Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek? Férjem el akarja...

Jutttka kérdése:

Mit tegyek? Férjem el akarja vetetni a gyereket én pedig meg akarom tartani!

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a férjemnek előző házasságából már van 2 lánya. Nekünk meg egy 2 éves kisfiúnk. Anyagi helyzetünk nem túl rózsás (lakáshitel stb. ) Én ennek ellenére nagyon szeretném ezt a babát (6 hetes). Ő hajthatatlan mert azt mondja hogy kilátástalan a helyzetünk most is, napról-napra élünk. Ha meg megszületik a gyerek még rosszabb lesz. Én nem így gondolom, mert már szeretem ezt a babát. Kérlek írjátok le a véleményeteket, válaszotokat.
2011. jan. 27. 15:25
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
86%

2 gyerek nem sokkal többe kerül, mint egy, hiszen az elsőhöz már mindent megvettetek. Az új adózási rendszer miatt még jól is járhattok anyagilag.


Én nem vetetném el. Nemrég vetéltem el sajnos... :(

2011. jan. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
69%

+12.500,-

+10.000,-


ennyivel lesz több egyelőre utánna a meghosszabbitott gyes.


félre ne érts nem vagyok anyagias de látom hogy emiatt borult a bili. sok mindent nem kell venni az új babának ha nem adtatok el semmit a kisfiú után de a kérdés csak az hogy Ő hogy viseli hogy a terhek - vagyis a család eltartása- az Ő vállát nyomják


ha tudsz segits be adjatok el valamit v. ha a lakás hiteles költözzetek el.


Összejött- becsúszott a baba? mert ezek alapján gondolom Ő abba se egyezett volna bele hogy a fog. gátlót abbahagyd v. eleve sarkallt volna hogy szedd .


Sajnos igaza van a férjednek ez túl nagy teher most nektek.


Próbáljatok valamit pénzzé tenni mert ahogy most kinéz beteg se lehet mert akkor a táppénzből éhenhaltok.


Sajnálom a férjednek van igaza.

2011. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ügy... Én úgy gondolom, hogy mindig vannak emberek, akik még rosszabb helyzetben vállalnak gyereket, ez elsősorban nem anyagi kérdés, bár az is nagyon fontos. Nem tudom, milyen a kapcsolatotok, mi lesz, ha te megtartod a babát, el tudja-e fogadni a férjed, együttmarad-e veled. Ha bízol benne és úgy gondolod, hogy később kitart melletted, én nem vetetném el azt a babát, főleg, hogy már megszeretted. Remélem, megoldódik a vitátok és egy babával lesztek gazdagabbak.
2011. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
74%
Előzővel egyetértek. De azt nem hiszem, hogy számíthat a mi véleményünk.
2011. jan. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
18%

Ha meg akarod tartani a babát, akkor tartsd meg, de neveld egyedül, a tartásáról is gondoskodj egyedül.

Már teherbe esned se kellett volna, és akkor most nincs gond. Egy másik embernek a nyakába varrni egy gyereket, anélkül, hogy akarná, szerintem nem tisztességes eljárás.

Okos és felelős férjed van.Tudja, hogy a költségvetés nem bír eltartani még egy gyereket.Akit persze nem csak etetni, ruházni, hanem taníttatni is kell, ha eljön az idő. Miből?

Te talán versenyezni akarsz az exével?

2011. jan. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg nem kerül sokkal többe 3 gyerek mint 2! Én megtartanám mindenképpen! Én is nemrég vetéltem el!
2011. jan. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, végül úgy is te döntesz, csak vállalnod kell a következményeket. Kényszeríteni úgy sem tud, hogy elvetesd. Max megzsarol, hogy elhagy, és mondjuk meg is teszi, de a baba életéről a nő dönt.

Ha nem kéne mondjuk gyerektartást fizetnie, akkor mindjárt jutna 2. babára. Ha ugyanolyan nemű lenne a baba, akkor 10-14 éves koráig meglenne mindene a nagyobb tesótól. Azután már nyavajogna saját göncért. A pelenkát kell kifizetni, ami 3-4 hónap után lecsökkenhet napi 3-4 darabra (az már tényleg nem sok), 2 éves korától még az se, főzől neki te, így baba kajára se kell költeni. Pár éves koráig meg annyit eszik mint egy veréb.:D Az iskolában használhatja a nagyobb testvér tankönyveit, csak a füzeteket kell megvenni. Persze saját ágy kell neki majd, íróasztallal és bútorokkal...de használtas bolt is van a világon. Ha egyneműek, lehetnek egy szobában, ha külön neműek, egy szekrénysorral elválasztod a szobát...mindent meg lehet oldani, 2 gyerekre is össze lehet kapargatni a pénzt, mindent lehet, csak akarni kell.

2011. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét oldaról meg lehet indokolni a dolgokat,de én mondok ennél sokkal fontosabb "valamit".


A férjed gondoljon bele,hogy ha elveteted a babát,akihez már most ragaszkodsz (teljesen érthetően),akkor utána ezt hoyg fogod lelkileg feldolgozni?? Hogy fog ezután a kapcsolatotok alakulni?

Ha megtartjátok,akkor valószínűleg nagyon össze kell húzni a nadrágszíjat.

Neked pedig abba kell belegondolnod -hogy egy kicsit racionális oldalról is megközelítsem a dolgokat - hogy mi van ha valamelyikőtökkel történik valami?

Vannak tartalékaitok? Akkor is lesz mit enni adni mindkét gyereknek?

Mert sajnos erre is gondolni kell.


Az egy dolog,hogy most még tán éppen futná anyagilag.


Az a helyzet,hogy itt nem lehet jó tanácsot adni!

Ezt nektek kell megbeszélni.

Minden lehetséges dolgot ,körülményt stb át kell beszélnetek.

2011. jan. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

jogos az utolsó érvelés is hogy nem kell külön ruha meg sok kaja de vegyük azt hogyha a nagy egy év múlva oviba megy és elkap minden második héten egy betegséget gyógyszerre tellik-e majd.


ha apuka leesik a lábáról akárcsak egy virus miatt és / vagy ne adj isten eltörik a lába -6 hét gipsz- ki tartja el a családot??????????? provi--ent hitel? v. utca.


Ő is ember bármi történhet.... ha már két gyerek lesz beteg ????? ne ragozzuk.

2011. jan. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
90%

Mi az, hogy a férje nyakába akar varrni egy gyereket??? Hogy lehet ilyet írni, nem értem. Nem együtt csinálták azt a babát? Nem ő a férje, aki elméletileg jóban rosszban kitart mellette? Becsúszott a baba, van ilyen, sok más házaspárnál előfordul, akik nem akarnak még vagy már gyereket. És valaki úgy dönt, nem akarja megölni, valaki pedig elveteti, ennyi. Úgyis a nő dönt egyébként. Én nem vetetném el. Lehet, azért vagyok ilyen érzékeny erre a témára, mert most babát várok.

Kedves kérdező, neked kell döntened, de számolnod kell azzal, hogy lehet, a férjed nem tart ki melletted... Bárhogy is döntesz, remélem, helyesen és nem bánod meg később.

2011. jan. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!