Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes elmondanom a családomn...

Érdemes elmondanom a családomnak, hogy biszexuális vagyok? Nektek hogy sikerült színt vallani az ismerősök körében?

Figyelt kérdés

Lassan 20 vagyok, azt hiszem ez már végleges ez a biszex dolog.

Igazából nem értek egyet azzal, hogy nem tartozik másra és magánügy, mert sokszor muszáj elmondani embereknek és muszáj vagyok nekik magyarázkodni...

Már annyira elegem van, szüleim állandóan azzal nyaggatnak, hogy mikor lesz már komoly kapcsolatom és mikor lesz házasság stb. Pedig lehet nekem nem is lesz... sőt 90%, hogy nem lesz. De nem értik meg és szinte napi szinten merül fel a téma és elég nehéz nyugodtan kezelnem a helyzetet.

Titkolóznom kell a családom, ismerőseim előtt. Különben nem túl jó a kapcsolatunk, apám tuti ki is dobna a házból és rám lenne kiabálva ez is mindig. De ez meg olyan semmilyen helyzet. Azt akarom, hogy tudják az emberek és értsék már meg és ne kérdezzenek ezek után hülyeségeket. Belefáradtam már egy kicsit... És nem tudom megérteni miért nem csókolhatom meg a kedvesemet bárhol, ha nekem ahhoz van kedvem!


És minden nap legalább 3 ember akar tőlem valamit és kérdezi meg, hogy van-e valakim. Természetesen ezek a tipikus "van pasid?" "van csajod?" kérdések, amire nem hazudhatsz igent, azért, hogy ne találjanak furcsának az emberek. Ha pedig nemet mondasz azt hiszik szabad vagy.

Ha pedig annyit mondasz, igen van valakim akkor is direkt kérdezgetnek még és ki kell mondanod, hogy mi a helyzet.

Aztán "úristen tényleg???? jajjj nem mondod? nahát!" nahát bizony...

Ahh mindegy.


Szóval érdemesebb elmondani végre a szülőknek és a rokonoknak, hogy már senki előtt ne kelljen titkolóznom vagy inkább tűrjem el ezt a pár dolgot és maradjak csendben?


Nektek mi a véleményetek?

Ti elmondtátok, hogy biszexuálisok, melegek vagytok?

Hogy fogadták? Hogyan kellene ezt tálalni?


Köszönöm a válaszokat, hozzászólásokat.


2009. ápr. 12. 02:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az en velemenyem az, hogy senkinek semmi koze, hogy en kivel bujok agyba!!!! En nem vagyok meleg de igy sem kotom az emberek orrara, hogy eppen kivel vagy kivel nem voltam!

Szerintem egyszeruen mondd azt, ha kerdezik, hogy van-e parod, hogy Igen van de nem kotom az orrodra, hogy ki az! Mondd, hogy szegyelos a kicsike!

Meg gondolom nem vagy sztar, igy a paparazik nem buktatnak le! :D

Sok boldogsagot!

32\L

2009. ápr. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
nem kell szerintem bejelenteni a dolgot, ha úgy alakul akkor elmondod hogy van, ha megkérdezik akkor mondhatod hogy dóri, nem nem hinném hogy szükség van a bejelentésre. amúgy én is biszex vagyok, és ugyanígy voltam.
2009. ápr. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én az írásodból azt vettem ki, hogy szíved szerint elmondanád... DE félsz, hogy mit fognak szólni. Ha elég bátor vagy és képes vagy kezelni a szülők haragját, esetleg elüldözését, akkor bátran tedd meg. Én a helyedben viszont várnék még néhány évet - épp csak annyit, amíg saját életet tudsz kezdeni és el tudsz jönni a szülői háztól. Akkor úgysem tudnak már "utánadnyúlni" és bátran kezdhetsz "új" életet nyíltan.


Amúgy már az is nagy dolog, hogy felismerted és elfogadtad önmagadat ÍGY.

