Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg kihasználom a szüleime...

Tényleg kihasználom a szüleimet, hogy 23 évesen főiskolára járok otthonról az ő támogatásukkal?

Figyelt kérdés

Már kilencedikes korom óta dolgozom egyész nyári szünetben amiből tudtam finanszírozni a tanulmányaimat.

Ám miután elvégeztem a főiskola első évét nem tudtam elmenni dolgozni, mert apum súlyos autóbalesetet szenvedett és 24 órai felügyeletre szorult (így itthon maradtam, hogy anyum ne essen ki a munkából, és amellett, hogy segítettem apum ápolásában, mint mindig a házimunka 90%-át én végeztem). Emellett még mamámra is kell vigyázni, mertalig épült fel a lábtörésből eltört a kara (és ismét ágyban van).

Nekem olyan rosszúl esett, mikor a másik nagymamám azt vágta a fejemhez, hogy 1 ingyenélő vagyok, aki csak elhorgya a pénz a háztól, mikor már 4 hónapja ki sem jártam a házból a sok dolog miatt.


2011. aug. 8. 19:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
nem használod ki
2011. aug. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sem használod ki őket.

ha ők szívesen megteszik érted, akkor másnak nincs joga beleszólni.

2011. aug. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem használod ki őket, emiatt ne aggódj!
2011. aug. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

dehogy ! Ez a normális,az pedig nagyon nagy pozitívum, hogy te vezeted a háztartást.

Neked a fősuli a munkahelyed, diák vagy.

Ne viccelj, nagymamád - bocsi, de ostobán gondolkodik.Amúgy egy nagymama hogy mondhat ilyet ?

2011. aug. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%
Hogy lennél ingyenélő, hiszen még gyerek vagy.
2011. aug. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Mintagyerek voltál :) És még most is az vagy, csak már nem gyerek :) Okos vagy, jól tettél mindent amit leírtál, az idősek általában ilyenek, ne vedd a szivedre, nincs semmi gond :)
2011. aug. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

:)

2011. aug. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
A másik nagymamád törődjön a saját dolgával, ne virnyogjon bele a te életedbe! Saját magad finanszírozod a tanulmányaidat, otthon is segítesz. Mégis mit vár még?? Hogy költözz el? Lehet hogy az ő idejében ezt simán meg lehetett valósítani de ha annyira okos akkor tudhatná hogy manapság a fiatalok majdhogynem lehetetlen vállalkozásba fognának ha el akarnának költözni úgy hogy utána még meg is tudjanak élni.
2011. aug. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom ezt hogy is gondolta mamám.

Bezzeg azt már elfelejtette, hogy kilencedikes korom óta én fizetem az iskolámat, és, hogy csak ezen a nyáron nem tudtam elmenni dolgozni, hogy összegyűjtsem a pént a következő évre.

2011. aug. 8. 19:17
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

A legtöbb korodbeli alig vagy nem segít semmit otthon és a szülei finanszírozzák a tanulmányait. Bulizik, éli a fiatalok életét, barátokat gyűjt, utazgat...stb. És szerintem jól is teszik.

Ehhez képest te mini felnőtt vagy hosszú évek óta. Inkább büszke lehetne rád.

2011. aug. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!