Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mi lesz így a...

Nem tudom mi lesz így a kapcsolatunkkal, vélemény?

Figyelt kérdés

Olyan 2 és fél éve vagyunk együtt, 2 éve együtt lakunk. Párom idősebb, van egy fia, akit kedvelek, sokat van nálunk, heti 3 nap vagy több. Én a gyerkőchöz teljes mértékben alkalmazkodtam, nincs annyi programunk, kevesebbet vagyunk kettesben, mint átlag párok. Azzal sincs bajom, ha megyünk családosat játszani az anyukájához, és ott több unoka is van, mindenkivel elbeszélgetek. Nos van egy olyan probléma, hogy ő ezt viszont nem teszi meg az én családommal. Azt mondja nem ismeri őket, nem a barátai, miről beszélgessen velük. Most volt nagy családi ünnepség nálunk, kb 10 évente van ekkora alkalom, eljött, de szóba sem állt senkivel, sokaknak be sem mutatkozott, pedig vittem volna oda hozzájuk, nekem volt kellemetlen. Utólag azt mondta a családom, olyan volt, mintha lenézte volna őket. Én nem értem ennyit miért nem lehetett megtenni cserébe azért, amennyit én megteszek az ő családjáért (pl a gyerekét biliztetem, játszok vele, játszóterezés....). Ha csak a szüleimhez és testvéremékhez megyünk, pl karácsony, húsvétkor, inkább a telefonját nyomkodja. Legszívesebben nem is vinném magammal, mert elrontja a kedvem. De ha meg más társasággal vagyunk, ott beszélget mindenkivel, nem egy kuka valaki, főleg ha ketten vagyunk.

Aggódom hogy később ebből probléma lesz, hogy ilyen mindenkitől elszeparált család leszünk, pedig én mindig is imádtam a mindenféle családi összejöveteleket.


2011. aug. 8. 15:01
 1/4 Darcy01 ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy mi baja van a családoddal, miért nem beszélget velük egy kicsit. A te kedvedért igazán megtehetné. Nem volt éppen valami problémája, amikor ez történt?
2011. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet rosszul érzi magát idegenek között, nehezen ismerkedik. Nem visszahúzódó típus? Szerint kérdezd meg mi a gond, hogy a családdal van-e baj, miért nem akarja megismerni őket.
2011. aug. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Normális érzelemvilágú embernek természetes a kapcsolataiban az adok-kapok. Párodnak csak a kapok. Ha több családtagod is úgy érezte, mintha lenézné őket, hidd el, az úgy is van. Ők ugyanis szemellenző (bocs) nélkül látják őt. Én egyetlen tanácsot tudnék adni mindenkinek, aki elvált, gyerekes férfival kezd, próbálja megtudni miért ért véget a házassága. Nem azt, amit a férfi és barátai mondanak, hanem a valóságot. Nekem úgy tűnik, a párod elég önző, magát nagyra tartó ember lehet, csak ha érzelmek fűznek hozzá, elég nehéz ezt kiszűrni. Még időben meg kellene beszélned vele, mi az, amit te vársz tőle, ill. a vele való kapcsolattól.
2011. aug. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
35%

még olyasmit tartok elképzelhetőnek, hogy esetleg ő úgy érzi valami miatt kirí a te családodból (most csak példának mondom, de mondjuk ő szakmunkás, a családod meg orvos....) ezért nem beszélget senkivel, nehogy lenézzék őt.. de nyilván más is lehet a konkrét probléma.


Ha más társaságban nem problémázik azon hogy nem ismer senkit, akkor, ha nem az előző eset áll fenn, akkor lehet hogy ő nézi le a te családodat :) vagy nem is ennyire sarkosan, de nem akar bájcsevegni olyasmiről amihez nincs kedve.


Családi eseményeket én sem szeretem ( a saját családomét sem) nem szeretek jópofizni, meg kérdezgetni a sok gyerekről, mert nem érdekel őszintén szólva. Nyilván évente egyszer elviselem és megteszem, jó pofát vágok hozzá, de részemről ennyi. Többre nem lennék hajlandó. Azt írod, hogy ez most egy nagy esemény volt, és nagyon ritkán van ilyen. Úgyhogy igazad van, felvehette volna a jobbik arcát miattad. ennyivel tartozott volna neked, ha fontos vagy neki.


Szóval kereken kérdezz rá hogy miért csinálja ezt. csak mond valamit. írd körbe hogy máshol hogyan szokott viselkedni, és ehhez képest nálatok mi volt. Vagy hogy a téma untatja-e.. vagy mi. Ha meg nem sikerül, akkor mondd meg neki egyenesen hogy rohadt bunkó volt, és hogy szégyellje magát.


32/N

2011. aug. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!