Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám semlegesíteni...

Hogy tudnám semlegesíteni magamban a rossz érzést amiatt, hogy apám lenéz?

Figyelt kérdés
24 éves lánya vagyok, van egy öcsém, ő persze apám kedvence, de nekem azt se ismeri el, hogy értek bármihez is. Apám anyura is teszi a lenéző megjegyzéseket.
2009. ápr. 12. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Csakis ugy, hogy nem foglalkozol vele es nem akarsz neki megfelelni. Gyermekkori b.nom apja egy mini Napoleon. SOHA nem nezte a b.nomet semmibe es most, hogy sikeres 35 eves csinos no lett, most sem nezi semmibe.

B.nom egyszeruen nem foglalkozik az apjaval. Csakis az Edesanyjaval mert rajott, szellel szemben pippantani nem erdemes.

2009. ápr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem érdekelne, ha nem mondogatná akkor is, ha fontos dologról van szó. Most is (egy példaként) anyu megkért segíteni valamiben a számítógépen, mert a munkájához fog kelleni, ezt tanulom, és jól megy, és apám mindenféléket beszólogatott, és így nem lehet "dolgozni", ha állandóan a fejedhez vágják közben, hogy nem vagy képes semmire. Ajtó nincs, mert a folyosón van a gép, apám meg odaállt mögénk. Miután elmentek valamiért, megcsináltam pillanatok alatt, szóval szó sincs arról, hogy hülye lennék hozzá. Apám még ennyire se érti, mert nem ez a foglalkozása...
2009. ápr. 12. 22:30
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom probalod kerulni vele a konfliktust. Ugye?

Meg suliba jarsz vagy mar dolgozol?

Probald magadban ugy gondolni, hogy Anyudnak segitessz.

Ha nagyon nem birod mikor osztja az eszt az oreg, kerdezd meg tole akar-e segiteni vagy csak az eszt jott osztani. Ha az utobbi, akkor el kell neki mondani roviden, hogy tisztaban vagy azzal, hogy neki fizikai fajdalom elismerni azt, hogy ertessz valamihez. De ha segiteni nem tud, ne hatraltasson.

2009. ápr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Szia,

azt írod, hogy édesanyádat és téged is lenéz. Nem lehet, hogy cselédként kezel? A számítógépen való munkához: tegyél a fejedre fülhallgatót, és hátra se fordulj. És SOHA ne hidd el neki, hogy nem értesz valamihez. Inkább fogd fel úgy, hogy ha apád valamiért megjegyzést tesz, akkor azt biztosan nagyon jól csinálod, és azért mondja, mert bosszantja. Ugyanis nagy valószínűséggel így van. Esetleg meg is kérdezheted tőle (csak úgy flegmán, félvállról odavetve), hogy bosszantja, hogy értesz hozzá?


Az öcséd egyébként hogy viszonyul ehhez a dologhoz? Mert ha lehet vele tárgyalni, akkor esetleg megpróbálna hatni apádra, hogy ne legyen ilyen veled. Édesanyáddal beszélgess sokat, biztosan neki is rosszul eshet ez.

2009. ápr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Dolgozom is, és diplomázni is fogok idén.


Öcsém pár éve nagyon megváltozott, és jó testvérből nagyképű, pimasz és lekezelő lett, a gyerekkori barátait is hanyagolja, akik mindig mellette állnak...

2009. ápr. 12. 22:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a mellettem szolonak is.

Ne felejtsd el. Hosszu tavon te vagy a nyero csak mindig eszednel legyel.

Ocsed ugy latom sikeresen atvette apad idiotizmusat...Nem kell orokke a ven savanyuubival egyutt elned, szoval kitartas! Ne hagyd magad lelkiterrorizalni...es tarskeresesnel ha csak halovany szikrajat latod a remenybeli tarsban apad hulyeseget, eselyt se adj neki ( ez mar csak mellekelt sajat tapasztalat ). Azert szulettunk, hogy boldogok legyunk.

2009. ápr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
te jó ég... velem a barátom ilyen... nem is értem minek vagyok vele:/
2009. ápr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó hozzászóló, egy ilyen ember mellett ne maradj sokáig. Egy idő után semmiféle önbizalmad nem lesz, és el fogod hinni, hogy tényleg nem vagy semmire sem képes. Ne szolgáltasd magad ki neki.
2009. ápr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!