Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok tippeket, hogyan...

Adnátok tippeket, hogyan lehet egy türelmetlen, hirtelen embert nyugodt beszélgetésre bírni?

Figyelt kérdés
A barátommal el kell beszélgetnünk komolyan a kapcsolatunkról. Ez persze nem lesz egy laza beszélgetés, sok dologban nem fogunk egyetérteni, én viszont fontosnak tartom, hogy mindent nyugodtan, éretten vitassunk meg. Ő sajnos viták alkalmával folyamatosan félbeszakít, felemeli a hangját, és a kritikát egyáltalán nem tűri, a hibáit (legalábbis ekkor) nem látja be sosem. Amikor kiabál, sokszor elsírom magam, amit nagyon rosszul tűr, néha gúnyolódik rajta (utánoz). Így természetesen eredménytelen az egész beszélgetés. Mit tehetnék, hogy felnőttként tudjunk vitázni? Keverjek nyugtatót az italába?:P Tippeket várok!

2011. aug. 13. 17:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt hallottam hogy célszerű annál halkabban beszélni minnél jobban ordít. ( még nem próbáltam)
2012. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki ezt, nálam bevált:

Ha félbeszakít, vagy ordítani kezd, hallgass el. Rezzenéstelen arccal, mereven (szigorúan, ha megy) nézz rá továbbra is, egész idő alatt, amíg tombol. Elképzelhető, hogy zavarba jön attól, hogy nem reagálsz a dühkitörésére, sem szóban, sem metakommunikációs jelekkel (tehát nem kezdesz el például sírni vagy forgatni a szemedet, stb.). A fontos az, hogy amíg ordít vagy sérteget, próbálj másra figyelni. Mondj magadban verset, számolj, gondolj valami teljesen másra, stb. Ne érjen el hozzád a dühe, ne borítson ki. Borzasztó nehéz dolog uralkodni magunkon, ha a másik veszekszik, ordít vagy gúnyol. De ezekre ne reagálj, csak a mondanivalódra koncentrálj. Amikor megint csönd lesz, normális hangnemben kérdezd meg: "Folytathatom onnan, ahol félbeszakítottál?" Ha erre megint ordítani kezd, hagyd, hogy tomboljon, majd egy idő után újra tedd fel a kérdést. Ezt addig kell játszani, amíg végre le nem csillapodik annyira, hogy azt mondja: igen, folytathatod. Ez a "játék" akár órákig is tarthat, de a végére csak elmondod majd neki, amit akartál.

2012. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
De ha ilyen idióta, akkor miért vagy vele?
2012. jan. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Én bár közel sem ilyen a helyzet,de ha valami lényegeset akarok mondani rólunk a férjemnek, akkor szólok neki, hogy még ma, nemsoká szeretnék vele nyugodtan beszélni valamiről. Sikerül is mindig, de mondom nálunk nincs különösebb vész. A barátod lehet, hogy érzi, hogy olyanokat mondanál neki, amin ő nem akar változtatni, nem akar fáradozni ilyesmivel, ez lehet a gond.

MIndenesetre szerintem is a leveles ötlet az jó. Írd le neki, és várd el azt is, hogy válaszoljon, akkor amikor nyugodt, szóban, vagy írásban, de tiszteljétek meg egymást ennyivel. Adj neki némi időt, ne hagyd szabadon a teret, mert akkor elmarad. Figyi úgy 2-3 napon berül jól esne ha válaszolnál oké ? Valahogy így. Ha túl sok időt hagysz is elmaradhat, túl kevés pedig nyomást tesz rá.


Ezzel az a gond, ha már megbeszélni se nagyon lehet vele, akkor képzeld el, ha ez sikerülne, de tennie kellene valamit a kapcsolatért, az még nehezebb lesz neki.

Még szerencse, hogy még csak a barátod, arra az esetre, hogy ha nem sikerülne az egész, akkor tovább tudnál lépni könyebben , bár lelkiekben, érzelmileg mindenféleképpen nehéz, de mindenki megérdemli a boldogságot, és nem kell kapaszkodni valamibe ami a másik félen is múlik, és nem tesz érte. Ezt meg kell értsd.

2012. jan. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

én fokozatos adagolnám, nem egyszerre minden rázúdítva. Szerintem az a legcélravezetőbb. És végig éreztesd és tudasd vele, hogy nem kell kiborulnia, mert ez a beszélgetés a problémáitok megoldására irányulna, nem pedig a helyzet elmérgesítésére. :)

Sok sikert.

2012. jan. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
a leírtak után bármennyire is szeretném, nem akarnám magam tönkretetetni vele, megalázó, ahogy viselkedik. Legközelebb leüt, ha bemérgesedik?
2012. jan. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket! Szerintem étterembe fogom elvinni, és meg is mondom neki, hogy miért. Az, hogy megvárom, míg lehiggad, azért nem működött, mert egy bizonyos hangerő felett (mondjuk azt, hogy ordít, nem mondanám, inkább kiabál) kiöli a fejemből a gondolatokat, érveket. Úgyhogy onnantól gyakorlatilag csak ő beszél.

Viszont nem hiszem, hogy ezért szakítanék vele (egyelőre), mert ezt leszámítva főnyeremény:) Ilyen szempontból viszont még érnie kell, az biztos. Sajnos a szülei is ilyen "vehemensek"..:/

2012. jan. 27. 17:34
 18/26 anonim ***** válasza:

Jujj biztos, hogy egy éttermi együttlétet ezzel akarsz elrontani ? Mert lássuk be, ha símán nyugodtan is működik a beszélgetés, de nem valami étkezés közben kellene szerintemmegejteni.

Én ezt tuti nem tenném !

Nálunk az fontos, hogy evés közben tényleg semmi problémáról ne beszéljünk.

Úgy más, ha ott nem beszéltek erről, csak megpróbáljátok egymás társaságát élvezni, és utána pedig beszélni arról hogyan tudnátok a problémáitokat megoldani.

FOntos, hogy tudja, hogy te nem panaszkodni ülsz le ezzel a beszélgetéssel, és nem szapulni őt, hanem, hogy hátha egyezőre tudtok jutni a jövőtöket illetően ki mit vár el.Probléma megoldásként, nem veszekedésként.

2012. jan. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
ezt leszámítva főnyeremény? te igen szerelmes lehetsz
2012. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Főnyeremény,megaláz,kigúnyol,majd kkor is nevezd főnyereménynek mikor kivert foggal visznek a korházba
2012. jan. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!