Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem vágyom már kapcsolatra?

Miért nem vágyom már kapcsolatra?

Figyelt kérdés

Pici korom óra a párkapcsolatot tartom az egyik legfontosabb dolognak az életben, azóta arra vártam, hogy mikor lehetek elég nagy hozzá.

Volt két komoly kapcsolatom, és 2 éve azt vettem észre, hogy teljesen megváltoztam. Egyáltalán nem hiányzik az egész, nincs kedvem alkalmazkodni, kellemetlenül érzem magam ha eszembe jut hogy kizökkennék a megszokott kis életemből. Ugyanakkor azonnal megtenném ezeket a legjobb barátaimért, vagy a hobbimért. Ha belegondolok, már húzom a számat, hogy meg kéne majd osztanom a pénzem, a házam, vagy egyéb tulajdonom. Hogy nem lehetnék egyedül otthon stb. Olyanokon gondolkozom, hogy mi lenne ha külön ágyban aludnánk majd, vagy méginkább lenne külön házam, sőt esetleg ha össze sem költöznénk. Eljegyzésre, esküvőre még ennyire se vágyom. De nem várhatom, hogy más ezt elviselje.

Ja és, NEM csalódtam soha, és nem "élni" akarok (buli, pia, cigi, drog, bármi ami ezzel jár szigorúan kihúzva nálam mióta eszemet tudom). Ha eszembe jutnak a régi kapcsolataim (együttalvás stb, ami alkalmazkodás), kellemesen gondolok rájuk.

Igazából én jól érzem magam, csak nem értem, hogy miért van ez?


2011. aug. 8. 14:43
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
És még egy "ja és": azt nem mondtam, hogy párkapcsolatot sem tervezek soha, csak elgondolkoztam rajta, hogy fogom kivitelezni és milyen lesz.
2011. aug. 8. 16:56
 22/26 anonim ***** válasza:

Ezt megint nem én mondtam. Ha nem értesz valamit, nyugodtan kérdezhetsz is. Semmi szükségem rá, hogy mentegetőzz.


Az is természetes, hogy mivel nem vagyok gondolatolvasó, a saját gondolataim jelennek meg a szavaimban. Akár képek, félelmek, bármi. Hogyan is lehetne ez másképp? Sehol nem állítottam, hogy ezek a Te félelmeid. Felelősségre sem vontalak semmiért, tehát nincs is mit megbocsátani. Egyszerűen az a magyarázata (minden ítélkezés nélkül), miért erről beszélgetünk, hogy te pont ezt a kérdést írtad ki, pont így, nekem meg van ráérő időm.


Téged érdekelt valami, amire én adtam egy választ a pszichológia eszköztárából. Honnan tudhatnám, hogy ez mennyire illik rád, a helyzetedre? Majd annyit hasznosítasz belőle, amennyit akarsz/tudsz. Az viszont nem belelátás, hanem egyszerűen tapasztalat, hogy ha mástól kérdezel olyat, amire neked és csak neked van lehetőséged tudni a választ, ott nem tiszta minden.


Ui.: Ha meg vagy győződve arról, hogy mindaz, amit mondok haszontalan, és nem igaz, akkor egyszerűen figyelmen kívül is hagyhatod. Vajon miért nem ez történik?

2011. aug. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Mert szeretek vitatkozni talán, és szeretem ha pontosan úgy értik amit mondok ahogy én értettem? :)Ez egy jellemvonás, és ennyi. Miért kell utálni rá hogy valami több van mögötte?

Lehet hogy rosszul tettem fel a kérdést, nekem mindenről megvan a saját elképzelésem, csak kiváncsi voltam, hogy mások mit gondolnak. Ilyen egyszerű. Miért kell mindent kianalizálni? Bocs, valószínűleg a stílusod az, ami irritál.

2011. aug. 8. 17:04
 24/26 A kérdező kommentje:
*utal
2011. aug. 8. 17:04
 25/26 anonim ***** válasza:

Lehet. Nem mindenki szereti, ha kianalizálják.

Sajnálom, ha ettől rosszul érzed magad.

2011. aug. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Figyelj, lehet úgy is párkapcsolatban élni, hogy mindenki külön lakik. Szerintem ha találsz olyan pasit (és biztos van ilyen sok) aki szintén nem akar összeköltözni, akkor nyert ügyed van. Én szintén nem éltem még együtt senkivel párkapcsolatban, és ahogy én is öregszem egyre kevésbé vágyom rá... Engem inkább az frusztrál, hogy mit csináljak vele, ha nálam van hosszabb ideig. mert én nem tudom őt szórakoztatni. és ugye mivel nincsenek itt a dolgai, mit tud tenni nálam? hogy magával könyvet? vagy kimegy a kertbe füvet nyírni? :) nekem ilyen problémáim vannak. Nekem is van egy életritmusom, amit nem szeretek ha megzavarnak. Nem akarom hogy az a pasi rajtam lógjon. foglalja el magát... És nehéz ilyen pasit találni... mert vagy állandóan együtt akar lenni, ami nekem sok, vagy egyáltalán nem akar együtt lenni, ami meg kevés. közép utat egyelőre nem találtam.
2011. aug. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!