Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves lányom ősztől kollégis...

19 éves lányom ősztől kollégista lesz. Kéne aggódnom érte ha? (bővebben)

Figyelt kérdés

... tudom, hogy egyszer már kipróbálta a füves cigit.


Eléggé jó a kapcsolatunk, ezt is ő vallotta be! Én nem vettem észre rajta, utólag magától mesélte el. Nem mertem túlzottan leszidni érte, mert féltem, hogy akkor legközelebb nem vall be semmit, de beszélgettünk a káros hatásairól és megígérte, hogy csak egyszeri alkalom volt.


Most azonban, hogy kollégiumba költözik (Szegedre) és jobban kikerül a felügyeletem alól aggódom érte, mert nem tudom, hogy mennyire gyakori ott a fiatal egyetemisták körében a füves cigi vagy úgy általában a piálás és a bulik.


2011. aug. 16. 08:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok az itt válaszolók közül kinek van (és mekkora) gyereke. Mert könnyű azt írogatni, hogy "engedd el", meg "már szinte felnőtt" de azért ez nem ilyen egyszerű.
2011. aug. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha valóban kollégista lesz, és nem olyan szélsőségesen magolós, szürke egér fajta, akkor tuti, hogy kipróbálja majd. Ez beletartozik a kolleszos életbe. Ahogy a non-stop bulik, pia, szex, és persze a speed is.
2011. aug. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én 19 éves koromban már önálló voltam, nem éltem a szüleimmel, dolgoztam egyetem alatt (valamennyire természetesen támogattak anyagilag is). Szerintem egy ennyi idős emberen már nem lehet nevelni, nem kell rá felügyelni. Ha jól felkészítetted az életre, akkor nem lehet baj.
2011. aug. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ó, igen, megértem, hogy aggódsz. Valószínűleg ez így helyes. Viszont egyetem alatt, koleszban, hacsak nem egy aprócska, kétes szerencsésségű réteghez tartozik a lányod, akkor inni fog és talán füvezni is. Ezen átmegy szinte mindenki. Tanuljon mellette, az a lényeg! Egyikünk sem volt szent fiatalként.
2011. aug. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha ilyen jó kapcsolatod van a lányoddal, az biztos alap kell legyen akármilyen szobatársakat kap - szerintem nyugodtan engedd el, remélhetôleg túl nagy hülyeséget nem fog csinálni.
2011. aug. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én minden esetre azt ajánlom,

hogy majd ha hazajön látogatóba a koleszből,

mielőtt elkezdene mesélni,

készítsd ki a szívgyógyszered...

2011. aug. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Manapság már nincs olyan kollégium ahol ne tolnák rendszeresen a füvet, spurit, rush-t és ezek még a gyengébbek. Lányok meg még nagyobb veszélyben vannak mert ugye szeretnének bevágódni a fiúknál akik meg kínálják bőven a cuccot. Ha egyszer kipróbálta ki fogja újra. Én elvből nem tolom, sőőt elutasítom, pedig az én kolimba nagyon megy. Nincs is sok barátom... :( De ilyen áron nem is kell.


21/L

2011. aug. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A füvet pár bulin én is ki mertem próbálni gimiben, mert tudtam, hogy nem okoz sem függőséget sem károsodást. És én is elmondtam anyámnak később :)

Bár egyetem alatt albérletben laktam, nem koleszban, elég sok "érdekes" szobatársam volt (művészeti iskola...). De sosem drogoztam, max. néha vihogósra ittam magam és nem feküdtem össze fűvel-fával.

A suliban még strébernek is minősültem (jó kis ösztöndíjam volt, amiből egész jól eltartottam magam).

Ott ismertem meg a legjobb barátnőimet és végül az első pasimat is, akivel diploma után egy évvel összeházasodtunk. Most egy éves anyukám unokája, akit imád - és szerintem nem bánta meg, hogy elengedett :)

Add meg a lányodnak a lehetőséget és a bizalmat, hogy okosan éljen a lehetőségeivel és felnőhessen.

2011. aug. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Ne aggódj érte mert 19 éves tud magára vigyázni.
2013. aug. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!