Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok tippeket, hogyan...

Adnátok tippeket, hogyan lehet egy türelmetlen, hirtelen embert nyugodt beszélgetésre bírni?

Figyelt kérdés
A barátommal el kell beszélgetnünk komolyan a kapcsolatunkról. Ez persze nem lesz egy laza beszélgetés, sok dologban nem fogunk egyetérteni, én viszont fontosnak tartom, hogy mindent nyugodtan, éretten vitassunk meg. Ő sajnos viták alkalmával folyamatosan félbeszakít, felemeli a hangját, és a kritikát egyáltalán nem tűri, a hibáit (legalábbis ekkor) nem látja be sosem. Amikor kiabál, sokszor elsírom magam, amit nagyon rosszul tűr, néha gúnyolódik rajta (utánoz). Így természetesen eredménytelen az egész beszélgetés. Mit tehetnék, hogy felnőttként tudjunk vitázni? Keverjek nyugtatót az italába?:P Tippeket várok!

2011. aug. 13. 17:03
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Okéoké, nyugi, köszi a válaszokat meg az aggódást:) De ne túlozzunk, higgyétek el, hogy sosem bántana, még egy legyet sem csap le. Csak hangos.
2012. jan. 28. 13:53
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy nem bánt,megaláz,kigúnyol,az is bántás,roszabb az erőszaknál,nem kell ütni a bántáshoz,rosszabb a lekiterror,hogy szarnak érzed magad,ő meg elnyom,kisajtol,te de tudod,mi segíteni próbálunk.Én nem maradnék olyan kapcsoltban ahol csak bőgve ordítva kommunikálhatok,mert amúgy nem hallgatnak meg,és leszarják az érzéseimet is.
2012. jan. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Én ilyen apa mellett nőttem fel,anyám egész életében kinyalta a seggét,de nem változott meg.Ez sem fog szerintem,nagyon úgy néz ki.Szóval szerintem hagyd el.Ha nem teszed,akkor meg is érdemled,amit kapsz tőle.És hagyd a taktikákat,egy kapcsolat elvileg nem erről kéne,hogy szóljon...
2012. febr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Én nagyon megtudlak érteni, és értem azt a mondatodat is hogy ezt leszámítva egy főnyeremény. Én is ilyen pasit fogtam ki magamnak. :-) Szerintem az, hogy elhagyod meg se forduljon a fejedben, ha ezen kívül minden tökéletes a kapcsolatotokban. Nálunk ez a helyzet. Sajnos tanácsot nem tudok adni hogyan csítísd le mert még nekem sem sikerült rájönni mi a titka. Egyszerűen ilyen természetük van, sajnos. Ez nem azt jelenti hogyha kiabál veled akkor le is fog szúrni előbb utóbb, ez egy nagy baromság. Ezt a többi válaszolónak is írom. Sok szerencsét a beszélgetésekhez! Ha rájöttél mi a titka, szólj nekem is! :-D
2012. febr. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Ja, utolsó voltam (17:36), még annyit hogy nálunk volt olyan hogy egy vitába keveredtünk közlekedési eszközön és ott kussolt. :-D Általában (ezt egy barátnőm tanácsolta - nála bevált) nevetni szoktam rajta és még tovább "idegesíteni" úgy mond pl h nevetek és megkérdezem tőle hogy ideges vagy? de miért vagy ideges? ne legyél ideges. Mondhatni kigúnyoltam és előbb utóbb lenyugodott. Nálam eddig ez vált be.
2012. febr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Csak gondoltam, leírom, hogy szakítottunk.

Nem csak a fentiek miatt, de az is közrejátszott természetesen. Most, hogy újraolvastam, igazán örülök, hogy "megszűnt" a probléma. Legközelebb egy nyugodt, kiegyensúlyozott férfit fogok keresni.

2012. júl. 6. 20:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!