Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldhatnám meg ezt a...

Hogyan oldhatnám meg ezt a dolgot édesanyámmal?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, férjemmel és 2 éves kislányommal saját lakásban élünk más városban, mint a szüleink. Mióta szültem meghiztam, van rajtam olyan 10 kg felesleg. A férjem soha nem mondta, hogy zavarja, csak egyetért velem, mikor mondom, hogy meghiztam. Igazábol nem is teszek semmit, azért hogy lefogyjak, jol érzem magam, nem is érzem magam kövérnek sem (175 cm vagyok és 85 kg). Ugy gondolom, hogy ha majd visszamegyek dolgozni, jobban odafigyelek és enni sem lesz időm (bár most sem eszek sokat, vagy akármit, és csak nappal, 6 után nem).

A lényeg az, hogy anyukám állandóan bántó dolgokat mond a sulyommal kapcsolatban. Hogy szégyel, olyan kövér vagyok, nem tudok rendesen felöltözni, mert nincs a méretemben divatos ruha, csak öreges. Meg hogy apukám is kiábrándult belőlem, csak nem mondja nekem. Annyira megsért mindig, hogy már nincs kedvem náluk menni és sirok a telefonbeszélgetéseink után. Mindezt elmondtam neki, de hiába. Ő teljesen más alkat, alacsony, sovány.

Végül is nem értem miért szégyeli ő magát miattam, normális családom van, 3 diplomám, egészségesek vagyunk, nem járunk koszos szakad ruhákban, van munkahelyem (most a gyerekkel vagyok otthol), a férjem is családcentrikus nem alkoholizáló ember.

Nem tudom, hogy mit mondjak már neki, hogy leszáljon a témárol.

Mit javasoltok?


2011. márc. 28. 16:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igaz, én majdnem 10 évvel fiatalabb vagyok nálad, de hasonló problémákkal. Édesanyámnak nagyon nehéz megfelelni. És néha ő is sérteget. Mondjuk én elég lazán állok ehhez a dologhoz. Egy ideig tűrtem, beszéltem vele, hogy fejezze be. Hát nem tette. Aztán én is elkezdtem sértegetni. Nem mondtam durvákat, sőt inkább a belső tulajdonságait vettem célba. Mondta, hogy mennyire rosszul esik neki. Kvittek vagyunk. Szerintem Te is próbálj valami hasonlóval visszavágni. Ne hagyd, hogy elrontsa a kedvedet. Ne sírj miatta. Nevesd ki. Bár én már rég nem beszélnék vele a helyedben, ezt után a szégyellek mert kövér vagy dolog után.
2011. márc. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ne reagálj a piszkálódásaira. Mikor bánt, hogy kövér vagy, intézd el egy vállrándítással, tereld másfelé a beszélgetést. Egy idő után meg fogja unni. Az én anyám is folyton mondogatta, hogy jól meghíztam, de nem törődtem vele. Ma már egyáltalán nem piszkál :)
2011. márc. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
ha nem tudd el fogadni igy akkor ne fogalkoz vele talán !! ugy értem hanyagold ....gáz nagyon F/23
2011. márc. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy ő tuti megsértődne, csak én ilyen hülye vagyok :) Türök, de már nagyon-nagyon unom.

Multkor találkoztunk egy rokonunkkal, aki "kövérebb" mint én, pedig fiatalabb és még nem szült. Ezt megállapiítva, anyukám azt mondta, hogy soha többet nem bánt a sűlyom miatt. Kb 2 hónapig nem macerált, de állitása szerint azóta megint hiztam.

meg azzal tud kiboritani, hogy elmondja, őt megállitják az utcán az ismerősök és kérdezik, hogy én beteg vagyok, hogy ilyen szarul nézek ki? Mert mindenki szidja a kinézetem neki, de nekem nem mer senki mondani. és majd összesugnak a hátam mögött a munkahelyemen ha visszamegyek. Szóval szerintem ez már mindenkinek sok lenne a helyemben. Talán pont ezért, dacbol nem fogyok le :)

Minden esetre rettenetesen rosszul esik pont tőle.

