Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit szólnátok ha...

Szülők! Mit szólnátok ha ekkorát csalódnátok a lányotokban?

Figyelt kérdés
A gyerek 19 éves egyetemista. Kiderült hogy áttették költségtérítésesre, de nem mondta meg. Második félévben a vizsgáira el sem ment. Ezt sem tudtuk. Ott akarja hagyni a szakot és átmenni egy másik egyetemre. Nem akartuk elengedni, ezért kitalálták az egyik ismerősünkkel hogy összejöttek, mert vele elengedtük volna. Most mit tegyek? Tanácstalan vagyok. Nem erre neveltük...
2011. aug. 6. 12:00
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
100%
Hulye vagy kerdezo a ferjeddel egyutt. Igy elcseszni sajat gyermeked eletet...borzalmas. Hagyd tanuljon amit akar!
2011. aug. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
100%

Szánalmas "szülők" vagytok!

Mi az, hogy nem való neki a pesti élet? Ja már gondolom milyen szülő lehetsz.. "nem való neki semmilyen élet, csak az, hogy ny*lja ki a fenekünket és valósítsa meg a MI álmainkat"

2011. aug. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt elk*rtátok. Mit gondoltál, amikor oda küldted, hogy jópofizni fog?


Nekem most lesz ebben az évben érettségim. Mindig arról tanakodnak, hogy minek menjek majd tovább. Fogorvos, geológus... De én tudom, mi szeretnék lenni. Egyedül az apámtól félek, mert ő képes és megver. Ezért (és sajnos az elmúlt öt év miatt) nem mondok el semmit anyáméknak. Már volt olyan is, hogy elgondolkodtam azon, hogy hány levél gyógyszert vegyek be. Ha nincs a Párom (akit ugyancsak nem kedvelnek, mert kétkezi munkás és más, szerintem jobb neveltetésben részesült), már nem lennék itt.


Remélem, nálatok nem fog idáig fajulni a dolog.

2011. aug. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szülőknek azt ajánlom, hogy nézzék meg a Holt költők társasága című filmet. Mindjárt át fogják értékelni a magatartásukat a film végkifejlete alapján. Ott már hiába zokogtak a szülők a végén...
2011. aug. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb szülök akartatok lenni de sajnos az ellenkezője igazolodott be. És ennek a lányotok issza meg a levét.

Csak gondoljatok bele. 40 éven keresztül dolozzon olyan munkában amit nem is szeret mert a drága szülei ezt eröltették rá?! Sok embernek semmmi elképzelése nincs a jövöjéröl neki lenne csak ti keresztül vágtátok az utját. Szépek vagytok mondhatom. Szülöi vizsgából megbuktatok.

Ha ez a 5-6 oldal komment nem nyissa fel a szemeteket akkor semmi.

2011. aug. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
66%
Milyen szomorú... Az anya inkább itt beszéli ki, idegenekkel tárgyalja meg a lánya dolgait, ahelyett, hogy leülne vele őszintén, bensőségesen beszélgetni. Hova jutott a mai ember!
2011. aug. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon okosak vagytok, megérdemlitek. Ti akartátok, h olyat csináljon, amihez semmi kedve. Ja, és ezért csalódtatok benne? Jól van...


Én szüleim lennétek, már valszeg 300km-re laknék tőletek.

2011. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
Kérdező! megkérdezhetem, milyen szakra jelentkezett a lányod?
2011. aug. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
17%

Ez a kérdés nagyon emlékeztet engem egy régebbi kérdésre. Egy hasonló korú lány írta (nem emlékszem pontosan), hogy kitalálták az egyik barátjával, hogy összejöttek, mert a szülei így elengedték volna másik egyetemre. Nem lehet, hogy ez a Te lányod? :D

Amúgy, hogy a kérdésedre válaszoljak: Szerintem engedd meg neki, hogy átmenjen másik egyetemre. Én is hasonló szituban voltam, azzal a különbséggel, hogy én előre szóltam a szüleimnek, hogy ez nekem nem fog menni mert utálom és máshova akarok menni. Meg is lett az eredménye: áttettek fizetősre. A hőn áhított egyetemre már nem vennének fel, mert az oktatási reformnak köszönhetően 40 ponttal kevesebbet kaptam idén, mint 3 éve. Azóta is bánom, hogy hallgattam a szüleimre és nem szálltam szembe velük. Szóval szerintem engedd meg neki, de ezúttal kérd el tőle a Neptun, vagy ETR kódját, hogy tudd ellenőrizni!

2011. aug. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:

15:07 vagyok!


Még annyit, hogy tökéletesen átérzem a lányod helyzetét! Én is Pestre akartam menni, persze kaptam itthonról az ívet. A papám annyira kiakadt, szerinte ha oda mennék akkor k*rva lenne belőlem.

A lányod 19 éves, valószínű hogy ez a legnagyobb álma jelenleg, ami nem is olyan lehetetlen dolog...te pedig keresztbe akarsz tenni neki? Ezzel nem fogod megóvni semmitől, csak tönkreteszed az életét.

2011. aug. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!