Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit szólnátok ha...

Szülők! Mit szólnátok ha ekkorát csalódnátok a lányotokban?

Figyelt kérdés
A gyerek 19 éves egyetemista. Kiderült hogy áttették költségtérítésesre, de nem mondta meg. Második félévben a vizsgáira el sem ment. Ezt sem tudtuk. Ott akarja hagyni a szakot és átmenni egy másik egyetemre. Nem akartuk elengedni, ezért kitalálták az egyik ismerősünkkel hogy összejöttek, mert vele elengedtük volna. Most mit tegyek? Tanácstalan vagyok. Nem erre neveltük...
2011. aug. 6. 12:00
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod, hogy te jobban tudod, mi jó neki? 19 éves, felnőtt, ő maga felel a döntéseiért. Ne ti mondjátok meg, mit tanuljon, hova járjon.

Az ételt is megrágod neki előre? Remélem nem. Akkor az életét se "rágd neki előre".

2011. aug. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy ismerősöm aki fogorvos szeretett volna lenni világ életében,de a szülei rákényszerítették,hogy építészmérnök legyen,mert a családban mindenki azt végezte.

Odáig fajult a dolog,hogy kiszökött külföldre és ott kezdte el a tanulmánait,azóta fogorvos ott abban az országban azóta is.

Ne erőszakold ha nem akarja,felnőtt már.Ha mindenféleképpen azt az egyetemet akarod valamiért,akkor végezd el te,mert sok szülő az álmait kényszeríti a gyerekére.Valamiért! Nem tudjátok felfogni,hogy a gyerek nincs hozzátok nőve,önnáló akarattal bír.

Engedd!Had élje az életét!

2011. aug. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
100%

Itt a lányos kérdése:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Nem kérdés, hogy ti hibáztatok. Hagyjátok már felnőni! Ennyi!

2011. aug. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
100%

Csalódtál, mert nem voltál képben, nem az esemény a hamis, hanem amit gondoltál.

Magadban csalódtál, nem benne.

Ebben az ügyben egyedül (nélküle) nem tudsz helyesen cselekedni, szükséged van a lányod ítélőképességére, segítségképpen, akkor ha olyan jót akarsz, ami neki is jó, ami tényleg jó, nem csak jónak tűnik neked, egyedül, magadban.

Segíts neki, amennyire tudsz.

2011. aug. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
100%
Na, de jó, hogy valaki belinkelte a "másik fél" kérdését, én is emlékeztem rá, csak nem találtam volna meg.
2011. aug. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is nagyon tudták mi kell nekem, én az öt éves egyetem három éve után egyszerűen fogtam és kirúgattam magam, aztán elmentem azt tanulni, ami nekem tetszik egy szó nélkül. És őszintén szólva amint rájöttem, hogy bazki felnőtt vagyok és boldogulok tökéletesen nélkülük teljesen megvadultam.


Kár volt egy percig is rájuk hallgatnom, csak vesztegettem az értékes éveimet anyám ambícióira. A végén el is szólta magát, hogy ő azért akarja elvégeztetni velem azt, hogy majd akkor ő jöhessen hozzám dolgozni és kiélhesse ezt az oldalát. Hát akármilyen ronda dolog, de elmehet a.. oda. Végezze el ő.


Jobb lenne, ha hagynád, hogy átmenjen, különben nem tudom mit csodálkozol, ha hazudozik, meg ilyenek.

2011. aug. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg nem csodálkozom, hogy nem járt be suliba, ha Ti erőltettétek... Akkor szerintem mégsem a lányotok a hibás ha nem Ti! Én sem csinálom azt amit rámerőszakoltak, és én nem akarokm csinálni. így már meg is értem a lányodat.

Ülj le és beszélj vele, és had tanuljon azt amit ő szeretne.

2011. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:

ennéál nagyobb bajotok ne legyen vele

valószínűleg rossz szakot választott elsőre

és megunta, ennyi..


Majd megtalálja az útját.. Azt tanulja amit szeret. Nyilván nem véletlenül nem mondta meg h átsoroltűák, szégyellte magát.


ne ítéljétek el, inkább támogassátok.

2011. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
96%

19 éves vagyok én is, azt tanulom amit szeretnék, ami érdekel, ebbe nem szóltak bele a szüleim. Másba igen, és nem is mondom el nekik .. pl. magánélet.

Kérdező! Te még ezek után szülőnek mered nevezni magad? Tönkre tetted a lányodat, 19 éves és te 10 évesnek gondolod, nem is ismered, ha nem vagy tisztában vele és a dolgaival. Csak azt mondogatod, nem bírná a pesti életet meg a koleszt. HA-HA-HA. Pesten rengeteg múzeum, színház, kultúrális program van. Miért csak a rosszat látod?! Ha ismernéd a lányodat, tudnád mi érdekli, akkor nem is gondolnál ilyeneket, hogy rossz társaságba keveredik. (Az életben csalódott, meg nem értett öngyilkosságot fontolgató fiatalok társasága tényleg jobb... Ide sodrod a lányodat, ha továbbra is ilyen paraszt módon viselkedsz vele.)

A kollégium meg nem kiképzőtábor.. Nem tudom mit nem lehet azon elviselni? 2-3 lány lakik egy szobában, legtöbbször azonos szakon tanulók, így elég szoros baráti viszony alakulhat ki közöttük, rengeteg közös program, jó élmény. Ettől félted a lányodat? Gratulálok...

Azt mondod jót akarsz neki? Mivel? Hogy belekényszeríted egy olyan helyzetbe, amit a háta közepére nem kíván? Okleveles szülő vagy mondhatom...

Sokba kerül? A suli mellett lehet dolgozni. Ha valamiből jó, vállalhat korrepetálást, segíthet szakdogák megírásában, ha jól tanul második félévtől ösztöndíjat kap, lehet igényelni szociális támogatást (lakóhely milyen messze van, drága könyvek, hazautazás költsége, kollégium fizetése), bursa hungarica ösztöndíjra is lehet pályázni a lakóhelyen, egyéb diákmunkák is léteznek. Szórólapozás, lehet egy üzletben kisegítő (egy héten két napot kell menni..)

De te csak, mint jó szülő, minta szülő, vedd el tőle az álmait és ne csodálkozz, ha egyszer majd nem jön haza. Soha többet.

2011. aug. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
100%

*ennél

*átsorolták



most olvastam csak el, h ti erőltettétek azt a szakot,

akkor meg jó hogy fellázadt!



semmi okotok h haragudjatok rá!

2011. aug. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!