Néhány éve, már a szülés után, volt egy komoly emésztőszervi műtétem, akkor nagyon lefogytam, de hamar vissza is hiztam. szerinte akkor nagyon jol néztem ki.

2011. márc. 28. 16:30
 5/15 A kérdező kommentje:

Ha próbálom másra terelni a szót, akkor azt mondja, struccpolitikázok, de attol még kövér vagyok.

Arra gondoltam, nem hivom pár napig, és ha megkérdezi miért, akkor azt mondom, azért mert sérteget. Minden nap beszélünk telefonon. Biztosan nagyon megsértené.... nem tudom, jó ötlet-e. Én mint anyuka nem tudom hogyan reagálnám le, de én nem is mondanék ilyen a lányomnak.

2011. márc. 28. 16:34
 6/15 anonim ***** válasza:

de látod ez a baj ...te vagy meg sértve és te érzed még sarul magad! ha el távolodnál töle..de ha egyszer ezt érdemli akkor ?

ismét F/24

2011. márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 tetris ***** válasza:
100%

Lehet, hogy tévedek, de az a gondolatom támadt, hogy édesanyád valami okból direkt fájdalmat akar okozni neked, úgy, hogy ezt még saját magának se vallaná be. Mintha tudat alatt irígykedne rád. Hiszen fiatal vagy, okos vagy, szép vagy, sikeres az életben, diplomád van, gyönyörű családod. Ő pedig már a hervadó szakba lépett.

Szerintem nem mondott igazat, amikor azt mondta, hogy mások is kérdezték, hogy te mitől híztál meg. Ez csak az ő agyszüleménye Nem kell elhinni.

A megoldás mindenképpen az, ha megbeszéled vele, hogy téged mi bánt, és ha továbbra is a súlyoddal nyaggat, akkor egy ideig nem találkozol vele. Mondd el neki, hogy felnőtt ember vagy, egyedül is el tudod dönteni, hogy kövér vagy-e, vagy sem. A tanácsát a lefogyásra vonatkozóan már elmondta, ha mégegyszer felhozza, akkor le fogod tenni a kagylót.

Itt mostmár muszáj lesz keményebb hangot megütni, mert úgy látszik nem fog leállni a nyaggatással.

2011. márc. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt nálunk a szitu, csak nekem anyós csinálta ezt.


A szülés után maradt rajtam 6 kg, a szoptatással meg még feljött négy. Hát én minden voltam csak ember nem. Gusztustalan húzásai voltak, pl jöttek hozzájuk rokonok, és mi is mentünk. Már előre felizzította őket, hogy én milyen kövér lettem. Az ajtón belépve a kedves rokonság köszönés helyett azzal fogadott, hogy Jééé, hogy neked hogy meghízott a menyed. Mindezt egy olyan nő mondta akit könnyebb átugrani mint megkerülni. Én meg akkor voltam 165cm, és 65 kg. Nem voltam súlyosan elhízott.

Kiderült hogy hormonzavar okozta, végül lefogytam. És azt érdekes módon nem vette észre. :D

Egyszer a fogyás után a társaságban megdícsért egy férfirokon, hogy milyen jól nézek ki, meg hogy visszanyertem az alakom, erre anyós: " Jah, persze. Amúgy nem fogyott, csak a csontjai rendeződtek"

A sors fintoraként, beteg lett, és a gyógyszerektől hízott 20 kg-ot. Ugyanúgy nem tudott lefogyni mint én, mert hormon okozta súlytöbblettől a legnehezebb megszabadulni. Azóta megváltozott a véleménye :)

2011. márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ez nagyon durva:D utcso hozá szolo :D ez az idézet :D hát ez kabaréba illő :D

" Amúgy nem fogyott, csak a csontjai rendeződtek"

2011. márc. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát ez k*rva jó! XDDD Én ezen röhögök: "Mindezt egy olyan nő mondta akit könnyebb átugrani mint megkerülni."
2011. márc. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!