Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudatosan "ki tudunk szeretni"...

Tudatosan "ki tudunk szeretni" valakiből?

Figyelt kérdés

Sajnos még mindig imádom a páromat.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__19..


Pedig az eszemmel és az önérzetemmel egyre inkább azt tartanám ésszerűnek és racionálisnak, hogy elküldjem örökre, mert nem bírom sem a bizonytalanságot, sem ezt a megalázó helyzetet. 13 évig voltunk együtt és ő, hogy "rendezze a gondolatait" visszaköltözött az anyjához. Állítólag 3. személy nincs a képben, ő keres így is örökké engem, érzem, hogy jelentek neki még valamit, de nem képes azt mondani, hogy "ne haragudj, hülye voltam, hadd menjek vissza és tegyük rendbe a kapcsolatunkat". Viszont én meg nagyon sértőnek érzem ezt a helyzetet. Ráadásul idegileg kikészültem az egészbe, lefogytam, kezdek magamba fordulni. Épp ezért gondolkodom, hogy tán jó lenne valahogy, ha én vetnék ennek véget, de képtelen vagyok "kiszeretni" belőle. Holott lehet, hogy azt kellene, ha már a "visszahódítás" nem akar sikerülni.


2011. aug. 13. 06:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne add fel. Légy türelmes, és kitartó. Kemény szeretet - én javasoltam ezt a könyvet. meg valami belső utazás talán jó lenne. magadra láss a kapcsolatban. Hasonló cipőben járok. És ott 3. is van, igaz a szakítás után, de ez más sztori.
2011. aug. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ó hogyne tudnánk kiszeretni. igaz nemtudom mindenki képes-e rá, én elég önző tipus vagyok és a megalázó helyzeteket egyáltalán nem bírom, volt már hogy elhagytak pl, na ilyenkor összeszedem magamban az összes negativ tulajdonságát és az összes rosszat amit ellenem tett és direkt nem fogadok el mentséget semmire, nem gondolok a jó dolgokra. ilyenkor egy idő után a szomorúságot a veszteség miatt felváltja a harag és sértődöttség (ami nem jó) de a haragot megbocsátás követi és végül közöny.

viszont én ezt csak reménytelen helyzetekben csinálom, nemtudom nálatok mi a helyzet, 13 év az 13 év...

2011. aug. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem az okoz némi ambivalens érzést, hogy Ő vajon miért nem tart attól, hogy a sok szarakodással elveszthet? Esetleg mire rájön, hogy visszajönne, késő lesz.
2011. aug. 13. 07:27
 4/8 anonim ***** válasza:
En meghoztam azt a dontest amit te fontolgatsz es szerelmesen szakitottam.Evekig kinlodtam, fizikailag bele is betegedtem, de neha arra gondolok, hogy talan mellette is sokat szenvedtem volna.En is azt tanacsolom, hogy ne add fel, mert egy kapcsolat nem lehet folyamatos diadalmenet. Neha megall, minden osszezavarodni latszik aztan egy magasabb szinten folytatodik tovabb. Most ra vagy merges, de gondold el: ha szakitasz csak magadra leszel merges es azzal nem tudsz majd mit kezdeni.(legrosszabb esetben megbetegited magad ahogy en is)
2011. aug. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalatbol mondom h nem tudsz belole kiszeretni, legalabbis ha igazan szereted, barmit csinal..

Regen en is igy voltam a mostani parommal. Annak idejen csunyan ossze vesztunk. Azt mondtam soha tobbe nem kezdenem ujra vele, ez kb 3-4 napig tartott. Valamelyest lenyugodtam, mar hianyzott. Ez akkor egy 3 eves kapcsolat vege volt.

Aztan 1 ev szunet, es o keresett meg nagy batortalanul h mit szolnak ha megbeszelnenk a dolgot es tiszta lappal ujra kezdenenk. Szivem szerint azonnal a nyakaba borultam vna, mert meg mindig ugyanugy szerettem, de inkabb csak azt mondtam neki h gondolkodok rajta. Aztan eltelt par het, es ujra ossze jottunk. Ennek mar vagy 10 eve. Azota is jol megvagyunk:)

Akkor elkovettett egy nagy baklovest, en kirugtam (lehet nekem sem kellett vna mindjart igy reagalnom, de akkor az tunt helyesnek), kesobb belatta igazam van, neki sem kellett vna a nagy semmin igy kiborulni, foleg h teljesen alaptalan volt a vadja.

2011. aug. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült. Annyira ki voltam már készülve a volt párom mellett, hogy annak nem lett volna jó vége. Mikor erre rájöttem, rájöttem arra is, hogy nem tehetem ezt magammal, a jövőmmel, azokkal az emberekkel, akik szeretnek. Minden erőmet össze kellett szedjem, hogy új életet kezdjek és nem is bíztam a sikerben. De aztán sikerült. Azt hiszem, a mélypontot kellett elérni hozzá, hogy így tudjak dönteni.
2011. aug. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha igazán szeretted minden hibájával és baromságával, tudatosan nem lehet. Mert létezik olyan szintű kötődés, bármit csinál, akkor is szeretni fogod, ha a hibáira fókuszálsz. Rohadt nagy közhely, de ezt tényleg csak idő oldja meg. Egyébként nagyon sok helyen látom a kérdéseidet és nagyon sajnálom a helyzeted, de ideje lenne elkezdeni túllépni, mert nagyon nem működik a dolog.
2011. aug. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most még jött egy utolsó reménysugár az újrakezdésre, úgyhogy a "kiszerető projekt" felfüggesztve :))
2011. aug. 14. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!