Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha ilyenkor terrorizáljuk a...

Ha ilyenkor terrorizáljuk a férjemmel egymást, mi lehet a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Pontosabban: alvásterror. Ő jó alvó, én felszínesen alszom, az elalvás is nehézkes.

Horkol. Miután beszéltünk és rájött, hogy ő se piheni ki magát, elment kivizsgálásra, majd lágy szájpad műtétre. Úgy tűnik, nem volt teljesen hatásos, ismételgetni kell még, most a kötelező gyógyulási időt várja.


Én "bújok", de ez nagyjából azt jelenti, hogy felszorítom a falra álmomban, ő meg nem mer arrébb taszigálni.


Tegnap 5 órán keresztül nem tudtam elaludni a trombitálása miatt. Ő arra panaszkodott, hogy megint felkentem a falra és a takarót is leloptam róla.


Baromira zavar mindkettőnket, amit a maásik csinál, de érhető módon nem haragudhatunk, mert nem szándékos egyikünk részéről sem.


Gondolkoztam azon, aludjunk külön, mert így annyit érünk el, hogy mosott xarként ébredünk.

Viszont a nappaliban egy kihúzhatós kanapénk van, hosszútávon nem megoldás, kicuccolni oda. Jelenleg nagyobb lakásra nem futja.


Füldugó nekem nem segít, ugyanúgy hallom. Nála segítség lenne, ha arrébb taszigálna, ha "nyomulok", hiszen fizikailag ő erősebb, de nem mer (mi bajom lenn??).


Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, mert ezt leszámítva nagyon jól megvagyunk, de a rossz minőségű alvás miatt mindketten kezdünk feszültek lenni. (Én sem véletlenül vagyok még ébren, várom, hogy a trombitás abbahagyja...)


2011. aug. 7. 01:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Velünk is ez volt, ráadásul allergiában szenved, eldugult orr állandóan. Nagyon nagyon horkolt. Mindent kipróbáltunk az orrvosól a füldugóig, semmi sem segített.

Éjjeleket fent voltam és az órát bámultam, teljesen kimerültem, ideges, zaklatott lettem. Csak egy dolog segített... Kiköltöztem egy másik szobába. Sajnos ez lett a megoldás.

Őt is sajnáltam, mert ő sem pihente ki magát az állandó bökdösés és ráncigálás mellett, hogy ,,Hééé, horkolsz.´´

Befordult a másik felére és megint elkezdte.

2011. aug. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
51%
lökdöséshez nagyobb ágy,horkolást meg meglehet szokni..vagy ha nem zene esetleg?:D
2011. aug. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Én valahogy nem tudom elképzelni,hogy egy házaspár külön szobában aludjon,de aztán ki tudja. :)


Anyámék egymást megrugdossák,ha valamelyikük horkol(szóval az egyikük belerúg a másikba de csak egy kicsit),ott is egyikük éberen alszik-aki horkok,így picit felébred és abbahagyja.

Ők azt találták ki megoldásnak,hogy ha egyszerre fekszenek le akkor nagyjából egyszerre alszanak el,és így nem hallják egymás horkolását(van hogy mindkettő horkol,én anno 2 zárt ajtón keresztül is hallottam őket a 10méterre lévő szobából!!!!).Ha viszont nem egy időben fekszenek le,akkor enyhe lökdösés,rugás.Van még 4 hálószobájuk,de eszükbe se jutna külön ágyban aludni így 28 év után sem...



Bár én nem vagyok férjnél,volt olyan barátom,aki szintén horkolt.Én beleütöttem a hátába és akkor abbahagyta.Valahogy meg tudtam szokni,meg én kikapcsolom úgy az agyam,hogy na most alszom,és elfordulok,és pár másodpercen belül elalszom.


Szerintem próbáljatok meg valahogy mélyebben aludni.Biztos van valami meditációs gyakorlat,amivel el tudnátok érni ezt.Akkor nem ébrednétek fel semmi horkolásra alvás közben!(anno volt egy meditációs zeném,sajnos nem emlékszem már rá.Egy pasas számolt vissza 1ig,közben tengeri hullámzást lehetett hallani.Pár nap után már amikor 10-től számolt vissza én már 8-nál mély álomban voltam..


