Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom a párom gyerekét....

Utálom a párom gyerekét. Hogyan tudnám távol tartani?

Figyelt kérdés

1 éve ismerkedtem meg a párommal, akinek van egy lánya az előző házasságából. Ezzel még nem is lenne semmi probléma, mivel általában nincs bajom a gyerekekkel. Ez a lány viszont elmebeteg. 10 éves és ott tesz keresztbe, ahol tud. Az utolsó csepp az volt a pohárban, amikor a kutyám fekhelyébe rágógumikat tett és azok beleragadtak a szőrébe.


Az apjával már beszéltem erről és nekem adott igazat, hiszen ő is látja a történteket, de nem szeretné teljesen megszakítani a kapcsolatot a lányával. Szerintetek mit csináljak? Ráadásul házasságot is tervezünk, de néha már erősen elgondolkodom a kis szörnyeteg miatt...


26N


2011. aug. 15. 17:33
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

De hát én nem akarok az anyja lenni. Van neki saját anyja. Még saját gyerekhez sem érzem magam készen, várni szeretnék ezzel min. 5-6 évet. Ettől függetlenül jó lenne vele jóban lenni, de ez már túlzás, amit művel.


Egyébként nem gondolom, hogy mentség a tetteire az, hogy még csak 10 éves. Az én szüleim is elváltak, ráadásul elég zűrös életünk volt, apámnak is lett új felesége, és - ha bár nem szerettem és nem jópofiztam - eszembe sem jutott hasonló dolgokat művelni.


A kislánytól sem azt vártam el, hogy imádjon, de a gonoszkodást nem tűröm hosszú távon.

2011. aug. 15. 19:16
 22/32 anonim ***** válasza:
80%
Ne bántsátok már a kérdezőt ilyen vehemenciával! Nem azt írta, hogy el akarja szakítani a gyereket az apjától, hanem távol akarja tartani magától, ami szerintem akár indokolt is lehet. Ráadásul az apuka is elismeri, hogy a lánya lehetetlen dolgokat művel, tehát nem a kérdező "agyszüleménye" a probléma. Igen, sajnos vannak olyan gyerekek, akik gonoszak, mindig is voltak ilyenek, a mi gyerekkorunkban is, meg száz éve is, akiknek úgysem jó semmi, lehetsz vele bármilyen kedves, akkor is egy "gonosz törpe". Szerintem ebben az esetben először is beszélni kellene a kislány édesanyjával, hogy tud-e egyáltalán ezekről a dolgokról, tisztában van-e azzal, hogy a gyerek minden ok nélkül tesz keresztbe az apuka párjának. Ha tudja, és nem tesz semmit, akkor ez a vonal nem játszik. Ha viszont kommunikációképes, akkor meg kéne kérni, hogy beszéljen a gyerekkel, hogy ez nem célravezető, és főleg azt, hogy nem bántunk másokat ok nélkül. Ezt nem szabad szó nélkül hagyni és arra fogni, hogy ez normális reakció, mert nem az. Az normális, ha eleinte távolságtartó, ha morcos, ha nem ugrik a nyakába a "mostohának", de ha elnézik neki, hogy gonoszkodik, akkor ezt elfogadhatónak fogja tartani az élet minden területén. Ha a szeretetteljes fogadtatás ellenére a gyerek nem hajlandó normálisan viselkedni, akkor csak az a megoldás, hogy az apuka kettesben találkozik a gyerekkel és nem viszi haza a közös lakásba. Szervezzenek programokat, ebédeljenek kifőzdében, aztán este vigye haza az anyjához. Egy idő után a gyerek megtanulja, hogy a másik ok nélküli bántása nem bocsánatos bűn, amit elnéznek neki mert gyerek. Lehet, hogy macerás dolog, meg kényelmetlen, de azért az sem normális, ha egy gyerek meg akarja szabni az apjának, hogy lehet-e barátnője, illetve szét akarja marni őket. Én is elváltam, természetesen nem jöttem volna össze soha olyan pasival, aki alapból nem jön ki a gyerekeimmel, de az is tény, hogy nem tűrtem volna el a fiaimtól, hogy valakit ok nélkül ki akarjanak utálni. Volt olyan helyzet, hogy bizony a barátomnak igaza volt, mert a fiam szemtelen volt és nem fogadott szót, de olyankor nem az a megoldás, hogy a gyerek pártját fogom csak azért mert a gyerekem. Szerencsére a fiaimmal ilyen "kiutálásos" gond nem volt, ők alapvetően nyitottan állnak hozzá minden emberi kapcsolathoz, és nekem sem volt gondom a "kapott" gyerekkel, viszont ez nem csak rajtam múlott, hanem a gyereken és az anyján is. De egy biztos, egy jól működő kapcsolatot, ahol a másik fél szeretettel állt a gyerekhez, nem szabad feláldozni csak azért, mert a gyerekre rájön a hiszti és a gonoszkodás. Gyerek, nevelni kell, ha nem megfelelően viselkedik, bizony nem szabad eltűrni, és nem a felnőttől elvárni, hogy mindenben alkalmazkodjon és mindent tűrjön el csak azért mert az még gyerek. Na, lehet lepontozni...
2011. aug. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
75%

Na utolsónál ott a pont!

