Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon miért én vagyok az...

Vajon miért én vagyok az utolsó, és mindenki más előrébbvaló?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem anyukámat. Mindig én vagyok az utolsó, aki megtud valamit. Nekem nem mond soha semmit, hogy mikor utaznak el és hova, nem mondta azt sem, hogy kórházba megy, egyszerűen semmit! Mindig mástól tudom meg, és hülyén néznek, hogy vajon én miért nem tudok soha semmiről.

Nyár elején elutaztak, amiről semmit nem tudtunk, csak az indulás előtti 3.napon egy ismerősnek mesélte, ahol én meghallottam. DE egy házban élünk, csak külön lakásban. A kutyáját rendezzük, a kukájukat tegyük ki, stb...

Most pedig szerdán közölte, hogy ő hétfőn egy hétre befekszik a kórházba. Már fél füllel hallottam egy ismerőstől, hogy hamarosan műtik. De nekem egyszerűen soha semmit nem mond el, pedig ha ő nincs otthon, minden ránk hárul. De sosem szól előre, hogy mi is úgy tudjuk alakítani az "életünket".

33 éves, 2 gyerekes anyuka vagyok és nem hiszem, hogy az egyetlen gyerekével ezt kéne csinálni. Mindamellett, hogy az unokákra sem vigyáz, max félévente 1szer, ebédre sosem hív meg minket...


2011. aug. 6. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Szoval az igazi problema megis az, hogy nem foz nektek, takarit, vigyaz a gyerekeidre. Erdekes, anyukad teged fel tudott nevelni, de problemzol, hogy "minden rad harul". Szep lehetsz.
2011. aug. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Te se mondj neki semmit. Akkor talán észreveszi magát.
2011. aug. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én meg tudlak érteni. Szerintem az lenne a minimum, hogy legalább egy héttel előtte jelzi, hogy ha készül valahova bizonyos időre, hogy úgy tudjátok alakítani a dolgokat. Meg ugye a gyerekekre is vigyázhatna gyakrabban, ha már egyszer közel laktok egymáshoz. Esetleg megpróbálhatnál beszélni vele, hogy miért nem szól neked.

2011. aug. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, úgy látod, az anyud kirekeszt az életéből, de azért gondoskodik róla, hogy kihasználtnak érezd magad, miközben a bizalmára lenne szükséged.

Csak kérdés, hogy észreveszi-e magát úgy igazán?

Az velem is elő-előfordul, hogy nem beszélek bizonyos dolgokról a közvetlen környezetemmel, mert azt hiszem, nem tudnának vele elfogadni, nem tudnak segíteni,vagy engem is annyira leterhel, hogy inkább hallgatok. Meg néha az ember a távolabbiaknak könnyebben beszél, mart azok nem érintettek. Arra már biztos többször is megkérted, hogy szóljon, ha távozni készül, úgyhogy igazán tanácsot osztogatni se lehet.

2011. aug. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt igazabol neked kellene erezned, tudnod. Talan nem akar teged terhelni, hiszen van csaladod. A legegyszerubb, ha leulsz vele, es tole kerdezed meg, hogy miert?
2011. aug. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló biztos anyád volt! :D

Szerintem egyszer, ha majd nyaralni megy és szintén az utolsó napokban szól, mondd neki, hogy bocs de mi is most megyünk el valahova, vidd a kutyádat is!

2011. aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Oda mész hozzá és néha megkérded mi van vele?

Nem bántásból de a te kommonikációdal is komoly baj van ha ha ennyire nincs köztetek érdemleges párbeszéd.

Néha menj át 1 tányér sütivel meséld el milyen volt a napod mit csináltak az unokák... így alakulhat ki beszélgetés.

2011. aug. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az első no comment... amúgy meg gyerekként sem foglalkozott velem sokat, szinte mindig lepasszolt a nagyszülőkhöz.


Ha én sütök, vagy valami újat főzök, mindig megkínálom! Ha beszélgetni szeretnék, vagy el kezdek mesélni valamit, az első 2 mondat után közbevág, vagy elkezd az unokájához beszélni ha ott van, vagy eltereli a témát, lényeg, hogy nem figyel, ha mesélek valamit... Ha meg esetleg csendben van, és fél nappal később megemlítem, akkor meg azt mondja, hogy nem tudott róla, nem mondtam. Tisztára olyan, mintha egyáltalán nem érdekelné amit mondok.

2011. aug. 6. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!