Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom a párom gyerekét....

Utálom a párom gyerekét. Hogyan tudnám távol tartani?

Figyelt kérdés

1 éve ismerkedtem meg a párommal, akinek van egy lánya az előző házasságából. Ezzel még nem is lenne semmi probléma, mivel általában nincs bajom a gyerekekkel. Ez a lány viszont elmebeteg. 10 éves és ott tesz keresztbe, ahol tud. Az utolsó csepp az volt a pohárban, amikor a kutyám fekhelyébe rágógumikat tett és azok beleragadtak a szőrébe.


Az apjával már beszéltem erről és nekem adott igazat, hiszen ő is látja a történteket, de nem szeretné teljesen megszakítani a kapcsolatot a lányával. Szerintetek mit csináljak? Ráadásul házasságot is tervezünk, de néha már erősen elgondolkodom a kis szörnyeteg miatt...


26N


2011. aug. 15. 17:33
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
65%

Ilyen formán gonosz ember sincs csak beteg...

Egy ekkora gyerek, meg már a kisebb is igenis tudja mi a jó és mi a rossz! Tehát ha ilyet tesz akkor igenis ártani akar. Vagy lehet hogy csak én voltam ilyen korban zseni hogy eszembe sem jutott volna ilyeneket csinálni...

2011. aug. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
48%
Lehet, hogy te nem kerültél ilyen helyzetbe, hogy ezt csináld. Én bizony majdnem magamra gyújtottam a házat ilyen idősen, és nem azért, mert buta voltam, vagy mert gonosz, csak fel akartam hívni magamra a figyelmet. Nem véletlenül 18 év a felnőttség határa, egy ennél fiatalabb (főleg egy kisiskolás) még nem tudja teljesen értékelni mi a rossz és a jó. Nyilván nem figyeltek teljesen rá, ha sikerült neki összerágóznia azt a tárgyat, tehát figyelemfelhívásnak tökéletesnek tűnik gyerekfejjel.
2011. aug. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
65%

Ó hidd el volt nekem is elég bajom. Az én szüleim nem váltak el, sokkal rosszabbat csináltak, együtt maradtak és ölték egymást naponta amíg fel nem nőttem. Ezen kívül én volt az egyedüli kisgyerek a családban, mindenki a felnőttes dolgaival volt elfoglalva. Mégsem jutott volna eszembe ilyet csinálni, vagy ha igen akkor tisztában voltam vele hogy ezt nem szabad és rossz.

Meg még csomó gyerek van akinek nincs tökéletes élete. Mégsem gyújtja magára mindegyik a házat. Legközelebb mi lesz, megmérgezi a kutyát? Hát aranyos kislány, nem tehet semmiről, nem? Egy 3-4-5 éves, na az még nem nagyon tehet róla. Egy kutya például egy 2-3 éves szintjén van és ha megharap valakit akkor nem egyértelmű mindenkinek, hogy nem ő a hibás. De egy 10 éves kölyök ártatlan csak mert nincs tökéletes élete? Na persze. Tehát egy kutyának szinte több esze van mert felmerül az emberekben hogy ő hibás lehet? M

Az apjának joga van a barátnőhöz.

2011. aug. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Miért én vagyok egyből a hibás? Az meg sem fordul néhány válaszoló fejében, hogy nem alapból utáltam, hanem a tettei miatt jutottam erre a szintre...?


Eleinte teljesen normális, kedves voltam, igyekeztem a kedvében járni (nem ugráltam körbe, de pl. mielőtt átjött, megvettem a kedvenc csokiját, fagyiját, kikölcsönöztem a tékából a kedvenc filmjeit stb). Nem is akaszkodom rájuk. Sokszor míg az apjával van, én elintézem a saját dolgaimat, esetleg lemegyek edzeni, kutyát sétáltatni. Azt gondolom eddig teljesen normálisan viselkedtem.


De azért van egy határ. Mostmár egyáltalán nem vagyok kedves, alig szólok hozzá, mert ha már meglátom, felmegy bennem a pumpa. Egyszerűen nem tudok ezzel mit csinálni.

2011. aug. 15. 18:15
 15/32 anonim ***** válasza:
65%

Ó hidd el volt nekem is elég bajom. Az én szüleim nem váltak el, sokkal rosszabbat csináltak, együtt maradtak és ölték egymást naponta amíg fel nem nőttem. Ezen kívül én volt az egyedüli kisgyerek a családban, mindenki a felnőttes dolgaival volt elfoglalva. Mégsem jutott volna eszembe ilyet csinálni, vagy ha igen akkor tisztában voltam vele hogy ezt nem szabad és rossz.

