Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is megváltozik a...

Szerintetek is megváltozik a véleményem erről? (gyerekek nevelésről van szó)

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és úgy vagyok vele hogy ha felnőtt leszek és gyermekem lesz akkor engedékenyebb leszek vagyis 14évesen elmehetek csavarogni a városba 15-16 évesen bulizni is elmehet utána már lehet barátja/barátnője is de csak nálunk aludhatnak ha úgy alakulnak a dolgok. Én azért szeretnék ilyen lenni mert engem mindentől tiltanak és nem merek semmit elmondani a szüleimnek pedig annyi mesélni valóm lenne nekik de nem megy. Ha azt mondom h ott alszok barátnőmnél akkor bulizok vagy a barátomnál alszok. Tesóm azt mondta hogy csak most beszélek így és 20 év múlva már óvni fogom mindentől.
2011. aug. 8. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Lehetséges, hogy így fogsz cselekedni. Szerintem én is hasonlóan, mert engem is így neveltek :) Anyukám kiengedett sétálni, csavarogni 12-14 évesen a közelbe, először 15 évesen buliztam (szolidan!!!) És 17 évesen a barátomnál aludhattam. Sosem volt velem vaj, nem jelentettek fel, nem aludtam részegen a parkban, nem volt abortuszom és ribanc sem lettem. Most 20 éves vagyok de nagyon jó megbeszélni szüleimmel, hogy épp mit csináltunk kivel hogyan mikor stb...

L

2011. aug. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igen, megváltozik majd, amikor már felnőtt leszel és a tiéd lesz a teljes felelősség
2011. aug. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
77%
Hát lehet hogy tényleg ilyen leszel, lehet hogy nem. Ha túl szigorú vagy a gyerekhez akkor hazudozni fog, ez van hiába nem tetszik sokaknak. Viszont ha túl engedékeny akkor lehet már 13 évesen nemi életet fog élni és hétvégenként halál részegen fog fetrengeni a város közepén. Persze van az az eset is, hogy egy szülő engedékenyebb az átlagnál és a gyereke még sem egy utolsó k.rva, de ez elég ritka, nem gondolod?:) Szerintem te sem akarod, hogy a gyereked ilyen legyen, nem?:)
2011. aug. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet változni fog, lehet nem, de az biztos, hogy jobban meg fogod érteni, miért féltenek annyira a szüleid. Meg persze az se lesz mindegy, hogy mire gyerekeid lesznek "milyen világ lesz", hol fogsz élni (nagyváros, kisváros, falu). Majd kiderül:) Például én édesanyám is nagyon félt, pedig én már 19 vagyok. Mégis 15 éves korom óta, elmehetek oda, ahová szeretnék, legyen szó (szinte) bármiről, elenged. De tudom, hogy hiába enged el mosolyogva, otthon még mindig halálra aggódja magát, ha pl. bulizni megyek:)
2011. aug. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Régen engem is jobban tiltottak, mint más korombelit. Igaz, elmehettem már 16 évesen bulizni, de csak hétvégén, ha nem volt rossz jegyem és hajnali 3-ra mindig haza kellett érnem. Sosem aludhattam másnál, csak miután betöltöttem a 18-at.


Akkor azt gondoltam, hogy ez mekkora szemétség és én nem így fogom nevelni a gyerekem. De most ott vagyok, hogy rendes ember lett belőlem, ki tudja, mi lett volna, ha boldog-boldogtalannal együtt alhatok, akármeddig bulizhatok, 13 évesen sminkelhetek és a többi... Most azt mondom, hogy én is kb. így fogom nevelni a gyerekeimet, mint ahogyan engem is neveltek. Csak magamból indulok ki.

2011. aug. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 27 vagyok és lassan aktuális a gyerekvállalás, de még mindig "engedékenyen" gondolkozom a dolgokról. :) Sőt, engedékenyebben, mint 10 éve! Igazából szerintem ez azon fog múlni, h mennyire félted, illetve mennyire bízol meg majd a gyermeke(i)dben. De majd meglátod. :) Sőt, amiket most gondolsz le is írhatod magadnak és elteheted későbbre, h el ne felejtsd, mire is készültél anno. :)))
2011. aug. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
én leírtam mindent h h fogom majd nevelni és remélem be is fogom majd tartani :)
2011. aug. 8. 22:13
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért eltelt 8év azóta van egy kisfiam és hát már most eldöntöttem, hogy óvni fogom mindentől :D hihetetlen milyen érzés szülőnek lenni és akár meghalni érte/értük :)
2019. júl. 7. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!