Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fogadna el a lányom egy...

Hogy fogadna el a lányom egy új apát?

Figyelt kérdés

Hat éve váltam el a férjemtől, a legkisebb lányom még csak tizenegy éves. Nagyon szereti az apját, aki néha meg is látogatja. De az életemben feltűnt egy új férfi, a munkatársam, akivel egy ideje nagyon kerülgetjük egymást. Megért engem és hasonló cipőben jár, mint én.

Nem mondtam még el a kislányomnak, miért váltunk el az apjával. Az exférjem sokszor bántalmazott, lelkileg és fizikailag is. Rengeteg veszekedés volt köztünk. A kis Orsi viszont rettentően ragaszkodik hozzá. A nagyobbik lányom tizenöt éves, ő mindent tud, nem is áll szóba a volt férjemmel.

Nagyon jól érzem magam a kollégám mellett, és bár még semmi egyértelmű nem történt köztünk, egyenlőre csak nagyon jó barátok vagyunk, de látom rajta és érzem, hogy ő többet akar. Én is szeretnék végre egy társat magam mellé. Szerintetek hogyan viselné el a kisebbik lányom, ha nem az apja lenne mellettem?


2011. aug. 15. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is elvált szülők gyereke vagyok, és anyukám 3x házasodott, szóval azt tudom mondani, h: NE akarj nekik új "apukát". Semmilyen gyerekkel kapcsolatos döntésbe ne vond be az új ffit!!! SOHA. Ha bármi konfliktus van mindig neked szóljon a párod, és majd te beszéld meg a lányokkal. A párod sose konfrontálódjon velük, ne apáskodjon. Kvázi haveri viszony legyen köztük, de még véletlen se kapjon döntési jogot a ffi.


Ez a béke záloga. És h a ffi legyen laza. Ekkor nem lehetnek olyan nagy gondok, és persze eleinte ha esetleg összeköltöznétek, mindig a te gyerekeidnek kedvezz pl h milyen kaja legyen. Csak eleinte persze de ha azzal kezded, h körbeugrálod az új párod, meg átalakítod az életeteket miatta abból bakhé lesz, főleg a nagy lánnyal. Az a fontos, h a lányok életében ne változzon semmi.

2011. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ráérsz még erről gondolkodni fél-egy év múlva!!

amikor már tudod h ki-kivel van..és mit akar:)

2011. aug. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
TAlan szervezzetek majd kozos programot, s igy lehetosege van arra, hogy megismerje, tehat ne meglepetes szeruen, es ne varatlanul, keszitsd fel arra, hogy van egy baratod, es valoszinuleg, hogy ez lesz az uj tarsad, mert szukseged van egy tarsra, nem vagy boldog egyedul stb...
2011. aug. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Lehet hogy meg fogja viselni egy kicsit, de szerintem semmiképp sem úgy add be neki hogy ő az új apuka, mert ez neki is rosszul eshet, és szerintem a férjeddel is igazságtalan, hiszen végül is ő az apja.

Szerintem ne hagyd ki a lehetőséget, mert 15 éves gyerek mellett gondolom már nem vagy fiatal, és lehet hogy ez az utolsó esélyed a boldogságra. (Úgy értem párkapcsolatban)

2011. aug. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elváltatok, nem is kisbaba, meg kell értenie, hogy egy felnőtt nőnek vannak igényei, szeretné hogy társa legyen, aki egy felnőtt férfi. Attól ő még szeretheti az apját (főleg ha vele normális a kapcsolata). Szerintem ülj le vele megbeszélni, hogy ez van.... de ne az engedélyét kérd ki, hiszen te vagy a felnőtt, nem élhetsz mártíranyuként évekig, csak mondd el, hogy ismerkedtek és több időt fogsz vele eltölteni.
2011. aug. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elsőhöz, semmiképp ne "új apaként" vezesd fel a dolgot! A lányodnak a volt férjed marad mindig az apja, hiába tett ronda dolgokat veled (azért remélem, a lányodat nem bántotta/bántja?! ), és ha az új férfira kéne "apaként" tekintenie, az sokkal rosszabb lenne. Egyébként szerintem már nem olyan kicsi a lányod, én is kb. ennyi idős lehettem, vagy talán még fiatalabb, amikor anyukám összejött valakivel (előtte kb. 2 évvel mentek szét apámmal), és megértettem, hogy mi a helyzet.
2011. aug. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem,viselné. De arra figyelj,hogy ne apát akarj csinálni az új párból és ne is apáskodjon a gyerek fölött. Elolvastam mit művelt az ex férjed hát undorító de ugye még is az apja. Az új párod inkább "barátja" legyen semmiképp ne "új" apuka.
2011. aug. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!