Meg még csomó gyerek van akinek nincs tökéletes élete. Mégsem gyújtja magára mindegyik a házat. Legközelebb mi lesz, megmérgezi a kutyát? Hát aranyos kislány, nem tehet semmiről, nem? Egy 3-4-5 éves, na az még nem nagyon tehet róla. Egy kutya például egy 2-3 éves szintjén van és ha megharap valakit akkor nem egyértelmű mindenkinek, hogy nem ő a hibás. De egy 10 éves kölyök ártatlan csak mert nincs tökéletes élete? Na persze.

Az apjának joga van a barátnőhöz.

2011. aug. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
23%
De a gyereknek is joga van az apjához. Nyilván valami nagy lelki defektje van, ha így akarja felhívni magára a figyelmet, de erre nem az a jó válasz, hogy akkor válasszuk el az apjától. Meg kell nevelni, de attól még az apjának ott kell mellette lennie. Mint említettem, én is csak azokra a barátnőkre haragudtam, akik úgy bántak velem, pedig én aztán tényleg nagyon kedves voltam minddel. De itt elsősorban a kérdezővel van baj, ha a gyereket SZÁNT SZÁNDÉKKAL el akarja választani az apjától. A férfihoz a kicsi is hozzá tartozik, vagy elfogadja, vagy megszökik. Jobb vele jóban lenni, mert egy normális apuka, bármennyire neveletlen a gyerek, úgyis őt választja.
2011. aug. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
72%

Ja csak a gyereket senki nem akarja elválasztani az apjától.

Azt meg már egy gyerek is felfogja, hogy nem mindenki kedveli őt a világon, ez nem azt jelenti hogy az apját elveszi, ezért nem kell felgyújtani a házat.

2011. aug. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
64%

"Hogyan tudnám távol tartani?" "de nem szeretné teljesen megszakítani a kapcsolatot a lányával"


Nekem nem úgy tűnik, hogy nem akarja megszakítani köztük a kapcsolatot... Szeretettel, de keményen kell nevelni, nem ilyeneken gondolkodni.

2011. aug. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
62%

Na ez az, pontozzatok csak le, imádom ezt!!!

Miért is? Jaaa, hogy nem azt írtam, hogy babusgassa egész nap, mert majd attól megszereti?!

Hát elmondanám, hogy ha alapból egy elkényeztetett kis fruska, akkor nem fog megváltozni, esetleg nagykorára finomít egy kicsit a megnyilvánulásain, szóval ilyen nagy családi rendezvényeken elvisel majd, de ennyi. Szerintem ami nem megy, azt nem kell erőltetni.

Megmondjam, hogy honnan tudom? Mert nekem is van mostohaanyám és kiskoromban nagyon utáltam őt...MINDEN OK NÉLKÜL! Pedig kedves volt mindig hozzám, normálisan viselkedett, mégis az volt, hogy ahol csak tudtam, keresztbe tettem neki. Aztán felnőttem. Elviseljük egymást és ennyi, de miután észrevette, hogy nem a szívem csücske, szerencsére nem erőltette a találkozást. Apuval tartottuk / tartjuk a kapcsolatot, de ő is tudja, hogy a felesége nem kell oda harmadik keréknek, de mondom, ő sem érzi szükségét, hogy együtt legyünk.

Most már állítottam magamon, mert látom tényleg, hogy normális nő, ártani nem ártott sosem, úgyhogy elvagyok vele.

21/L

2011. aug. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
62%

Tudod te, hogy mit jelent az a szó, hogy elmebeteg? Hogy mikor lehet alkalmazni egy 10 éves kislányra? Megértelek, hogy dühös vagy, a dühös jogos is lehet, de akkor sem szabad így megnyílvánulni egy gyerekről - neked kéne a több eszednek lenni, mert te vagy a felnőtt!


Ez a kislány sokkal valószínűbb, hogy féltékeny, és nagyon fél, hogy elveszíti az édesapját (is) miattad. Miután csonka családban él, már átélt kicsiként egy válást (vagy halált), nagyon sok szorongás és feszültség lehet benne, amellyel - mivel hogy gyerek még - nemigen tud mit kezdeni. Emiatt csinál ilyen dolgokat, amelyek valóban nem szépek, csakhogy egy GYEREK cseleketei!


Családterápia volna a legjobb, ha valóban együtt akartok élni, illetve a kislánynak egy gyerekpszichológus vagy pszichiáter egy időre, mert a jelek szerint erősen megviselte a szülei válása (vagy az édesanyja halála, ha a párod özvegy és nem csak elvált). Azt ugye tudod, hogy a házasságkötés után neked kell(ene) a kislány életében a gondoskodó, felnőtt nő, a szülő szerepét betölteni, az édesanyja helyetti mostohát - ami nem mindig rossz, ha a mostoha ELÉG JÓ ANYA tud lenni. Ehhez még gyereket sem kell szülni, csak a szívedet megnyitni és szeretni a gyereket.


A kislánynak nagy szüksége volna rád, és nem arra, amit most csinálsz. Nagyon erősen javaslom a családterápiát és a gyereknek a szakit!

2011. aug. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!