Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csak egy nő döntheti...

Miért csak egy nő döntheti el, hogy megakarja e tartani a gyereket vagy nem?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mások véleményére is, hogy mit gondoltok arról ha egy nő megtartja a gyerekét a férfi pedig határozottan abortuszt akar és a vége az lesz, hogy a nő követeli a gyerektartást meg, hogy viselkedjen apaként a gyerekével, de fordított esetbe ha a nő nagyon nem akarja a babát a férfi viszont igen akkor elmegy abortuszra és kész, semmi dolga többet a gyerekre a férfi hiába kéri arra, hogy ne tegye. Egy gyerekcsináláshoz két ember kell és ugyanakkora mind a kettőnek a felelőssége. Szerintem ez nagyon igazságtalan a férfiakkal szembe. Már régóta kíváncsi vagyok, hogy ezt ki hogy gondolja.
2011. júl. 22. 13:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy gondolom, hogy nem ugyanakkora a felelősségük, a nőké nagyobb. És úgy célszerű és helyes, ha az irányít, annak van nagyobb beleszólási joga, akié a nagyobb felelősség.
2011. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

A gyereket a nönek kell megszülnie, ezért nagyrészt övé a döntés joga.

A férfiak meg inkább akkor gondolkodnának, amikor lefekszenek valakivel, és nem védekeznek, utána már késö. (Rengetegszer lehet olvasni, hogy a gumit "nem szeretik", inkább a megszakitással "védekeznek" - és ha terhes lesz a nö. akkor meg vannak döbbenve.


Viszont azt én sem tartom szépnek, ha egy nö igy akar megfogni egy férfit - és az általában nem is sikerül.


A férfinek ugyan ilyen esetben kell fizetnie gyerektartást, de a nönek ott a gyerek, aki napi 24 órás felelöség, és a költségeket a gyerektartás közel sem fedezi.

2011. júl. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

1. mert az ő teste,ő hordja ki a gyerkeket és ha rosszul jár akkor neki nem lehet több gyereke.

2.neki kell megbírkózni a lelkiismeretével.

3.az abortusz gyilkosság,mindenkinek joga van az élethez.


Az szerintem is szemétség,ha egy nő mindenáron teherbe esik,hogy így fogja meg a pasit,de ha véletlenül esik teherbe és nem egy friss kapcsolatról van szó,hanem régóta együtt vannak akkor igenis vállalja a felelősséget.

és ha szakad a gumi vagy ilyesmi akkor még mindig ottvan a 72 órás tabletta.

2011. júl. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon nehéz kérdés, már én is sokat gondolkoztam rajta. Az tény, hogy a nő testében megy végig egy nagyon komoly változás, neki kell végig csinálni a terhességet, a szülést, az ő teste változik, de nyilván a férfi nem tehet róla, hogy ő ezt nem tudja átvállalni. És abban biztos vagyok, hogy vannak férfiak akiket nagyon megvisel, ha akaratuk ellenére lesz elvetetve a baba. Viszont nyilván az is borzasztó, ha egy nőt arra kényszerítenek, hogy kihordjon egy babát, akit nem szeretne.

Akárhonnan nézzük, valaki nagyon komoly sérülést szenvedhet, és ez lehet a férfi is. Ez tipikusan olyan kérdés, amiben nem lehet igazságot tenni.

Az tény, hogy ha előre megbeszélik, hogy a férfi nem akarja a babát, és a nő ennek ellenére megtartja, akkor tényleg nem fair gyerektartást követelni.

Ez bármelyik fél szemszögéből nézve nagyon rossz helyzet.

2011. júl. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, ez valahol igazságtalanság. De így alkotta meg a természet, hogy a nő hordja ki a gyermeket, ő szenvedi meg a terhesség és szülés minden szépségét és árnyoldalát,ha ebből a szemszögből nézzük, ez is igazságtalanság, hisz hiába közös gyermek, akkor is csak a nő szenved a szüléssel, ezáltal a nő akarata az elsőbbrendű. Ezzel nem tudunk mit tenni. A kutya ott van elásva, hogyha bármelyik fél is úgy gondolja, hogy nem akar gyereket, akkor bizony védekezni kell.
2011. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

Van egy mondás erre (nem biztos, hogy szó szerint idézem):

"Egy nő mindent megtesz azért, hogy legyen gyereke vagy hogy ne legyen."

2011. júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

"Egy nő két dologért képes bármit megtenni: hogy legyen gyereke, és hogy ne legyen gyereke."


Nem kijavítani akarlak, utolsó, csak én így ismerem :)

2011. júl. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Én most terhes vagyok, novemberbe fogok szülni. Véletlenül estem teherbe és a párom nagyon nem akarta ezt a babát. Bármit megtett volna azért, hogy abortuszra menjek, de én ezt nem tudtam volna megtenni, mert úgy éreztem megölöm a gyerekemet. Megtartottam a babát és mivel ezt ő nagyon nem akarta ezért eszembe se jutott, hogy még csak a nevét is kérjem tőle a gyerektartást meg főleg nem. Ez csak is az én döntésem volt. Tudom ha ez fordítva lett volna én abortuszra mentem volna hiába mond akármit én semmit nem akartam volna ettől a gyerektől. Ő csak is az én kislányom és senki másé. Nem követelhetem tőle, hogy az apja legyen ha ezt nem akarja és sokan elítélnek ezért, mert akkor legalább a gyerektartást stb. Szerintem inkább ne legyen apja a gyereknek, minthogy ilyen legyen neki akit úgy kell rákényszeríteni, hogy az legyen.
2011. júl. 22. 13:58
 9/22 anonim ***** válasza:

A nő hordja ki, szüli meg és neveli fel a gyereket. Az apa bármikor leléphet -és akárhonnan nézzük, ez sokkal gyakoribb.a nő haláláig ANYA lesz, ha szül. Az apák sokszor "lemondanak" erről a kiváltságról, hogy ők szülők lehetnek, és tesznek a gyerekre.

Ezért dönt a nő. Nehogy már azért hordjak ki egy gyereket, mert egy pasi azt akarja. Megszülöm, aztán pár év múlva meggondolja magát, nem kellünk neki, és lelép? Volt már rá példa nem egy, uyge? ...

2011. júl. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled, minden elismerésem a tiéd, gratulálok a döntésedhez!!! SOK BOLDOGSÁGOT NEKED!!!
2011. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!