Légyszi ne pontozzatok le,ha szerintetek ez hülyeség.Csak ötletként írtam,remélem sikerül megoldani.

2011. aug. 7. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Próbálj jó éjszakát teát inni,hátha attól mélyebben tudsz aludni.
2011. aug. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a párom szokott néha horkolni. Ő közölte, hogy ha nem tudok tőle aludni akkor lökjem meg egy kicsit.

2011. aug. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nincs abban semmi egetrengető szörnyűség, ha ilyen indokok miatt egy házaspár külön alszik. Inkább, mint hogy egyik vagy mindkettő idegbeteg legyen előbb-utóbb a felszínes vagy semmilyen alvástól. Ha a horkoló igazán szereti a másikat, akkor ő maga ajánlja fel.
2011. aug. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mindketten rosszul alszunk, ő az oxigénhiány miatt, én a zaj miatt. A falra nyomás miatt csak elfekszi a vállát/karját.


A végleges külön alvás nem megoldható egyelőre, mert csak egy háló és egy nappali van, ott kihúzhatós kanapé. Egy-egy napra jó, de a kanapé tényleg kicseszés lenne hosszútávon.


Gyógynövényes nyugicuccok nem hatnak. Sőt, ha rendes altatót veszek be, akkor is csak úgy megy, hogy én fekszem le korábban, ha már elaludtam, nem ébredek fel, de ha ő fekszik le korábban, még altatóval se megy.


A szájpad műtétet is ezért végezték el rajta. Amikor mutatták neki az alváslaborban, hogy a teljes alvásideje kb. 40%-t alussza végig normálisan, a maradék időben küzd az oxigénért (40 mp volt a leghosszabb oxigénmentes idő egyhuzamban, ez már majdnem szabadtüdős búvárkodás), akkor mondta, hogy kerül, amibe kerül, de meg kell szüntetni az okot.

Az első műtét után két napig oké volt. Ismételni kell, de csak havonta lehet, mert min. 4 hét a gyógyulás, akkor látszik, hogy mennyire épült vissza a szövet. (Itt a szövetelhalás és -felszívódás a beavatkozás lényege.) Az orvos szerint volt olyan, akinek hét beavatkozás kellett, hogy eredményes legyen.


Az pláne ciki, hogy ha iszik, akkor végképp durván horkol. Ha olyan helyen vagyunk, ahol borozunk, lelki szemeim előtt már pörög, hogy milyen zajt fog ez okozni éjjel... Amúgy semmi bajom az alkohollal, teljesen mértéktartó, de emiatt már ez is zavar :(


Viszont látom a kimerültséget mindkettőnkön, én külön felidegelem magam éjjel, de mégsem verhetem le rajta, mert nem szándékosan csinálja. A nappalomra viszont kihat :(

2011. aug. 7. 09:12
 8/9 anonim ***** válasza:

marad a kanapé.

nekem ilyen van, egyszerűen jobban szeretek rajta aludni mint a közös ágyunkon: [link]

ha nem veszel rá huzatot, akkor még olcsóbb, én csak egy 5000ft-os ágyterítőt vettem rá (szintén az Ikeaban), az egészet betakarja és védi a matracot.

pihentető rajta az alvás, én azért is vonulok ki néha, mert a másik ágyunk kezd elhasználódni, és reggelente fáj a derekam. ő meg persze hisztizik, h nem alszom vele. szóval kicsit hasonló a szitu.

2011. aug. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tényleg jól néz ki ez az ágy-kanapé, ha jól emlékszem, ismerősnél már láttam ilyet/ültem rajta. Annyi a bibi, hogy 40 nm a lakás és már egy plusz széknek se lenne hely.


Mérgesnek nem mérges, sőt, ha nagyon zombi fejem van, ő maga vonul ki a kanapéra. De tudom, hogy nem annyira kényelmes, hogy "életvitelszerűen" ott aludjon.

Nekem meg a rossz alvókám miatt kell a TV elalváshoz, plusz a légkondi is a hálóban van. (Én nagyon hidegben alszom jól, ő 30 fokig prímán elvan éjjel is.)

A fentiek miatt szokott inkább ő kiköltözni, mert arra a fél percre, amíg kómába esik, mindegy neki, hogy hol van.

2011. aug. 8. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!