2009. ápr. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondom el, senkinek semmi köze hozzá. Bár én kapcsolatban élek férfival,így nem gyanús. A barátom elfogadja a nőt is,csak én az a típus vagyok,aki képes férfival kapcsolatban lenni, kitekintgetéssel a nők felé,bár megsúgom a házasságot nehezen tudnám elképzelni.Énis 20 leszek.
2009. ápr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
szerintem mond el az ismerőseidnek a szexuális irányultságodat, nincs ebben semmi szégyelni való. Ha rámhallgatsz viszont akkor a kapcsolataidat a szűk családi körben csak akkor vállald fel, ha már tényleg komoly (legalább fél éve együtt vagytok), gondolom a szüleid nem örülnének neki, ha havonta mást hoznál haza, ráadásul egyszer férfit, egyszer nőt.
2009. ápr. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ne mondd el. Mert nem tudhatod,hogy alakul az életed. Azt nem írtad, hogy fiú vagy vagy lány..de azt vettem észre, hogy a biszex fiúk jobban vonzódnak a fiúkhoz..a biszex lányok pedig pasival élnek kapcsolatban..de néha félrekacsintanak nőkkel. Persze ez lehet, hogy nem így van..de én ezt tapasztaltam..

Szóval azért ne mondd el, mert így megspórolhatsz rengeteg vitát..és a "mit rontottam el?" szintű kérdéseket.. Ha fiú vagy és lánnyal lesz komoly kapcsolatod..akkor nincs gond és nem is kell színt vallani, akkor coming out-olj, ha pasival élsz majd hosszabb távon:)

remélem segítettem. ÜDv

2009. ápr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

én már a vőlegényemmel élek együtt, és egyedül ő meg az egyik legjobb barátnőm tudja.

a szüleimnek soha nem mondtam el, nem is fogom. a párom először furcsán érezte magát, de elfogadta és nem is hozza fel, csak neki szereztem már párszor jó órákat 3-asban.

nem kell feltétlenül kikürtölni, mert akkor jönnek a vagdalkozások és ahogy már irták a szülőktől a "mit rontottam el, kitől láttad ezt..stb.". Éld az életed ugy is látni és érezni fogod mikor ki az akit be avathatsz ebbe a bizalmi kérdésbe!

sok szerencsét az életben és a szerelemben!:D

23/L

2009. ápr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne mondd el, ha még otthon laksz! Teljesen felesleges cirkusz kockázatának teszed ki magad. Abból, hoyg apád kidobna a házból, úgy sejtem, fiú vagy - még nehezebb a helyzet, mintha lány lennél! Mert amikor én 20 évesen egy lánnyal voltam kapcsolatban, és megmondtam Anyukámnak, azaz rájött, nem vett komolyan! Úgy fogta fel, hogy csalódtam a pasikban, biztos elegem lett, és pillanatnyi elmezavar állt be, ami "majd elmúlik", és rámhagyta. Azt mondta, "majd eldöntöd", de 100 százalék biztos vagyok benne, hogy arra számított hetero leszek. Most már 28 éves vagyok, több sikertelen (monogám! én nem vagyok pl. a hármas szex híve) hetero kapcsolat után ismét barátnőm van, de Anyukám ezt már ugye nem intézhetné el úgy, hogy pubertás lázadás, akármi... Így nem is mondom el. Lehet, hogy sejti - de ő se mondja ki, hogy sejti, és jól van ez így.

Rokonokat nem érdekli, meg úgyse értenék, nem fárasztom magam. ..MOndjuk nekem amúgy sem éppen átlagos dolgaim vannak, megszokták, hogy különc vagyok, nem is kérdezgetnek, max. a tanulmányaimról, munkáimról.


Ami a családon kívüli embereket illeti, én valahogy elérem, hogy ne faggassanak. Például ha kérdezik, hogy "van valakid?" akkor elég visszakérdezni, az emberek 99 százaléka elkezdi mondani a magáét!!! Nem szoktam a kapcsolati állapotomról beszélni, illetve aki közeli barát, vagy arra érdemes, intelligens embernek tűnik, annak megmondom az igazat. Ha más valaki konkrétan rákérdez, azt mondom "nincs pasim" és ezzel még nem is hazudtam, ha-ha-ha!!!! :D:D:D


Olyannak, aki nem érti meg, nem érdemes elmondani.

Ha akarsz, írhatsz nekem privit, szívesen megosztom Veled a tapasztalataimat, ha kíváncsi vagy még valamire.

28/n

2009. ápr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%
bocsi muszály leírnom,a muszály,LY-os "jé"...:D
2009. júl. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A muszáj pontos J ! A helyesírás ellenőrző is aláhúzza ly-al! Nézz utána, az csakis pontos J lehet.


Egyébként köszönöm a választ mindenkinek, aki írt, most vettem észre, hogy még nem reagáltam rá. Köszönöm.

2009. júl. 13. 06:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!