Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves lányom ősztől kollégis...

19 éves lányom ősztől kollégista lesz. Kéne aggódnom érte ha? (bővebben)

Figyelt kérdés

... tudom, hogy egyszer már kipróbálta a füves cigit.


Eléggé jó a kapcsolatunk, ezt is ő vallotta be! Én nem vettem észre rajta, utólag magától mesélte el. Nem mertem túlzottan leszidni érte, mert féltem, hogy akkor legközelebb nem vall be semmit, de beszélgettünk a káros hatásairól és megígérte, hogy csak egyszeri alkalom volt.


Most azonban, hogy kollégiumba költözik (Szegedre) és jobban kikerül a felügyeletem alól aggódom érte, mert nem tudom, hogy mennyire gyakori ott a fiatal egyetemisták körében a füves cigi vagy úgy általában a piálás és a bulik.


2011. aug. 16. 08:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Melyik koliba költözik Szegedre? Ha nem akarod ide írni, nem baj, írd meg privátban, ha van kedved. Koliban éltem Szegeden nagyon sokáig, sok tapasztalatom van.


Ne aggódj! Bízz meg benne és engedd el!

2011. aug. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem zárhatod ki,de nem is tudhatod 100%-ig.Mert lehet olyan lakótársakat fog ki ahol semmi rossz nem történik van ahol van aki hajlamos ilyen dolgokra.Ha jóban vagytok akkor úgy is elmond mindent és ne aggódj érte amíg jó a viszony és jól érzi magát+tanul addig semmi gond.
2011. aug. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Kísértés biztosan fogja érni.

De gondold végig: valamikor el kell engedned a lányod, hiszen nem tarthatod élete végéig felügyelet alatt. Ráadásul látod, a felügyelet mellett is sikerült kipróbálnia a füvet.


Az, hogy fog-e drogozni, csakis rajta múlik. Sajnos ilyen körökben mindenhol könnyen lehet - főleg könnyebb - drogokhoz jutni, viszont senkit nem kényszerítenek rá, hogy éljen is velük. Tehát a lányodnak csak annyit kell tudnia mondani, hogy "köszi, nem".

Ugyanez igaz a piálásra és a bulizásra is. Ha akar, akkor megy, de ha nem akar, senki nem fogja kötéllel levontatni.

Most fog elválni, hogy felelősségteljes-e már a lányod. Az alapján, amit leírtál, van rá esély :)

2011. aug. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Egy nagyon jó ismerősöm lánykollégiumban nevelőtanár Szegeden, mesélt már pár cifra történetet...


Amúgy nem 12 már a lányod, felelősséggel tartozik a döntéseiért, és ha máshogy nem, majd a saját kárán megtapasztalja a dolgok következményeit.

2011. aug. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Az egyetemi kollégiumok általában a piálásról szólnak, na meg ha van kábitószer , akkor arról is. Ez alól egyedül a szakkollégiumok a kivételek, mivel oda tényleg tanulni megy az ember, és kőkeményen tanulni is kell, hogy valaki bekerüljön, majd bent maradjon. Ettől függetlenül én azt mondom nem kell félni. Egy füves cigaretta nem a világ vége. A lányod felelős felnőtt ember, pont itt az ideje, hogy megtanulja kialakitani a saját életetét. Ebbe az is bele tartozik, hogy majd rájön nem feltétlen kell heti 3-4 alkalommal party-zni és berúgni stb... tudnia kell nemet mondani, vagy megálljt parancsolni magának, és a legtöbb egyetemista bizonyos idő után erre képes is!
2011. aug. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

Lehet aggódni érte, mert a gyermeked, de betöltötte a 18-at, nagykorú, a felelősség az övé.

"kikerül a felügyeletem alól" --ez már érvényét veszti.

2011. aug. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, ha jó nevelést adtál neki, és az alapjai biztosak, akkor te minden tőled telhetőt megtettél. A többi a lányodon múlik.


Én is koleszos vagyok, a szobatársaim nagy piásak/bulizósok én mégsem járok el velük inni ,bulizni. (más kérdés, hogy szerintem az egyetemi bulik sz@arok...).


Szóval te már megtetted a magadét. Nevelted, tanítottad. A többi az ő dolga.

2011. aug. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Az aggódó anyukának üzenem, hogy az alkohol meg a cigaretta bizonyítottan károsabb, mint a füves cigi. Egyetlen bizonyított káros hatása van: mentális betegséget okozhat több évnyi erős használat után. Attól semmi baj nem lesz, ha egyszer-kétszer csinálja és tudja hol a határ. Főiskolán inkább az extasy és a speed miatt kell aggódni különösen vizsgaidőszakban.
2011. aug. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
40%

jaaaj... annyira ijesztgetnek a füves cigivel mindenkit.

nem lehet egy lapon említeni a heroinnal pl.

1 füves cigitől nem lesz senki függű. testi függőséget nem okoz.

haverjaim azt mondják, nagyjából olyan a hatása, mintha előtte pörögtél volna, olyasmi módon szédülsz kb. fél óráig.

meg jó lesz a kedved.

a káros hatása, hogy ugye elszívják, és kátrány rakódik le a tüdőben. meg elvileg ha valaki naponta 2-3-5 stb. szálat szív el, roncsolja az agysejteket.

láttam részeg és láttam "betépett" embert is már.

a részeg kötekedett, összevissza hányt, mint 1 állat.

a betépett ült, és nevetett minden h.lyeségen.

tehát én attól jobban félnék, ha a lányom beinna, mintha befüvezne.

egyébként az én ismerőseim koli nélkül is csinálják, tehát emiatt nem fog ő most masszív drogos lenni, ha eddig normálisan élt.

ne aggódj, hiszen őszinte veled, ez azt jelenti, bízik benned, és vlsz tudja hol a határ. :)

sztem éretten gondolkodik a lányod..

19/L

2011. aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

jézusom,hiszen már 19éves!!!!!!!!!!!

Én is voltam koleszos, és hidd el, inni fog és cigizni, meg bulizni. mert erre valók a koleszos évek. aztán majd felnő agyilag is ezekhez a dolgokhoz , vagy beleun és felhagy vele. Mint minden normális főiskolás.

Mert akár tetszik, akár nem most ez a normális.

Inkább most tegye, mint 30évesen nemde?

2011. aug. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!