Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

Mit tegyek, ha a szüleim nem értik meg, hogy? (Többi lenn)

Figyelt kérdés
A párom elhívott nyaralni. A nyaralásra így megy a mamája, a párom öccse, a párom meg én, meg a mamájának asszem' két ismerőse. A mamája meghívott engem, és akkor a barátom öccse is hívhatott valakit. Az idáig oké, de lehívja az öcsémet, akivel tudja, hogy nem bírjuk elviselni egymást. Én amúgy is tök gáznak tartom, mert olyan mohó, gusztustalan, stb.... Vendégségben se fogja vissza magát. Nekem meg ez nem jó, ha elszúrja, mert én a párommal közös jövőt tervezünk, s nem szeretném, ha a szülei szimpátiáját elveszíteném amiatt, hogy az öcsém ilyen dilis. És anyám elengedte.... Nah, volt már mikor volt ezen vita, de nem é rtimeg, hogy tök jó, van egy olyan hely, ahol nem kell az öcsémet elviselni.... Erre meg... A múltkor is mikor lement a páromékhoz, köpködött, meg a süti nagy részét mohón ő ette meg, míg a szülei is alig ettek belőle. Az öccse is mondta, hogy nagyon mohó volt, meg stb... Tehát kibeszélte.. Pont ezért nem számítottam arra, hogy a dilis öcsémet fogja hívni. Nem igaz, már sehol sem lehet magánéletem? Még a szobámba is úgy járkál be, mintha az övé lenne, és persze anyu neki ad igazat. Mindent kérés nélkül vesz el, de ha szóvá teszem, akkor is én jövök ki bűnbakként. Mindenkinek ilyen elviselhetetlen az öccse?
2011. aug. 17. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha anyud nem engedi el öcsédet, akkor most öcséd ír ki egy kérdést, hogy a dilis nővérem miatt nem mehetek nyaralni. Na most szegény anyud mit csináljon?
2011. aug. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De az nincs figyelembe véve, hogy mindig rajtam lóg, és ez engem már irritál.... Most meg még nyaralni se tudok nélküle....
2011. aug. 17. 09:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyi! Anyud elvileg mindkettőtöket ugyanúgy szeret. ha az egyiknek enged valamit, a másiknak nem tilthatja meg. Mint már írtam, akkor a másik hőbörög. Azt írod, hogy öcséd dilis, gondolom te vagy akkor az okosabb. Hát akkor törődj bele abba, hogy őt elengedték. Ha annyira zavar a viselkedése akkor próbáld valamivel sarokba szorítani, hogy a nyaralás ideje alatt legyen rád tekintettel. Ígérj neki valamit azért cserébe, hogy nem viselkedik "mohón". Vagy beszélj a barátod szüleivel, hogy ő az öcséd és nem te vagy.
2011. aug. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A szokásos testvéri civódás. =) Ez mindenkinél előjön akinek van testvére, de ne aggódj! Idővel Ti is túl lesztek rajta és jó tesóvá váltok. Addig viszont el kell viselnetek egymást. Illetve neked kell addig elviselned, és nevelned az öcsédet mert ő szeret téged. Ezért is lóg folyton rajtad, mert szeret.

Ha néha nem kizavarod a szobádból, hanem leülsz vele beszélni vagy játszani, akkor tudod nevelni és a jövőben nem lesz vele gond és tényleg jó tesók lesztek.

2011. aug. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A párod szülei és a párod is tisztában van azzal a mondással, hogy ha komolyan tervezel akkor párt választasz abba van beleszólásod. A rokonságot NEM választ hatod azt kaposd. Ergo ez van.... öcsédet a párod testvére havta elvileg akkor az ő feleősségem, ohgy szórakoztassa. Ezért ne foglalkozz vele... érezd jó lmagad.

Anyukád hidd el nem akart senkinek rossza.t fogadd el az öcséd ilyenke akkor párod is könnyebben elfogadja.

2011. aug. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tudod, mit csinálnék anyád helyében? Egyikőtöket sem engednélek el, és akkor nincs probléma.

Az öcséd mohó, te meg önző vagy. De nem rólad szól a világ.


Az öcséd legalább nem játssza meg magát azzal, hogy "visszafogja" magát. Te egy életen át visszafogod magad és ezzel átvered a párodat, vagy majd esküvő után derül ki, hogy nem az vagy, akinek mutattad magad? Kb. ettől mennek tönkre a kapcsolatok, nem az idétlen öccsök miatt. Mit szólna a párod ehhez a kérdéshez? Dobna egy hátast, hogy milyen önző nőt szeret...


Te saját magadért vagy felelős, az öcsédért nem. Ha nem tetszik a viselkedése, akkor majd legközelebb nem hívják meg. Hogy mennyi sütit eszik, a vendéglátókra tartozik, meg arra, aki meghívta, nem rád. Ha nem szánnak neki annyit, akkor majd csak 1 db-ot adnak neki tányéron vagy egyáltalán nem lesz süti.

De nem szabhatod meg, hogy a párod öccse kivel barátkozik. Vagy te szeretnéd, ha az öcséd megtiltaná, hogy a pároddal legyél?


A magánélet meg marhára nem az, hogy a párod családjával mész nyaralni, az öcséd nélkül. A párod családja nem zavar a nagy magánéletben?

2011. aug. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. és 2. válaszoló vagyok:


Nem támadni akarlak, de gondolj abba bele, hogy ha hosszútávra tervezel valóban a pároddal, akkor el kell fogadnia a családodat. A családodat -öcsédet- nem dobhatod el a párod miatt.


Hány éves vagy egyébként?

2011. aug. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nem más, mint megfelelési kényszer. Ráadásul még a tesódra is rá akarod erőszakolni, hogy úgy viselkedjen, ahogy te akarod. Nem lehet, már most szólok.
2011. aug. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne görcsölj ezen!

Hisz a tesód úgy is a másik sráccal lóg majd, ti meg leléptek a vízpartra mondjuk.Nem fog mindig rajtatok lógni.

És igen el kell fogadnia a családod is, én is féltem hogy majd apám pl elüldözi a barátom mert nagy a szája meg ilyenek..de azóta is együtt vagyunk és nem érdekli más.

Mióta itt lakom még a szüleimmel is jobb a kapcsolat meg öcsémmel is.


Bírd ki!

(ennek 4éve, ha megnyugtat, te is kibírod!mi pedig 3 évig távkapcsolatban voltunk)

2011. aug. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, de olyan 17-18 vagy afelett lehetsz. Ennyi idősen meg már tudhatnád, hogy egy ember sem fog TÉGED elítélni egy rokonod/barátod miatt, mert ő nem te vagy. Ha veled jól megvannak, ugyan, szerinted "meggyűlölnek" majd mert az öcséd egy disznó? Fordított esetben, de kiábrándulnál bárkiből?

Esetleg annyit tehetsz, hogy előre szólsz a szüleinek, hogy ne haragudjanak, ha hülyén fog viselkedni, de mégiscsak egy tinédzserfiú stbstb. De két fiú után ezt már nekik is tudniuk kell.

Az öcséddel meg szerintem néha foglalkozz egy kicsit. Talán azért akar folyton rajtad lógni, mert szeret. Nem kell sülve főve együtt lenni, de azért néha szánhatnál rá pár órát.

2011. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!