Nem kell fikázni, látszik, hogy a kérdező igenis normálisan áll hozzá a dologhoz! Ismerjük el hogy nem mindenhol működik az az elv, hogy a kedvességért cserébe kedvességet kapunk! Még ha próbálkozik is szegény.

Ahelyett, hogy itt fröcsögtök, inkább képzeljétek bele magatokat a helyzetébe! Az már tényleg durva, hogy a kutya fekhelyébe rágókat rakni... :O :O

2011. aug. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
37%

hát szerintem ülj le vele és mondd meg neki hogy nem akarod bántani,de rosszul esik neked amikor ilyen rosszaságokat csinál.

és hogy miért haragszik rád?

attól még hogy már te vagy a barátnője,az apukája még így is az apukája marad.

és hogy nem akarod őket elválasztani,de szeretitek egymást,és néha kell hogy picit együtt legyetek.

és hogy nem szeretnél vele haragban élni.

és írtad hogy vettél neki csokit meg fagyit .. szerintem néhány édességgel nem lehet ezt elintézni ..

bár ez csak az én véleményem

13l

2011. aug. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
18%
Akármilyen az a kislány, mindig a gyereke marad. Te meg csak a nője vagy...
2011. aug. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
69%

Ha ilyen a gyerek, a párod minek viszi a közös lakásba? nyilván a gyerek se akar veled találkozni, csak azért kell neki mert muszáj. De miért muszáj? Csináljanak külön programot, vigye ahova akarja és kész. Nekem egy pasi volt, akivel ráadásul még csak találkozgattam, és a lányával is párszor közös program volt. de az a gyerek egy kis tündér volt, nem ilyen rosszindulatú boszorkány.


Szerintem simán be lehet ezt vezetni, minek neked ezt a helyzetet lenyelni. Ne találkozz vele és kész. pár évig el lehet ezt így húzni, aztán ha nagyobb lesz, hátha kinövi a gonoszkodásokat.

2011. aug. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
75%
Azért ez szerintem se normális, amiket leírtál a kislányról. Mármint, hogy miket csinál. 10 éves az már nem olyan kicsi. Nálunk is lett az apukámnak új párja, amikor ennyi idős voltam, és volt bizony amikor nagyon csúnyán megbántott, és ronda dolgokat mondott nekem, sírtam is miatta, de én akkor sem csináltam ilyeneket. Apukám rá szólt, olyankor, hogy fejezze be. Szerintem az apukájának kéne vele elbeszélgetni. Én most már 20 vagyok, és jóban vagyok a mostohaanyámmal nagyon is. Szóval még a kislány is változhat szerintem.
2011. aug. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
67%

megszoksz, vagy megszöksz

nyilvánvalóan a fószer a gyerekét fogja választani helyetted előbb utóbb, magad alatt vágod a fát, ha szét akarod választani őket


az, hogy neked adott igazat, az azt jelenti, hogy nevelni kell, és a fószered akarja is, de nem hinném, hogy minden áron

2011. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
70%

Ha az apja nem lép oda hathatósabban a gyereknek, az nyilván jelent valamit. Vannak rossz gyerekek, vannak lelki beteg gyerekek, vannak szellemileg gyengébb gyerekek, de ha egy szülő AKAR, tud vele mit kezdeni. A férfi nyilván, a szíve mélyén, NEM AKAR. Mi más oka lehet, ha egy felnőtt nem cselekszik? És most senki ne mondja, hogy "nem tud". Francokat. Az ő gyereke, ha akarja minden gonoszkodás után benyomhatja a hideg víz alá. (Én sose tennék ilyet, de láttam már.)

Egyetértek azzal, hogy a gyerek a gyerek, te meg "csak" a nő. Sajnos fájdalmas igazság, hogy téged pillanatok alatt lehet pótolni, a gyereket nem. Nem bántásból írom! A mi családunkban a nőjét választotta apám, ezért MINDEN fontos momentumról lemaradt az életünkben. (első fogak, diploma, esküvő, unokák stb.) Bár az ő döntése volt, a nőt hibáztatja (alaptalanul), és gyűlölködve élnek együtt. Tanmesének szántam.

Nem feltételezem, hogy alapból gonosz voltál a gyerekkel. A társadalomban betöltött pozíciód alapján viszont igenis neked kell megoldani a kérdést. Ha 'elmebeteg' a gyerek, ha nem. Nem csak akkor kell felnőttnek lenni, mikor az előnyeit élvezed. Ezt is be kell vállalni. Konfrontálódni kell ha muszáj, és megoldást találni. Ha te vagy a hibás, ha nem. EZ VAN! Nem menti fel a gyereket, hogy csak gyerek. De nyilván utálja a helyzetet és nem tudja kezelni. Segítenetek kell neki, ha tetszik ha nem.

Ha nagyon kínlódsz keress másik férfit.

Vagy öld meg a kölyköt. (Nyilván most nagy marhaságot mondtam, amit nem gondolok komolyan, de amilyen nonszensz a kérdés, "hogy tudnám távol tartani", olyan a válasz.)

2011. aug. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Mire alakult a helyzet? Jobb lett már?
2013. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!