Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amióta megszülettek a lányaink...

Amióta megszülettek a lányaink, azóta egyre jobban eltávolodtunk egymástól a férjemmel, más pároknál nincs ilyen gond?

Figyelt kérdés

Kevés időnk van egymásra, a két kicsi szinte minden időnket elveszi.Nem tudunk nyugodtan beszélgetni, lehetőségünk nincsen arra, hogy pár órát kettesben legyünk...félek, ha ez így fog folytatódni, minden érzelem ki fog hűlni.

Mi lesz így velünk? :-(


2011. aug. 16. 08:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én is csatlakozni tudok a táborba! :) Nekünk 1 kislányunk van 3 éves volt májusban. Keressetek egy babysittert vagy barátnőt, akire néha rábízhatjátok a gyerekeket és randizzatok úgy mint régen. A napi rutin egy idő után eltávolítja a két embert egymástól. Én is észrevettem már a jeleket, pedig imádjuk egymást, de a gyereknevelés mellett munka van és másodállás is, alig jut időnk egymásra. Az az esti 1-1,5 óra még amit ébren tudunk lenni, miután a kislányunk elaludt. De most úgy döntöttem megfogadom az egyik válaszoló tanácsát és sokszor "csak úgy" odabújok a férjemhez, megpuszilom, megsimogatom. Mindkettőnk kedve jobb lesz szerintem. Javaslom Neked is. Ha a szeretet, szerelem megvan, akkor ez csodákat tud tenni. :)
2011. aug. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok!:-) Én is megfogadom a tanácsaitokat, megpróbálom megoldani, hogy a lányokra valaki vigyázzon,és jobban odafigyelek, hogy a "lopott" időket is kihasználjuk összebújásra, ölelkezésre. Kitartást kívánok akkor mindenkinek, remélem mindenki átjut ezen a nem is annyira könnyű időszakon!!
2011. aug. 16. 09:46
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos a kislányunk. Nincs segítségünk, anyósék 300 km-re, anyukám nincs, aput meg nem érdekli az unokája. :( De 3 hónapos kora óta havonta egyszer unokatesómék eljönnek, és vigyáznak rá. Olyankor mi a férjemmel elmegyünk kettesben valahová. Először ebédelni mentünk, aztán már moziba is.

Mi nem távolodtunk el egymástól, nálunk az a baj amúgy, hogy nem tudom elmondani neki azt, ami a lelkemet nyomja. Mert este fél 10 körül van az, hogy mindketten megfürödve ágy közelbe jutunk. Akkor meg már nem visz rá a lélek, hogy elkezdjem kiönteni a lelkemet. Pedig apukám miatt nagyon jó lenne, mert bánt a dolog.

De amúgy szerencsére más bajunk nincs.

Persze nekem is hiányzik az az időszak, amikor gondoltunk egyet egy péntek este, és elmentünk moziba, vagy pizzázni. Hiányzik az a rengeteg kettesben töltött idő is, a vasárnapi ágyban ebédelések...

De ennek ellenére ugyanúgy szeretjük egymást, igyekszünk minél jobban kihasználni azt az időt, ami a nap végén jut nekünk. A hétvégék jobbak, akkor itthon van a férjem. Olyankor ha dolgozik a műhelyben, akkor is kimegyek hozzá, amíg a kicsi alszik, beszélgetünk legalább.

Próbálj találni valakit, aki akár mint nálunk, havonta egyszer vigyáz a gyerkőcökre. Hidd el, jót fog tenni, és rájössz, hogy nincs is semmi probléma veletek! ;)

2011. aug. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
62%
És akkor ezek voltak az egy gyerekesek... Én 3 gyerekes vagyok, és vigyázni kell a korkülönbség kalkuláláskor, mert a gond hatványozódik. Egy gyerekre még lehet 2-en közösen figyelni, még közös program a gyerekkel foglalkozás. 2-nél már ált. mindenkire jut egy, ha véletlen nem épp ugyanazzal a szülővel vannak. Pl. strandon, játszótéren már nem ketten figyeljük büszkeségünket, és közben egymásra mosolygunk, hanem egyik fut egyik után, másik a másik után. 3-nál meg még így is marad egy, akire épp kevesebb figyelem jut, és nyafogni fog, v. elmarad, vagy egyszerűen még a gyerek hintáztatása közben is azon aggódsz, épp mit csinál a 3., mert a párod a 2.-at mászókáztatja...Ha egy 3 éves 1 percenként kérdez vmit, arra szívesen válaszolsz. De ha van 3, és percenként 3 kérdésre kell válaszolni, az hamar elfáraszt.Nehéz időszak, túl kell élni, v. jobb tartani 4 évet 2 gyerek közt? Nem tudom. Egyébként szerintem nem csak a gyerek távolítja el egymástól a párokat, hanem mire ide jutnak, hogy ott a gyerek, nem beszélve 2-ről, 3-ról, addigra ritkán tombol a szerelem, normális dolog, hogy valamennyire kihűl, szeretetté alakul. Az első gyereknél még ezért is könnyebb áthidalni a problémát egy segítő rokonnal, egész más helyzet, mint 2-3 gyerekkel, tizenéves kapcsolatban.
2011. aug. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!