Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit szólnátok ha...

Szülők! Mit szólnátok ha ekkorát csalódnátok a lányotokban?

Figyelt kérdés
A gyerek 19 éves egyetemista. Kiderült hogy áttették költségtérítésesre, de nem mondta meg. Második félévben a vizsgáira el sem ment. Ezt sem tudtuk. Ott akarja hagyni a szakot és átmenni egy másik egyetemre. Nem akartuk elengedni, ezért kitalálták az egyik ismerősünkkel hogy összejöttek, mert vele elengedtük volna. Most mit tegyek? Tanácstalan vagyok. Nem erre neveltük...
2011. aug. 6. 12:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
58%

19 éves.A feje után megy,magasról szarik arra hogy mit akarnak a szülők.

Más egyetem kell? Rendben.Költségtérítéses? Rendben..Akkor menjen és fizesse ahogy tudja..Magának köszönheti..Megmondanám neki,hogy ha elvégzi önmagától,akkor gratulálni fogok..Ezt főzte magának akkor egye is meg.

2011. aug. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
76%
Miért nem engedtétek másik egyetemre? Ez a legrosszabb, amit csak tehettetek. Ha egyszerűen az a szak nem megy, nem kell erőltetni, van millió másik, ami esetleg őt is érdekelné. Plusz, ha átjelentkezne, lehetne újra államin, ami gondolom, nektek is jobb lenne.
2011. aug. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
77%

Ne haragudj, de valami oka annak van, hogy nem mondta el a dolgokat, vagy nem merte.

Ülj le a lányoddal és beszéljétek meg mit szeretne csinálni.

Nem tanul? Nem jár be vizsgákra? Menjen el akkor dolgozni.

2011. aug. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
83%
Felnőtt. Beszélj vele de ne úgy,hogy azt lássa rajtad,hogy fölényeskedsz. Az ember hoz döntéseket sokat meg is bán a lányod is megfogja,és idővel bocsánatot is kér. Reméljük. Mondd el neki amit érzel,hogy rettentően nagyon csalódtál benne és úgy gondolod,hogy te nem erre nevelted őt,hogy átvágja a saját szüleit. De a másik egyetemet talán meg kéne engedni ha nem is azt amelyiken kezdte de az egyiket legalább végezze el. Kompromisszumokat kellene talán kötni valamit valamiért alapon. Sok sikert:))
2011. aug. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem mer nektek elmondani dolgokat,akkor nagyon rosszul csináltatok valamit.
2011. aug. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:
Az igazsághoz az is hozzátartozik hogy nem ide akart menni. Mi erőltettük ezt az egyetemet ahova bekerült. Nem engedtük a másikra ahova szeretett volna menni. És még mindig oda akar menni...
2011. aug. 6. 12:08
 7/63 anonim ***** válasza:
86%
és mért olyan nagy baj ha azt szeretné tanulni ami érdekli? rájött hogy nem neki való, nem ő az első akivel ez előfordul! lehet hogy ha nem így állnál hozzá, akkor nem titkolózott volna...
2011. aug. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem vagyok szülő, de azért leírom az én véleményem :) Valószínűleg azért nem mondta meg, hogy áttették költségtérítésesre, mert félt tőletek, attól, hogy mit mondtok neki. Szerintem az a legfontosabb, hogy ez a 19 éves gyerek tanuljon, azt ami neki tetszik, nem megoldás, ha erőszakkal, vagy "már pedig én azt mondtam, hogy ezt meg azt csinálod"-dal ott marad azon az egyetemen, amin olyan szakot tanul, ami teljesen hidegen hagyja úgy, hogy később aztán azt is kell dolgoznia. Az egész életét tönkretenné. Szerintem hagyjátok, hagy menjen át arra a másik szakra. Ha őt az jobban érdekli. Neki kell döntenie arról, hogy mit akar, vagy mit nem, elvégre már 19 éves.
2011. aug. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
100%
erőltetni valamit teljesen felesleges,mert ha nem akarja úgyse csinálja végig.Akkor inkább hagyd hogy oda menjen ahová akar..Legalább tanulni akar,és nem akar külföldre menni bárba táncolni éjszaka..
2011. aug. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
100%
Nem régen pont ezt írta a "másik oldal",vagyis a gyerek.Itt kérdezte hogy jó lesz e így,ha ezt hazudja a szüleinek?
2011. aug. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!