező kommentje:
De egy budapesti egyetemre akar menni. Szerintem nem neki való a pesti élet. Ő nem való kollégiumba. Hiába állítja hogy bírná, én tudom hogy nem. Ha itt se tud tanulni, mi lenne vele kollégiumba. Az anyagiakról nem is beszélve. És attól is félnék hogy milyen társaságba kerül. Féltem, és jót akarok neki!
2011. aug. 6. 12:19
 18/63 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj,én emlékszem arra a kérdésre amit a lányod kiírt ezzel kapcsolatban. Üljetek le és beszéljétek meg, és akkor nem erről az oldalról kell segítséget kérnie. Ha érdekel a véleményem akkor nem szabadott volna erőltetni az általatok elképzelt szakot, mert mint utólag már számodra is kiderült nem szerette. Ez hiba vlt, főleg, hogy konkrét elképzelése volt arról mit szeretne csinálni. Ugyanebben a helyzetben voltam én is, 19 évesen kezdtem az egyetemet, a szüleim jogásznak szántak, de eszem ágában sem volt jogot tanulni, másról álmodtam. Én miután felvételt nyertem azt hazudtam hogy a jogra járok, közben pedig azt tanultam amit szerettem volna. Persze lebuktam egy idő után. Engedd, hogy azt tanuljon amit szeretne, semmi értelme nincs kényszerből évekig egyetemre járnia. Ha nem erőlteted a dolgokat nem fog titkolózni és hazudni.
2011. aug. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
88%
Ismertem egy lányt, akire ugyanígy ráerőltették a sulit. Jogira járt, de ő nem ügyvéd szeretett volna lenni, hanem virágüzletet akart nyitni, mert szerette a virágokat :) Ő már nem él. Én azt tanácsolom, hagyjátok hagy járja a saját útját, ne ti éljétek az ő életét. Lehet, hogy ez még komoly lelki problémát is okoz majd nála, és úgy végzi, mint a virágkötős lány :)
2011. aug. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
100%

Ő egy külön ember, külön akarattal érzésekkel stb. Miért a szülők álmait kellene megvalósítania? Szegény lány. =S

Lehet h jót akartok neki, de a legrosszabbat tettétek az erőltetéssel. Abban lehet az ember igazán jó ami érdekli, ami illik hozzá. és úgy lehet boldog ha avval foglalkozik

2011. aug. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!