Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg kihasználom a szüleime...

Tényleg kihasználom a szüleimet, hogy 23 évesen főiskolára járok otthonról az ő támogatásukkal?

Figyelt kérdés

Már kilencedikes korom óta dolgozom egyész nyári szünetben amiből tudtam finanszírozni a tanulmányaimat.

Ám miután elvégeztem a főiskola első évét nem tudtam elmenni dolgozni, mert apum súlyos autóbalesetet szenvedett és 24 órai felügyeletre szorult (így itthon maradtam, hogy anyum ne essen ki a munkából, és amellett, hogy segítettem apum ápolásában, mint mindig a házimunka 90%-át én végeztem). Emellett még mamámra is kell vigyázni, mertalig épült fel a lábtörésből eltört a kara (és ismét ágyban van).

Nekem olyan rosszúl esett, mikor a másik nagymamám azt vágta a fejemhez, hogy 1 ingyenélő vagyok, aki csak elhorgya a pénz a háztól, mikor már 4 hónapja ki sem jártam a házból a sok dolog miatt.


2011. aug. 8. 19:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy használod ki a szüleidet. Sőt mintagyerek vagy. Szerintem minden szülő örülne, ha ilyen gyereke lenne.
2011. aug. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%
Addig sztem nem használod őket ki, amíg ők nem panaszkodnak erre. Főleg hogy azért vissza is adsz rendesen, ha nem is anyagilag, de legalább olyan, vagy sokkal nagyobb értékben az otthoni dolgokkal és az ápolással. Én 22 éves vagyok, a szüleimmel élek, és eddig én sem dolgoztam, most kezdek majd el... van, akit azonnal kitettek otthonról, vagy már x éves kora óta dolgozik, és úgy nő fel, hogy csak az a normális, és azokat cseszteti, akik megengedhetik maguknak... hozzám képest te rengeteget dolgozol, még véletlenül se hidd, hogy kihasználod őket! Főleg úgy nem, ha ennyit törődsz velük és ápolod őket! Vagy nagyid szerint jobb lenne, ha ápolónőt fogadnátok fel rengeteg pénzért vagy bedugni mamádat pl. vmi idősotthonba? Ráadásul elég nyilvánvaló, hogy hosszútávra a fősuli lesz majd a jövedelmezőbb mindannyiótok számára-mert gondolom, ha magad gyűjtöttél a tanulmányaid számára, tényleg nagyon kitartó lehetsz és nagyon érthetsz ahhoz, amit csinálsz...
2011. aug. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem használod ki őket:)
2011. aug. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
91%
És te kihasználásnak tartanád azt ha anyádéknak nem lenne semmijük neked lenne és te tartanád el őket(amúgy, ha nem hajléktalanok lesznek)? pozitív gondolatokat ez a megoldás!
2011. aug. 9. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem inkább dicsérni kellett volna téged mert manapság már nem sok olyan felnőtt van aki gondoskodik a szüleiről.Te egy minta vagy.
2011. aug. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem használod ki amennyiben tényleg a tanulásra koncentrálsz és figyelembe veszed a családi/anyagi helyzetet(ismerek olyat akinek nagy nehezen összeszedik a pénzt a fősulira, ő meg minden héten elbulizza)
2011. aug. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

A mai fiatalok többsége nem is dolgozik suli mellett, ami elég elkeserítő. Te viszont rendes vagy, segítesz és még dolgozol is, ha van rá lehetőség. Szerintem beteg embert gondozni őrült nagy munka.

Veled nincs semmi baj. Azokkal van, akik csak szórják a pénzt az egyetemen, erasmus, utazgatás és mellette még nyáron ill. hétvégén sem dolgoznak... na, velük van baj. 23 évesen nem vagy gyerek, fiatal felnőtt vagy, és jól csinálod a dolgaid.

2011. szept. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Jézusom! Dehogy használod ki!

Tudom, manapság ciki, ha nem dolgozik az ember egyetem mellett.. Mármint, én sok mindenkitől megkapom, hogy ingyenélősködök. Amikor tudok, akkor én is dolgozok, de sajna nagyon kevés helyen tolerálják a sulimat. Minden héten adok be önéletrajzot, de ugyan ennyi helyről nemleges választ kapok. Az indok pedig az iskola. nagyon el vagyok keseredve, mert szeretnék dolgozni.

Viszont, így sem érzem azt, hogy kihasználnám anyukámat, mert nagyon sokat segítek neki, és szeretem őt. Szerintem az használja ki a szüleit, akinek esze ágában sincs dolgozni, tartja a markát a szülőknek, de közben meg hálátlan, nem segít otthon semmit.


21/L

2011. szept. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem használsz ki senkit! Sőt szerintem, ha ez így igaz akkor Önfeláldozó is vagy!

Megóvod anyukád munkahelyét, megkíméled egy esetleges kiadástól amit egy 24órás ápolónő elvinne anyagilag plusz egy bejárónőtől is vagy attól, hogy hulla fáradtan még este melóból hazaérve még Ő csináljon meg mindent!


Ha Te vagy az ingyenélő Kérd meg a kedves mamát, hogy Te amíg elmész dolgozni Ő ezeknek csak a felét csinálja meg! 1 hónap alatt kifingana tőle!

2011. szept. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!